Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Lakse ce joj biti da obrise account nego da se juri sa Yahoo administracijom. Citao sam tuzne ispovesti na tu temu. Ne verujem da e-mailovi zaista dolaze sa MD accounta, vec ko zna odakle, pri cemu samo pise da su poslati sa MD accounta (mislim da bih cak i ja to umeo da uradim, tj. kad bih znao njenu email adresu).U svakom slucaju je pametno promeniti password (to i inace treba cesto raditi), a takodje treba ukloniti sve identifikacione informacije iz accounta (za slucaj da je neko stvarno provalio u nj.) Mailove koji sadrze stvari tipa bankovnih racuna i sl, treba obrisati (i iz Trasha). Sto se tice kontrolnog pitanja koje Yahoo postavlja u slucaju izgubljenog passworda, posto to teoretski moze da se provali socijalnim inzinjeringom (ili kradjom identiteta), preporucuje se dati lazne odgovore na pitanja (i zapisati negde u tefter te lazne odgovore, za svaki slucaj... posto su lazni, pa ce verovatno biti zaboravljeni posle x godina). Tipa: majcino devojacko prezime: "Mamanovic" (pri cemu to nema blage veze). Itd.Takodje treba preci na gmail (koji je bolji u svakom smislu). Mislim (jos) da najosetljivije stvari, tipa detalji transakcije 100 hilj. evra, ne treba slati web mailom (vec sa "ISP" email naloga, ako mora e-mailom, a u ova vremena cesto mora).

Link to comment

ja tako mrzim sterilni gmail.odlucila sam da promenim account i da posaljem izvinjenje i obavestenje o novoj adresi. stvarno me blam sto saljem mnogim mojim i nesudjenim profanima (apsolutnom guru-u corporate finance-a sam poslala reklamu za vijagru da kupi u berkliju) takve gluposti.indy, kako se gasi account zauvek, u pepelu, sa osvetom? :D

Link to comment

MD, citao sam ovih dana o tome, desava se mnogima sa Yahoo! nalozima (i koliko sam video u napisanome, jako je tesko doci do neke zive osobe koja ce se pozabaviti tim slucajem). Ono sto mislim da se desilo je da je ishakovan (najverovatnije) nalog ne tvoj, vec od nekoga ko tebe ima u adresaru (otuda im tvoja e-mail adresa). Evo i malo oficijelnije objasnjenje:

Relex, your account hasn't been hacked. The spammers are 'spoofing' your email address to make it look like you have sent it. They haven't hacked your account so if the email was traced it wouldn't go back to you and they cannot read your inbox...Basically, you can send an email from ANY address. But spammers like to collect genuine addresses because if an email has come from a genuine email address it has more chance of getting past spam filters on the internet.
A u vezi gasenja...
To close your Yahoo! account, follow the steps on the Account Termination page.Note: Before deleting your account, please read the instructions on the Account Termination page carefully, as important information about your account is included. You can then confirm the deletion of your account.Important:When you close your account, you will lose access to your Yahoo!7 ID, Mail Beta, and profile names. We will delete your account data and settings across the Yahoo!7 network.If you are subscribed to any premium services, we recommend that you cancel them before you delete your account. There is no guarantee that deleting your Yahoo! account will immediately cancel the billing for any premium services you are subscribed to. To cancel your current subscriptions, visit Yahoo! Billing.
Bolje vanilla gmail, nego loony Yahoo... ali, kako volis.wink.gifPS.
Link to comment
MD, citao sam ovih dana o tome, desava se mnogima sa Yahoo! nalozima (i koliko sam video u napisanome, jako je tesko doci do neke zive osobe koja ce se pozabaviti tim slucajem). Ono sto mislim da se desilo je da je ishakovan (najverovatnije) nalog ne tvoj, vec od nekoga ko tebe ima u adresaru (otuda im tvoja e-mail adresa). Evo i malo oficijelnije objasnjenje:A u vezi gasenja...Bolje vanilla gmail, nego loony Yahoo... ali, kako volis.wink.gifPS.
evo sad prebiram po message sta da ostavim i to cu da fw na novi account (za sad prebrala prebrala 300 od 9k). ipak cu gmail zato sto me plasi yahoo posle svega ovoga. a lepo sam ga prekrojila po sebi. bio je roze i imao je razlicit avatar za razlicito doba dana..joj nervoze. thanks a ton! :)
Link to comment

BTW. MD, ako negde ostavljas e-mail na internet sajtovima/blogovima/etc, uvek napisi MayDay [at] gmail.com, ili tome slicno (posto botovi automatski skidaju emailove s neta, a poznaju ih lako po @... mozda znas, ali da kazem anyway).

