Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dakle, čudan problem na tudjem PC-ju koji bi da rešim:Na ne znam koju foru, postoje dve instalacije XP-Professional na istoj particiji C:Jednu bi da eliminišem?Kako da identifikujem kasnije instaliranu, i kako da istu eliminišem pa da mi ostane samo jedna (ona željena)?I jel posle moram da editujem boot.ini jer će i dalje da mi nudi dve opcije na boot-u, ili ne?
A kako se zovu folderi na rutu, tj gde je instaliran win, i da li ulazi u drugi kada butuješ, i koliko ima program files direktorijuma, i gde su korisnici, itd itd. Mož biti da je pukao priliko prve instalacije pa da je neko mnogo pametno samo nalepio još jednu preko. Rešenje, ako ima mesta i ne pravi problem, samo skini u ini-ju, u kome će ti i pisati gde ide odakle. A sve ostalo...pa, ako imaš dva win foldera a samo jedan program files i korisnika onda skineš win folder viška, a ako je sve duplirano, i smeta, onda jeste najbolje sve ponovo odraditi kako valja.
Link to comment
A kako se zovu folderi na rutu, tj gde je instaliran win, i da li ulazi u drugi kada butuješ, i koliko ima program files direktorijuma, i gde su korisnici, itd itd. Mož biti da je pukao priliko prve instalacije pa da je neko mnogo pametno samo nalepio još jednu preko. Rešenje, ako ima mesta i ne pravi problem, samo skini u ini-ju, u kome će ti i pisati gde ide odakle. A sve ostalo...pa, ako imaš dva win foldera a samo jedan program files i korisnika onda skineš win folder viška, a ako je sve duplirano, i smeta, onda jeste najbolje sve ponovo odraditi kako valja.
Ona željena verzija ima gomilu foldera u Program files. Ona druga nema ništa. Tako da je verovatno ta ona novija. Za početak sam editovao boot.ini tako da boot-uje samo željenu verziju. Probaću da delet-ujem ceo folder sa neželjenom verzijom Win-a. Pa ako ne ide, onda ću da iskopiram sve što treba, formatujem i sve opet from the scratch.
Link to comment

Imam problem sa Google Chromom. Ne da mi da unesem bilo sta u polje user name i password na Facebook-u. Ista stvar mi se odjednom pocela desavati i danas sa Firefoxom, ali sam ga upgreadovao i sad je ok, ali Chrome sam ponovo instalirao i opet nista.

Link to comment

treba mi program koji mogu da instaliram na kompu da omogućava da se sa tog računara može ići na samo određene internet adrese. da li postoji tako nešto?

Link to comment

uf, nešto kao pikluk, netdog i K9 ?Koliko tiho to treba da radi, mislim da sam pre neku godinu čitao u SK o besplatnim i dobrim net filterima ali se ne sećam koji, za ove gore sam čuo. Mislim da je bilo nešto i u content advisoru u windowsu ali ne bih znao da te tačno uputim.EDIT: vidim na sedmici u Control Panel\User Accounts and Family Safety\Parental Controls da spominju web filterin i neke dodatne kontrole koje se instaliraju....

Edited by Vapad
Link to comment
uf, nešto kao pikluk, netdog i K9 ?Koliko tiho to treba da radi, mislim da sam pre neku godinu čitao u SK o besplatnim i dobrim net filterima ali se ne sećam koji, za ove gore sam čuo. Mislim da je bilo nešto i u content advisoru u windowsu ali ne bih znao da te tačno uputim.EDIT: vidim na sedmici u Control Panel\User Accounts and Family Safety\Parental Controls da spominju web filterin i neke dodatne kontrole koje se instaliraju....
DA, pokušaću nešto preko con tent advisora i nekih mozilla addona
Treba mi 1 brz odgovor pre no što Windowsa overim u potiljak: kako da sačuvam Bookmarks za Firerfox?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/xmarks-sync/
Link to comment
Treba mi 1 brz odgovor pre no što Windowsa overim u potiljak: kako da sačuvam Bookmarks za Firerfox?
Pa imaš u Firefoxu opciju. Bookmarks, pa Show all bookmarks, pa na Import and Backup. Tu biraš, hoćeš Backup (JSON fajl) ili Export Html
Link to comment

Evo da se i ja priključim sa svojim problemom!Laptop mi ćuti.naime, nekako mi se isključio ton kompa, a ja ne znam kako. kad mu priključim zvučnike sve je ok. sve čujem, ali njegovi zvučnici mi ne rade. ne čujem muziku ni sa jednog programa, niti obične windows zvukove (pri paljenju i gašenju npr).zvuk mi je uključen i u volume mixeru piše da mi je sve ok. dalje pojma nemam šta da radim. inače, u pitanju je HP 625 (kod njega ne postoji ni jedno dugme sa strane koje sam mogla slučajno da pritisnem vadeći ga iz torbe, npr, a nije mi ni ispadao), OS Windows 7.Uzgred, u Sound opciji na Control Panel-u pokazuje da mi je sve ok, a malo pre sam instalirala i audio drivere, restartovala laptop, instalirala sve update i opet ništa :(

Link to comment

Ljudi pomoc. Napali me virusi, malware i ostalo...Imam Vistu, stalno mi izlazi info da sam pod napadom, nije mi dao da koristim firefox ni operu nikako, firefox sam ponovo intalirao sada radi, ali stalno mi javlja da sam pod napadom. Dalje, imam neku opciju vista safety koja iskoci, skenira mi komp i kaze da imam 31 problem, lokalizuje ih, ali nemam product key tako da ne mogu uz pomoc toga da ih se resim, iako je vista legalna, valjda, jer sam je dobio instaliranu kad sam kupio ljaptop. Pomoc, sta bih mogao uciniti, nesto da skinem online, nekaj da uradi, sta, alo, neko, please?Da li je ok malwerabytes? http://www.techspot.com/downloads/4716-malwarebytes-anti-malware.htmlNe mogu nikako da se resim onog uzvicnika na taskbar liniji.

Edited by Rick.James
Link to comment

Stopzilla radi, ali se nije makla sa 0 % skeniranja. :isuse:Cool, odradila, ali nije free!Shit!Edit 2, sad skidam Avast. Nemam pojma ni sta skidam.

Edited by Rick.James
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...