Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kod nas na poslu su otpustili team leadera koji je nesto slicno uradio. :lol: Cak se preko leta zaposle praktikanti koji prekontrolisu sve racunare u firmi. (nekoliko hiljada :isuse: )
Nikad ja kod tebe ne bih radio, a ne bi ni oni sa mnom izasli na kraj. Kod svakog klijenta gde ostanem malo duze, obavezno personalizujem mashinu koja mi se poveri... Pazi 'vako : dobio standardni Dell desktop (Optiplex 780), sa 2 Gb memorije i diskom od 160Gb, standardno formatirano i instalirano po firminom kalupu, za mail se koristi Notes, Office za ostalo, XP SP3...Evo sta sam uradio : snimio ceo firmin disk u jedan image, ubacio 8Gb memorije, doneo od kuce disk od 1Tb (imao 1 viska), otkacio konektore sa firminog diska i prikacio svoj (original i dalje stoji, moj nije cak ni prisrafljen), instalirao Ubuntu x64, VirtualBox i unutra sadrzaj firminog diska, tako da imam virtuelnu original mashinu po firminom standardu, a sa ostatkom se igram kako ja hocu. Sef mi je u toku i precutno odobrava, u suprotnom bi moj projekat trajao mnooogo duze, a neke stvari ne bih ni mogao da uradim kako treba.
Link to comment

eksterni wd pao na zemlju i sad ga komp ne prepoznaje. kad se ukljuci, krene da mu radi struja pa zablinka i prestane. dok sam malo cackala kabl, ostao je duze ukljucen, ali i dalje ga komp ne vidi, ni peske, ni preko wd smartware, mada imam (zvucni) utisak da se nesto desava, kao da ga cita.prezalila bih njega, ali ne bih sve sto je na njemu, te pitanje da li da ga nosim kod one db ekipe u lominoj da mi spasavaju sve na njemu - a to nisam sigurna da zelim jer je piraterije koliko ti dusa iste, doduse ne srpskog porekla - ili da probam s nekim mehanicarem da vidi da li je samo kontakt u pitanju?

Link to comment

Stavi ga u frižider na pola sata (ne zezam se uopšte), pa vidi da li ga u BIOS-u prepoznaje. Ukoliko ga prepozna, brzo iskopiraj važne podatke negde. Meni je jednom ovo uspelo.

Link to comment

Palilo je i sa zamrzivačem, ja sam jedan disk umotao u neke pelene ili peškir, ostavio pola sata u zamrzivaču i uspeo je da se bootuje :)

Link to comment

Kako mogu da pozovem ili posaljem sms na mobilni telefon koji sadrzi slova u "broju mobilnog telefona"?!edit:Tipa: 064/RONALDO

Edited by gianfranco
Link to comment

To je mene mučilo kada sam bio klinac i kada sam gledao američke filmove. Dolaskom mobilnih telefona, postalo je jasno :)Zamisli da ukucavaš sms pa tvoj 064-RONALDO postaje 064-7662536

Link to comment

Pretpostavljam da se neko pravi pametan, pa broj 064/7662536 naziva 064/RONALDO, kao kad je Mr. Burns probao da zove Smitersa, pa dobio Moa :)

Link to comment

kad hocu da ugasim laptop ili da ga poteram na stand by on mi prijavi da ga sprecava intel wireless wifi link 4965agn drajver i preporucuje mi da pogasim sve aplikacije (:unsure:) ili da daunloadujem noviju verziju.ukucala sam to u google i kliknula na intelov download centar link gde mi prema zadatim kriterijumima nudi sledeci fajl:Intel® PROSet/Wireless Software and Drivers for Windows XP 32-Bit*Recommended for end-customers. Includes download options for both driver-only and driver with PROSet/Wireless WiFi Software.Je l to OK? Postojeci drajver su mi instalirali momci iz IT-a i postoji i fajl koji se preporucuje administratorima, ali ja ne mogu da udjem u admin nalog. :(Sta da radim?

Link to comment

Ako ti je 32bitni Windows XP instaliran na računaru, onda je to verovatno to, ali ako ne možeš da koristiš administratorski nalog na svom laptopu (:mellow:), onda ništa od instalacije drajvera...

Link to comment

hmm, vrlo je verovatno da su se BIOS i Windows pokačili oko power managementa. Vidi šta je od opcija čekirano u biosu a kakva su podešavanja u Windowsu (power options/power management u control panelu)

Link to comment
Ako ti je 32bitni Windows XP instaliran na računaru, onda je to verovatno to, ali ako ne možeš da koristiš administratorski nalog na svom laptopu (:mellow:), onda ništa od instalacije drajvera...
pa ja ne mogu da se ulogujem na njihov nalog (momaka iz IT-a), ali mogu da instaliram sta god hocu pod svojim nalogom.i naravno da ne znam koji mi je windows, osim da je XP. :D
hmm, vrlo je verovatno da su se BIOS i Windows pokačili oko power managementa. Vidi šta je od opcija čekirano u biosu a kakva su podešavanja u Windowsu (power options/power management u control panelu)
ja kad otvorim power options otvara mi neki acerov prozorcic i u njemu neke gluposti tipa podesavanja da li da ode u stand by ili hibernaciju ako zatvorim poklopac i slicno...many thanks!! :)nasla sam na intelu neki link gde sam prepoznaje softver i apdejtuje bas to sto mi treba, pa sad on nesto prcka..will see..
Link to comment

Laptop, Toshiba L305-S5955. Sta se desilo- Display driver stopped responding and has recovered. Sve se zamracilo na par sekundi, mislio sam da je crkao ekran ili nesto. Zna li neko nesto o ovome? Ovo se inace desilo u momentu dok mi je radio VLC player i dok sam istovremeno surfovao.

Edited by Rick.James
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...