Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

:duboko očajan smajli koji čupa kosu, puši cigar i pije tekilu iz bokala:prošlog petka dobila sam novi eksterni usb hdd za bekap. posvetila sam mu 15 minuta pažnje, kao kopirala neke fajlove na njega i završila sa tim (rađeno na meku, nisam koristila Time machine, samo džiberski copy/paste najnužnijeg). mislim da sam postavila i neku šifricu za pristup disku - traženo mi. (deminutive koristim samo kad sam potpuno luda)danas je postalo očigledno da sam nešto zabrljala jer mekov operativni sistem ne može da ga prepozna, ni "mount"- uje, niti Disc utility da odradi neku od preko potrebnih stvari (format, erase, itd).jedino što dobijam je ovaj info:Disk Description : Freecom Hard Drive XS Media Total Capacity : 1 TB (1,000,204,886,016 Bytes)Connection Bus : USB Write Status : Read/WriteConnection Type : External S.M.A.R.T. Status : Not SupportedUSB Serial Number : FAFFFFF0FDF1F5F9AF700091 Partition Map Scheme : Unformattede, da, probala i na Linux-u, ista priča. neće ništa da odradi. kod kuće imam drljavi laptop sa Windows-om, jedino još tamo da probam da mu pristupim.ako neko ima ikakvu ideju šta mogu da učinim - napišite, molim vas. podaci na disku su mi nebitni, bitno mi je samo da proradi tj. da mogu da mu pristupim (više od 1x :))

Edited by PointTaken
Link to comment
Probaj na Windows-u, pa piši šta si uradila.
taskbar normalno kaze "found new hardware (pa mu napise i ime)" i "new hardware is ready to use".u my computer ga nema na listi drajvova, u device manager-u ga ima, preko terminal window-a ne mogu da mu pristupim, i tako.popizdela sam i odustajem.
Link to comment

Ono, bilo je i firmiranijih usb eksternih hardova koji su bili ozloglašeni što se tiče riknjavanja, tako da... nosi to i reklamiraj.

Link to comment
taskbar normalno kaze "found new hardware (pa mu napise i ime)" i "new hardware is ready to use".u my computer ga nema na listi drajvova, u device manager-u ga ima, preko terminal window-a ne mogu da mu pristupim, i tako.popizdela sam i odustajem.
Da li se pojavljuje u MyComputer->Manage->Disk Management?
Link to comment
Da li se pojavljuje u MyComputer->Manage->Disk Management?
ne. mellow.gif ma vraticu faksu pa neka ga zamene. cimam se pola dana oko te budalaštine, i to samo zato što neka devojka iduće nedelje nije tu, a treba da mi prebaci brdo literature za nekog studenta koga zajedno nadgledamo. neka stavi na server.hvala svima na trudu, ovo je komad hardvera koji sam najbrže ubila.
Link to comment
ne. mellow.gif
Vrlo čudno, morao bi da se pojavi u Disk Management-u kad se već hardverski prijavio. Nebitno, zameni ga kad već imaš tu mogućnost. Edited by Anonymous
Link to comment

Dragi drugari,treba mi pomoc:hard disk mi je podeljen na dve particije. na jednoj je bio win7 a na drugoj podaci.e sad :)posle mnogo zavrzlame trenutna situacija je sledeca.instalirao sam opet win7 samo na drugu particiju(onu na kojoj su bili podaci) a podatke pre toga prekopirao na particiju gde je bio instaliran win7 (ne pitajte zasto. vise ni sam ne znam :P)i to je lepo radilo, ali ja nisam uspeo da obrisem stari folder sa windows-om koji je ostao na onoj drugoj particiji gde su sada podaci. nije hteo ni da formatira tu particiju. pa sam ja iz dosade brisao rucno sta sam mogao iz tog foldera :(kretenima nekoliko poslovica sta djavo radi kad mu je dosadno. bolje da sam tako nesto radio nego sto sam cackao komp :Dbilo kako bilo. komp je posle toga citav dan radio skroz normalno. instalirao sam sve sto mi treba i tako to :Dali......jutros kad sam ga upalio sacekalo me:image15.pngko zna sta sam zeznuoubacio sam instalacioni disk i isao na repair ali nije dalo rezultataima li neke sanse da zaobidjem tu gresku :D i udje u win?zna li iko sta mogu da uradim a da to nije da reinstaliram win ponovohvala puno

