Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kako u skajpu da namestim da mi prozor sa kontaktima i prozor za chat budu spojeni? Kod brata je tako spojeno a ja kod mene ne mogu nikako da namestim.
zajebavas jel da? :D"View" pa "compact view" tj u tvoj slucaju "default view"
Link to comment

Umire mi ploca a ne pada mi na pamet da uzimam neki nadrkani kompjutor samo za internet, filmove i muziku. Imam AMD 2200+, gigabajt RAM-a, ATA hard od 250gb i ATI HD3450 grafiku, a treba mi neka polovna Socket A ploca kod koje je bitno samo da joj memorija radi na 400mhz i da ima AGP 8x, ostalo me toliko ne zanima. 'De to da nadjem? Znam za Limundo i tamo vec kao gledam, jel ima jos negde?

Link to comment

Uh, Socket A! Prodao ja Epox 8RDA+ sa Bartonom 2500 pre 3 godine :P Trk na pcberzu, benchmark eventualno, i citaj oglase

Edited by nbg4ever
Link to comment

Si siguran da riknjava?Ja još uvek rabim epox 8rda3g, ako ništa ne uradiš, verovatno ću rasprodavati konfiguraciju na jesen radi kupovine novog krša, pa utefteriši negde.

Link to comment

Ako neko zna nešto o konfiguracionim fajlovima za java aplikacije neka čita dalje.Imam neku krš java aplikaciju koja koristi MSSQL bazu. Aplikacija je instalirana na SERVER1 (nazovimo ga tako) a baza na SERVER2 na kome je instanca MSSQL servera imala isto ima (SERVER2).U konfiguracionom fajlu aplikacije postoji samo jedan red koji ukazuje na bazu i ima sledeći sadržaj:

db.url=jdbc:microsoft:sqlserver://SERVER2:1433;SelectMethod=cursor;DatabaseName=NijeBitno

Pošto smo privremeno morali da izbacimo SERVER2 iz priče, na SERVER1 (računar) smo instalirali MsSQL i krstili ga SERVER2 (da bi bilo lakše zbog drugih normalnih aplikacija koje su bez problema prihvatile ovu promenu), znači full path je SERVER1\SERVER2.pokušaj promene prethodno navedene linije u:

db.url=jdbc:microsoft:sqlserver://SERVER1/SERVER2:1433;SelectMethod=cursor;DatabaseName=NijeBitno

završava porukom [Microsoft]

[sqlServer 2000 Driver for .JDBC]Error establishing socket.Isto važi i za razne druge probane kombinacije:
db.url=jdbc:microsoft:sqlserver://localhost/SERVER2:1433;SelectMethod=cursor;DatabaseName=NijeBitno
db.url=jdbc:microsoft:sqlserver://SERVER1:1433;SelectMethod=cursor;DatabaseName=NijeBitno
db.url=jdbc:microsoft:sqlserver://SERVER1\SERVER2:1433;SelectMethod=cursor;DatabaseName=NijeBitno

...itd.

Ako neko ima neku ideju neka nabaci...

Link to comment
Si siguran da riknjava?Ja još uvek rabim epox 8rda3g, ako ništa ne uradiš, verovatno ću rasprodavati konfiguraciju na jesen radi kupovine novog krša, pa utefteriši negde.
Ma i da ne riknjava, ova moja je prastara Gigabajtova sa KT266A cipsetom i AGP 4x pa mi memorija i grafika rade na 60% mogucnosti. Znas kad mi i jutjub radi nesto kilavo, makar ovi kvalitetniji snimci...
Link to comment

MNOGO HITNO!!!yahoo account salje ljudima iz mog address booka spamove sa moje aderese vec drugo jutro za redom (iako to nije registrovano u sent items). u tekstu je samo neki linkic koji nisam otvorila. sta da radim? ako ce tako stalno, ja cu da obrisem account koji postoji skoro deceniju..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...