Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kak je to lepo kad ova tema miruje, znači da svima sve radi. :rolleyes: E, sad, iako niko nije pitao, verovatno će se neko sresti sa ovim problemom, pa da preduhitrim. Naime, dosta se ljudi žalilo u poslednje vreme na jedno virukče sa kojim neki od antivirusnih programa nisu umeli da se izbore, a koje se kači na MSN i svim online kontaktima na svakih par minuta šalje poruku sledećeg sadržaja:

Rešenje za XP za uklanjanje ovog tripera se nalazi ovde, a navodilo za uporabo je sledeće:
  • Unzip the MSNFix.zip with a zip-tool in an own folder onto your desktop
  • Double-Click onto the MSNFix.bat to start it
  • Use your language, you can use E for Englisch
  • Use the R (Search) for search
  • As an infection will be found, you are asked to enter an other tasterto starte the cleaning
  • Restart your system, when the scan is fisnished
  • A report file with the results can be found in the same folder.

Edited by gotivac
Link to comment

Moze jedno uzasno glupo pitanje?Jel ima neki jednostavan nacin da povezem dva racunara i da prebacim fajlove? Tipa, povezem ih obicnim LAN kablom jedan na drugi ili tako nesto?

Link to comment
Moze jedno uzasno glupo pitanje?Jel ima neki jednostavan nacin da povezem dva racunara i da prebacim fajlove? Tipa, povezem ih obicnim LAN kablom jedan na drugi ili tako nesto?
Naravno, UTP cross kabl (za svaki slučaj), dodeliš IP adrese iz istog opsega recimo 192.168.1.1 i 192.1681.2 maska 255.255.255.0 share-uješ folder(e) koje želiš da kopiraš i to je to...
Link to comment
Nemam taj cross cable :(
Novije mrežne kartice mogu i sa običnim... Možeš da probaš ili ako imaš neki switch ili matori HUB pa ubodeš oba računara u njih...Ako neće ili nemaš ništa, onda ipak moraš da nabaviš cross kabl, u principu svako ti ga može napraviti...
Link to comment
Moze jedno uzasno glupo pitanje?Jel ima neki jednostavan nacin da povezem dva racunara i da prebacim fajlove? Tipa, povezem ih obicnim LAN kablom jedan na drugi ili tako nesto?
Imaš li na oba mrežnu karticu ? Ako je odgovor da, onde nabavi crossover kabel (ukršteni), poveži računare, shared-uj foldere (desni klik->properties->sharing, pa otkači share this folder)...zatim Control panel->Network Connection->Setup home or smallofice network ili tako nesto , otklikces(manje-više) do kraja, ali pazis da na poslednjem koraku otkacis enable file and printing sharing, jer nije po default'u otkaceno...Potom na oba računara podesiš IP adrese(za svaki slučaj)Control panel->Network Connection->LocalAreaNetwork->desni klik->properties->označiš tcp/ip, pa klik na properties->pa na jednom stavis ip 10.0.0.1, a na drugom 10.0.0.2, a mask podesiš na oba na 255.255.255.0... Poslednji korak najcesce ne mora, ali uradi za svaki slucaj... To je to... My computer->My Network Places->View workgroup computers i pojavice se onaj drugi... dalje ce ti se sve samo kasti...
Link to comment

Ma nemam cross kabel, ja sam mislila da jednostavno jedan raskacim sa neta i ukacim na drugi komp pa da se oni nadju; evo sad sam probala i oba vide neku mrezu sa limited connectivity ali ne vide jedan drugog; ako to uopste moze ovako kako sam ja zamislila moram da podesim jos neke gluposti, malo sam procackala pa nije uradilo, evo sad cu da probam to sa IP adresama pa da vidim.Na jednom kompu imam XP na holandskom a na drugom Vistu na engleskom, grunt.Hvala, pa javim uskoro da li moze ovako :)

Link to comment

Ma ja sam na poslu i ocu da idem kuci jer mi nije dobro i hocu da ponesem posao kuci :)A jednostavnije bi bilo da se povezem na poslovni komp od kuce, ali ne mogu, ne znam u cemu je stvar, tehnicka podrska mi nije bas od neke pomoci... :(

Link to comment

Ma da :)Evo da pitam jos ovo: kad hocu da se povezem na taj komp od kuce, zar ne bi trebalo da idem na remote desktop i to je to? Ovde na poslu sam omogucila pristup preko remote, jel treba jos nesto da uradim? Kad od kuce probam da se povezem, ili preko adrese kompa ili preko IP adrese, ne mogu. Gde gresim?

Link to comment
Ma da :)Evo da pitam jos ovo: kad hocu da se povezem na taj komp od kuce, zar ne bi trebalo da idem na remote desktop i to je to? Ovde na poslu sam omogucila pristup preko remote, jel treba jos nesto da uradim? Kad od kuce probam da se povezem, ili preko adrese kompa ili preko IP adrese, ne mogu. Gde gresim?
Pa ako samo hoćeš da prebacuješ fajlove ne treba ti remote pristup. Dovoljno je da u recimo windows exploreru u Address baru ukucaš \\IP_ADRESA.Da bi proverila da li ti se uopšte računari vide odeš u cmd i kucaš PING IP_ADRESA (drugog računara)Ako dobiješ reply sve je OK, ako ne onda imaš problem.
Link to comment
Pa ako samo hoćeš da prebacuješ fajlove ne treba ti remote pristup. Dovoljno je da u recimo windows exploreru u Address baru ukucaš \\IP_ADRESA.Da bi proverila da li ti se uopšte računari vide odeš u cmd i kucaš PING IP_ADRESA (drugog računara)Ako dobiješ reply sve je OK, ako ne onda imaš problem.
edit:Ček malo... ti hoćeš od kuće da se kačiš na firmin računar?To bez suporta nećeš moći...
Link to comment

Pa support mi je prekrstio racunar od clienta na servera, kao bi tako trebalo da radi, ali ne radi...Probala sam i samo tako, da mu u windows exploreru dam IP, nece, kaze ne moze da se poveze...Jednostavnije bi mi bilo da radim od kuce na ovom ovde kompu bas zato da ne bih prebacivala fajlove :) Sta ce mi ove gluposti kod kuce :wink:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...