Edited by Далибор
Link to comment
Dragi drugari,treba mi pomoc:hard disk mi je podeljen na dve particije. na jednoj je bio win7 a na drugoj podaci.e sad :)posle mnogo zavrzlame trenutna situacija je sledeca.instalirao sam opet win7 samo na drugu particiju(onu na kojoj su bili podaci) a podatke pre toga prekopirao na particiju gde je bio instaliran win7 (ne pitajte zasto. vise ni sam ne znam :P)i to je lepo radilo, ali ja nisam uspeo da obrisem stari folder sa windows-om koji je ostao na onoj drugoj particiji gde su sada podaci. nije hteo ni da formatira tu particiju. pa sam ja iz dosade brisao rucno sta sam mogao iz tog foldera :(kretenima nekoliko poslovica sta djavo radi kad mu je dosadno. bolje da sam tako nesto radio nego sto sam cackao komp :Dbilo kako bilo. komp je posle toga citav dan radio skroz normalno. instalirao sam sve sto mi treba i tako to :Dali......jutros kad sam ga upalio sacekalo me:image15.pngko zna sta sam zeznuoubacio sam instalacioni disk i isao na repair ali nije dalo rezultataima li neke sanse da zaobidjem tu gresku :D i udje u win?zna li iko sta mogu da uradim a da to nije da reinstaliram win ponovohvala puno
Ubaciš instalacion disk i slediš ovaj link:http://support.microsoft.com/kb/927392
Link to comment

Hmm, da l ovde da pitam ili mozda na temi o Chrome-u, al ajd ovde: na jednom racunaru (WinXP) Chrome nece da udje u Gmail dok sve ostalo radi normalno. I sa drugim brauzerima ulazi u gmail bez probema, ali u chrome-u nece, sam zablokira i odmah zatvori komplet prozor. Ne da ni da se izlogujes sa googla, vec izbaci ono send/don't send obavestenje, a onda na sta god da kliknes od ta dva nece da izdadje i samo ga vrti tako u krug. U cemu je problem? Mozda neki virus ili nesto drugo? Hvala :)

Link to comment

A jel si probao da uklonis postojeci Chrome i instaliras ga iz pocetka? (Mozda, posle uklanjanja Chromea, nije losa ideja da provrtis ovaj besplatni program, CCleaner, da skloni bilo kakve ostatke prve instalacije).

Link to comment

Probano, (inace ja sa CCleanerom radim tako reci non-stop i uvek cistim neka govna i ovde sam preporucio to; da ne bude zabune, ne radi se o mom racunaru u ovom slucaju, ja sam u mracnom dobu i idalje sam korisnik iskljucivo Internet Explorera :D ). A nakon ponovne instalacije Chrome-a problem je ostao potpuno isti. Jedino ne znam da l' je sve pobrisano sto treba uz pomoc CCleaner-a nakon deinstaslacije prvobitnog Chrome-a. Sta sve i kako treba? Zahvaljujem!

Link to comment

Probaj da startujes Chrome kao administrator (desni klik, run as administrator), da vidis da nije problem u profilu. U tom slucaju treba ne samo ocistiti Chrome, vec i C:\Documents and Settings\<korisnicko ime>\Application Data - Chrome ostavlja foldere u Local i Roaming profilima.

Link to comment

Ok, mada Chrome vise nije instaliran. Ponovo smo ga izbrisali i presli na Explorer jer je Mozilla mnogo spora, mislim sporo se otvara, a racunar je slab i star i zreo za kantu, ali nema se para, kako bih rekao. Probacu to sa local i roaming profilima. Hvala, Indy! :)

Link to comment

Treba mi preporuka za najjednostavniji moguci capture programcic, da hvata slike brzo i lako. Ako je moguce, da ima opciju da automatski snima to u jpg formatu u neki folder koji podesim, bez da me pita za ime fajla i slicno.Bilo bi pozeljno da je freeware ali nije problem i da kupim original verziju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...