Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Instalirao sam vindouz sedmicu i cini mi se da sve sljaka solidno za sad, pogotovo sto imam i novi (brzi) hard disk. Jel postoje neka skrivena podesavanja koja treba da sredim, neki dodatni tjuning? Tipa gasenje nekih nebitnih procesa ili sta vec...

Link to comment

Sedmica ti je pretty much out of the box, nema "skrivenih tjuninga za svu raju", nego ako ti nešto konkretno zasmeta - ti skontaj, pitaj ili izgooglaj kako da podesiš drugačije.

Link to comment

Pitam uglavnom iz razloga sto imam samo (?) 2gb rama a cini mi se da je sad prosek 4, pa reko da mozda ima nekih trikova da malo rasteretim sistem... no dobro, uradicu tako kako kazes, samo po potrebi. Hvala.

Link to comment
Pitam uglavnom iz razloga sto imam samo (?) 2gb rama a cini mi se da je sad prosek 4, pa reko da mozda ima nekih trikova da malo rasteretim sistem... no dobro, uradicu tako kako kazes, samo po potrebi. Hvala.
2GB ti je sasvim dovoljno ukoliko ne nameravaš da se baviš nekim posebno zahtevnim radnjama, 32bitna sedmica ionako ne može da vidi celih 4GB...
Link to comment
Instalirao sam vindouz sedmicu i cini mi se da sve sljaka solidno za sad, pogotovo sto imam i novi (brzi) hard disk. Jel postoje neka skrivena podesavanja koja treba da sredim, neki dodatni tjuning? Tipa gasenje nekih nebitnih procesa ili sta vec...
Start>Run>msconfig  - pa se igraj.
Link to comment

a da se ispris za 20-30€ i budes miran ko covek? cena memorije je danas toliko smesna da se uopste ne isplati provesti vreme na optimizaciji, koja je ionako uvek samo polovicno resenjena poslednjih par poslova sam kupio iz svog dzepa i doneo u firmu, milina

Link to comment

Venom manje-vise objasnio, osim sto nije diskoteka nego kafic. A i moram uskoro kupiti drugo napajanje, ovo kinesko Frontier od 450 laznih vati kao radi korektno ali je jako bucno...

Link to comment

Jel ova ploca podrzava SATA hard diskove? Ne mogu da provalim nikako ovako na daljinu, glup sam. Treba nekome da sredim kompjuter tj. da nadjem neki polovan hard jer je prethodni (ATA od 80gb) vrisnuo, a mnogo je teze naci ATA nego SATA.http://www.xpcgear.com/asusa7v8xx.html

Edited by Zli Gli
Link to comment
Jel ova ploca podrzava SATA hard diskove? Ne mogu da provalim nikako ovako na daljinu, glup sam. Treba nekome da sredim kompjuter tj. da nadjem neki polovan hard jer je prethodni (ATA od 80gb) vrisnuo, a mnogo je teze naci ATA nego SATA.http://www.xpcgear.com/asusa7v8xx.html
Umetnes SATA Controler pa ce da podrzava...
Link to comment
na poslednjih par poslova sam kupio iz svog dzepa i doneo u firmu, milina
Kod nas na poslu su otpustili team leadera koji je nesto slicno uradio. :lol: Cak se preko leta zaposle praktikanti koji prekontrolisu sve racunare u firmi. (nekoliko hiljada :isuse: ) Edited by bags
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...