Link to comment
Ne moras da zatvaras nalog, na isti nacin moze da se falsifikuje posiljalac sa bilo koje adrese.
Mislim da maudau spominje i kompromitiranu kontakt listu, to se ne može spoofati.
cekajte, ali ja bih da ukinem nalog zato sto ce onda da prestane da ulaze drugi moguci virusi u moju mail listu i salju svima neke nove gluposti...o boze, prodavacica vijagre!! ovako cu lepo da kazem: stavite ovo na spam listu, a ovo je moja nova privatna adresa.i marvinu da prijavim isto.
BTW. MD, ako negde ostavljas e-mail na internet sajtovima/blogovima/etc, uvek napisi MayDay [at] gmail.com, ili tome slicno (posto botovi automatski skidaju emailove s neta, a poznaju ih lako po @... mozda znas, ali da kazem anyway).
imam ja za to drugi mejl. za ta sranja od sajtova. jedino sam ovde na ovaj glupi forum ostavila adresu gde mi se vidi prvo ime pa su admini znali kako se zovem jos odavno.
Link to comment
cekajte, ali ja bih da ukinem nalog zato sto ce onda da prestane da ulaze drugi moguci virusi u moju mail listu i salju svima neke nove gluposti...o boze, prodavacica vijagre!! ovako cu lepo da kazem: stavite ovo na spam listu, a ovo je moja nova privatna adresa.i marvinu da prijavim isto.imam ja za to drugi mejl. za ta sranja od sajtova. jedino sam ovde na ovaj glupi forum ostavila adresu gde mi se vidi prvo ime pa su admini znali kako se zovem jos odavno.
biggrin.gifPripazi na ostale adrese ovih dana, ako se i na njima počne nešto zbivati, kompromitirano ti je binarno sokoćalo kompletno. Ako kažeš da ti je provaljena kontakt lista, onda ti je provaljen account, ili na nekom terminalu vankuće, ili trojancem na tvom kompiću.Teorecki, ne bi trebala brisati akaunt, samo promijeniti password i sigurnosno pitanje. Obično ozbiljni spameri i hakeri otmu račun kad ga uhvate, zato ipak sumnjam da je do toga uopće došlo... unsure.gifŠto me dovodi do zadnjeg pitanja - da nije mooožda provaljena recimo neka mailing lista na serveru tvog VeleUčilišta?
Link to comment

ma jok, ovo je yahoo i salje samo na yahoo address book.inace, upravo sam skontala da sam izgubila iPod jutros. znam i gde sam ga ostavila. o boze! jebe mi se sad za mejl..

Link to comment

Ajd nemo se smejete, nego pomagajte...SBB D3 onaj receiver... Ni na jednom programu nema titl... Ne mogu da nadjem ništa u podešavanjima (ko velim deca su nešto razdesila)... Možda ima nešto što ja ne vidim...Znači svi programi preko D3 receivera su bez titla, tako da SBB TV gledam sa isključenim receiverom, prostački preko kabla i tu svi programi imaju titl... Ali izem ga HBO ne ide preko prostakus kabla...Ili je to do njih... Pokušao sam da googlam, ali ne vidim da je iko imao slične probleme... Jel moguće da sam najgori bolid, pa ne vidim opciju gde je isključen titl?

Edited by dare...
Link to comment

Ako imaš echolite, titl se na daljinskom uključuje na "+" dugmetu pa onda levo ili desno pa ok. Koliko vidim nema nigde drugde gde bi mogli da se isključe.

Edited by Renegade
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...