Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

stigla mi je poruka na holandski broj, sa britanksog broja. u poruci, na cistom srpsko-hrv. pise:Kod verifikacije za Google je xxxxxxi nista drugo. Smrdi mi do neba na nekakav fishing ili pokusaj ufuravanja u google account, ali uopste ne kapiram o cemu se radi, a ne uspevam ni da izguglam. Jel se nekom desavalo tako nesto?

Link to comment
stigla mi je poruka na holandski broj, sa britanksog broja. u poruci, na cistom srpsko-hrv. pise:Kod verifikacije za Google je xxxxxxi nista drugo. Smrdi mi do neba na nekakav fishing ili pokusaj ufuravanja u google account, ali uopste ne kapiram o cemu se radi, a ne uspevam ni da izguglam. Jel se nekom desavalo tako nesto?
Nisam ništa slično dobio, ali mi jako smrdi na fišing. Inače, vrlo često pri slanju SMS-a ili zvanju sa Skyp-a, kod pozvanog, ili onog koji prima SMS, izlazi kao identifikacija +44............
Link to comment
stigla mi je poruka na holandski broj, sa britanksog broja. u poruci, na cistom srpsko-hrv. pise:Kod verifikacije za Google je xxxxxxi nista drugo. Smrdi mi do neba na nekakav fishing ili pokusaj ufuravanja u google account, ali uopste ne kapiram o cemu se radi, a ne uspevam ni da izguglam. Jel se nekom desavalo tako nesto?
Meni se to desilo bar 2 puta(inace sms sa tim sadrzajem stize od Google-a kada zaboravite sifru za gmail, pa pokrenete postupak promene)takodje mi se jednom desilo da u gmail-u pise dole da sam na nalogu sa joj jedne IP adrese u isto vreme (sto nisam bio ja)od tada svakih par dana menjam sifru, jer ne znam sta bih bolje preuzeo :(edit.sad sam proveriobroj sa kojeg mi je stigla poruka od Google-a(kada sam sada stvarno pokusao da promenim sifru) je+447797990997 Edited by Далибор
Link to comment

pretpostavljam da je tako nesto. ali totalno mi je spooky kako je moj broj holandskog mobilnog opvezan sa mojim gmail nalogom, pa jos poruka na srpskom. ne kapiram ni sta mogu da postignu time. scary... sta se uopste danas smatra sigurnim mailom?

Link to comment

Sigurno si povezao broj telefona nekako sa nalogom (prilikom neke verifikacije ili slicno), a i meni je sms na srpskom (mislim, ja sam u Srbiji i srpski je broj pa to i nije tako cudno :P)Pretpostavljam da je neko pokusavao da ti provali sifru pa je pokrenuo regularnu Google proceduru.............(ja sam to sada sam uradio i stigla mi je takva poruka sa onog gore broja)

Edited by Далибор
Link to comment
Hvala! Obrisah ga tako dosovski!. Bolje nego da sam isao radikalno, zar ne? :)Radi skajp.
fala onoliko, eo sad sam ga doterala i leti ka tica :D
Link to comment

Moram hitno kupiti hard disk, ovaj je postao skroz nestabilan. Ima 36kb bad sectora na C particiji i povremeno otkazuje poslusnost, iako mu je nedavno radjen low level format (u pitanju je WD 2500JB, i to ATA). Sad se lomim izmedju Seagate Barracude i nekog WD-a od isto 500gb. Seagate je 3300din u WinWin-u a WD oko 3600 u vecini prodavnica. Jel ima mozda neki treci proizvodjac i kakve su uopste razlike? Brzina mi je manje bitna nego stabilnost.

Edited by Zli Gli
Link to comment
stigla mi je poruka na holandski broj, sa britanksog broja. u poruci, na cistom srpsko-hrv. pise:Kod verifikacije za Google je xxxxxxi nista drugo. Smrdi mi do neba na nekakav fishing ili pokusaj ufuravanja u google account, ali uopste ne kapiram o cemu se radi, a ne uspevam ni da izguglam. Jel se nekom desavalo tako nesto?
Verovatno ti je neko provalio nalog i poslao spamove sa tvog naloga. Sada google proverava da li si to ti. Takođe, moguće je da neko napada tvoj nalog i pokušava da promeni lozinku, pa je u jednom trenutku došao do verifikacije preko sms-a. Promeni password ASAP. Ako to već neko nije uradio tj.
Link to comment
Moram hitno kupiti hard disk, ovaj je postao skroz nestabilan. Ima 36kb bad sectora na C particiji i povremeno otkazuje poslusnost, iako mu je nedavno radjen low level format (u pitanju je WD 2500JB, i to ATA). Sad se lomim izmedju Seagate Barracude i nekog WD-a od isto 500gb. Seagate je 3300din u WinWin-u a WD oko 3600 u vecini prodavnica. Jel ima mozda neki treci proizvodjac i kakve su uopste razlike? Brzina mi je manje bitna nego stabilnost.
Svejedno, sad ti je to sve isti kurac.
Link to comment
Moram hitno kupiti hard disk, ovaj je postao skroz nestabilan. Ima 36kb bad sectora na C particiji i povremeno otkazuje poslusnost, iako mu je nedavno radjen low level format (u pitanju je WD 2500JB, i to ATA). Sad se lomim izmedju Seagate Barracude i nekog WD-a od isto 500gb. Seagate je 3300din u WinWin-u a WD oko 3600 u vecini prodavnica. Jel ima mozda neki treci proizvodjac i kakve su uopste razlike? Brzina mi je manje bitna nego stabilnost.
Hitači, bije ih glas da su stabilni, ali samo oni debeli sa pet ploča od po 100gb, ako se dobro sećam. Uglavnom, ne očekuj da išta od tih bagatelnih traje duže od garancije. 3 godine bi trebala biti standardna garancija i raspitaj se da li to obuhvata loše sektore (pošto mislim da obuhvata).BTW, WD je kupio hitačija valjda a sigejt samsunga, tako da da, isto je to sve... Edited by Vapad
Link to comment

Pitanjce u vezi Chrome-a, navikao sam se i ne vraca mi se na FF al'...prilikom listanja foruma uglavnom mi otvara samo pola slika po stranici, reload nekada pomogne al uglavnom ne, jel to do Chrome-a kao takvog il' postoji neko setovanje za koje ja ne znam :unsure: , na FF otvara sve slike iz prve....

Link to comment
Uglavnom, ne očekuj da išta od tih bagatelnih traje duže od garancije. 3 godine bi trebala biti standardna garancija i raspitaj se da li to obuhvata loše sektore (pošto mislim da obuhvata).
Cek, znaci treba da ocekujem da vrisne posle 3 godine? Malo je to, majku mu. I ovo su sve poznate marke, ne znam kakav onda treba da kupim pa da potraje duze...http://www.pcberza.rs/komponente/hard-diskovi-desktop-sata2-sata3-500gb/695/
Link to comment

PA kao što vidiš, WD Black ima izgleda 5 godina garancije, kao i 500GB WD RE4 Enterprise WD5003ABYX, 64MB 5 godina 5.871To je to, oko 3 dinara dan, tako je sa svim.Kao neko ko je "sahranio" podosta hard diskova mogu da ti kažem - svaki mesec staviš 1e (mentalno ili metalno) u kasicu na kojoj piše HDD, kupuješ na svake tri godine novi i redovno radiš bekap i ne razmišljaš previše o tome.

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...