Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa support mi je prekrstio racunar od clienta na servera, kao bi tako trebalo da radi, ali ne radi...Probala sam i samo tako, da mu u windows exploreru dam IP, nece, kaze ne moze da se poveze...Jednostavnije bi mi bilo da radim od kuce na ovom ovde kompu bas zato da ne bih prebacivala fajlove :) Sta ce mi ove gluposti kod kuce :wink:
Aha. Mislim da tu onda ne možeš ništa bez njih.
Link to comment
Ma da :)Evo da pitam jos ovo: kad hocu da se povezem na taj komp od kuce, zar ne bi trebalo da idem na remote desktop i to je to? Ovde na poslu sam omogucila pristup preko remote, jel treba jos nesto da uradim? Kad od kuce probam da se povezem, ili preko adrese kompa ili preko IP adrese, ne mogu. Gde gresim?
Verovatno ti treba VPN. Moraš da vidiš sa IT-jem u firmi.
Link to comment
Ma da :)Evo da pitam jos ovo: kad hocu da se povezem na taj komp od kuce, zar ne bi trebalo da idem na remote desktop i to je to? Ovde na poslu sam omogucila pristup preko remote, jel treba jos nesto da uradim? Kad od kuce probam da se povezem, ili preko adrese kompa ili preko IP adrese, ne mogu. Gde gresim?
Moguce da firma ima firewall koji to ne dozvoljava ili da na tvom racunaru firewall to ne dozvoljava. Proveri to. Ako koristis Windows firewall imas ovde uputstvo:http://www.microsoft.com/windowsxp/using/m...emoteintro.mspxKad smo kod firewalla ima i ja jedno pitanje. Juca sam instalirao Kaspersky Internet Security. Do juce sam bez problema mogao da koristim ICQ Voice ili Video Chat. <_< Probao sam na sve nacine da konfigurisem firewall ali ne ide. Dok npr. Windows Messenger radi bez problema. Cak i kad mu kazem da iskljuci firewall i dalje ne radi. Ima li neko resenje za ovo? Ili da deinstaliram ceo KIS. Mozda nebitno, ali svaki put kada pokusam da pokrenem Video Chat Kaspersky blokira banner na ar.atwola.com. Dozvolio sam i to. Sad to ne blokira ali i dalje ne radi. Edited by milosdb
Link to comment
Verovatno ti treba VPN. Moraš da vidiš sa IT-jem u firmi.
Ma prvo moram da podesim port, pa da promenim firewall (to sam uradila), pa da trazim od glavne tehnicke podrske da mi omoguci remote povezivanje (to nisam uradila jer tehnicka podrska na departmentu ocigledno nema pojma o zivotu), pa onda konacno i VPN. Uf, kakva komplikacija...
Link to comment

Kad smo kod umrežavanja, jedno pitanje:Dva povezana kompa, mreža šljaka bez problema, ali internet neće pa boga zovi. Jedan je povezan direktno na kablovski i on je OK, ovaj drugi bi trebalo preko mreže da ima pristup netu, al neće. IP adrese podešene kao što je ovde opisano, mislim da je problem kod podešavanja internet options. Jel ima neko ideju šta može da bude uzrok?

Link to comment

^ Koji OS?Ako je XP, onda bi na onom koji je nakacen na kablovsku trebalo da setujes bridge, sledi uputsva iz helpa, ne bi trebalo da bude problema. Mislim da bi mogao da razmislis o kupovini rutera. Cena za 4+1 utp prikljucka i access pointom za WiFi (g) je 4000 - 5000 din. Glavna prednost (pored bezicne mreze) je sto jedan racunar (onaj koji je povezan na internet) ne mora da bude ukljucen.

Link to comment
^ Koji OS?Ako je XP, onda bi na onom koji je nakacen na kablovsku trebalo da setujes bridge, sledi uputsva iz helpa, ne bi trebalo da bude problema. Mislim da bi mogao da razmislis o kupovini rutera. Cena za 4+1 utp prikljucka i access pointom za WiFi (g) je 4000 - 5000 din. Glavna prednost (pored bezicne mreze) je sto jedan racunar (onaj koji je povezan na internet) ne mora da bude ukljucen.
Jeste XP. Kapiram za ruter, ali imajući u vidu da je gazda toliki jevrej* da me bacio na mislost i nemilost OpenOffice-u, sumnjam da će se otvoriti za isti. Nego, kako se taj bridge setuje?*antisemitizam off, mislim na "štedljivost". Edited by Idioteque
Link to comment
Jeste XP. Kapiram za ruter, ali imajući u vidu da je gazda toliki jevrej* da me bacio na mislost i nemilost OpenOffice-u, sumnjam da će se otvoriti za isti. Nego, kako se taj bridge setuje?*antisemitizam off, mislim na "štedljivost".
linkProbaj s ovim manualom.
Link to comment

Trivijalno (start/"Help and Support"/bridge/"Create a network bridge") daje sledeci tekst

To bridge connections You must be logged on as an administrator or a member of the Administrators group in order to complete this procedure. If your computer is connected to a network, network policy settings might also prevent you from completing this procedure.Open Network Connections. Under LAN or High-Speed Internet, hold down the CTRL key and select each of the private network connections that you want to be part of the bridge. Right-click one of the highlighted private network connections, and then click Bridge Connections.
Ja sam ga pre kupovine rutera koristi za bezicno povezivanje sa laptopom, i koliko se secam, nisam imao bas nikakvih problema da se nakacim na Internet.
Link to comment

E da izlozim svoju situaciju.Kupio sam ovu graficku prosle nedelje i posto nisam bio kuci vec u gradu u kome studiram komsija mi je instalirao drajvere koji su se nalazili na disku koji je dosao uz karticu a to su Ati Catalyst driver suite 7.7.Medjutim kada sam ja ukljucio komp on mi je izbacio da zbog neke greske ne moze da pokrene MoM.exe ili tako nesto video sam da je to vezano za core static ili core implentation.Da li zbog toga moram da reinstaliram drajvere ili ne?Ako treba koje da instaliram?Probao sam samo PES2008 i radio je na high u 1024x768 bez problema.Drugar preporucio neke Omega drajvere ali ja bi da cujem jos necije misljenje. Unapred hvala.

Link to comment

Drug treba da kupi kompjutor za 50-55 hiljada dinara, sa TFT monitorom. Uzece manje-vise standardne komponente (2gb rama, hard od 320gb, pionirov rezac...) ali se lomi oko par stvari. AMD 4000+ ili 4800+, cena/kvalitet? Prvi je ~4500 dinara a drugi oko 6800, sto bas i nije mala razlika. Dalje, koja ploca bi bila najpogodnija za ovakav neki procesor? Nista prenabudzeno i skupo, neka solidna...Na kraju, najbitnije, monitor. Hoce neki od 20-ak inca, sa odzivom 2ms. Sta se jos gleda kod TFT monitora, totalno nemamo pojma :unsure:

Link to comment
Sta se jos gleda kod TFT monitora, totalno nemamo pojma :unsure:
Da nema mrtve pixele. :P Potpuno ne pratim tržište hardvera pa ti ne mogu pomoći, ali moram da primetim da mi je neobično da vidim cene računarskih komponenti u dinarima. ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...