Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

:huh: SCSI ili SATA diskovi?
SATA. Server je neki Asusov.
Šta je dvostruki RAID? Šta se podrazumeva pod dobrim transferom?
Eh, to se i ja pitam, ali to mi je projektni zadatak. Hoće da mu W7 bude na jednom RAID-u, a podaci na drugom. Zašto, nemam pojma.Da prevedem, da li su i dalje Samsung diskovi dobra kupovina?
Link to comment
da li postoji servis kompijutera u centru beograda, ako neko zna da me uputi, bila bih večno zahvalna?
Ja znam za Vračar, ukoliko ti igra, napisaću telefon.
Link to comment

Ne mislim da ima smisla obezbedjivati posebnu redundansu za OS (to se uvek lako moze nadomestiti sa image-a). (EDIT. Osim ako nije cilj da ubrza vreme ucitavanja).Ako bas mora tako, onda stavi OS na mirroring (Raid 1 sa 2 harda) i to mogu da budu relativno vrlo mali drajvovi, ili jos bolje 1 SSD. (Doduse, valjda i programi treba negde da budu, verovatno je mislio zajedno sa OS-om).Ovde se npr spominje par Samsunga i WD-a. O Western Digital Caviar Black sam citao protivrecne izvestaje (neki hvale, neki kude). On je otprilike 2x skuplji od Samsunga (odnosi se na 2TB, cene u Australiji).

Edited by Indy
Link to comment
Ja znam za Vračar, ukoliko ti igra, napisaću telefon.
ma igra. samo da ne idem na nbgd, izgubiću se, već vidim belu smrt u blokovima... a sve što sam našla na netu su tamo.ako je zabranjeno da se reklamira, šalji na pmvečno zahvalna :D
Link to comment
Ne mislim da ima smisla obezbedjivati posebnu redundansu za OS (to se uvek lako moze nadomestiti sa image-a). (EDIT. Osim ako nije cilj da ubrza vreme ucitavanja).Ako bas mora tako, onda stavi OS na mirroring (Raid 1 sa 2 harda) i to mogu da budu relativno vrlo mali drajvovi, ili jos bolje 1 SSD. (Doduse, valjda i programi treba negde da budu, verovatno je mislio zajedno sa OS-om).Ovde se npr spominje par Samsunga i WD-a. O Western Digital Caviar Black sam citao protivrecne izvestaje (neki hvale, neki kude). On je otprilike 2x skuplji od Samsunga (odnosi se na 2TB, cene u Australiji).
Hvala. WD Caviar Black imam na svom kompjuteru, ali ljudi kažu (tj. pričali su pre godinu dana i to sam hteo ponovo da proverim) da su Samsuzi bolji i ja bih hteo da tipu stavim upravo Samsunge, ukoliko se nije nešto epohalno promenilo.
ma igra. samo da ne idem na nbgd, izgubiću se, već vidim belu smrt u blokovima... a sve što sam našla na netu su tamo.ako je zabranjeno da se reklamira, šalji na pmvečno zahvalna :D
Koliko znam još uvek rade: PC Trio (preko puta Pejtona): 2431-425.
Link to comment
Hvala. WD Caviar Black imam na svom kompjuteru, ali ljudi kažu (tj. pričali su pre godinu dana i to sam hteo ponovo da proverim) da su Samsuzi bolji i ja bih hteo da tipu stavim upravo Samsunge, ukoliko se nije nešto epohalno promenilo.
To je nezahvalan posao, koji imaš... Zato za raid WD ima RE a i ostali imaju ponešto. Ne znam šta da ti kažem...Pročitaj.http://www.tomshardware.com/reviews/hdd-reliability-storelab,2681.htmlhttp://storagemojo.com/2007/02/19/googles-disk-failure-experience/i odavdehttp://www.tomshardware.com/reviews/Storage,5/ovakve stvarihttp://www.tomshardware.com/reviews/HDD-6Gbit,2528.html
Link to comment
I can't connect to any rooms! It gets stuck at the "Connecting to host" phase.If you're experiencing problems connecting to host then you are one of the unfortunate few people who have evil routers.The reason you have this problem is because the NAT hole punching tech used to make P2P connections in Flash is not compatible with your network topology. This is not a problem with the game, it is a problem with Flash, there is nothing the dev can do about it.Players have reported a few ways to solve this problem:Forwarding all the UDP ports in the range 1024..65535 (a lot I know, Flash will pick one at random from that range).If you are behind two routers enable UPnP in the first one.Removing your router from the equation entirely and connect directly to the internet.If you are unable to enact the above fixes, don't worry, there are some hosts that you will always be able to connect to, make sure to try every game available. You will be able to connect to at least one of them.If you find any method to fix this that isn't mentioned in this FAQ please let us know and we'll add it here.
Kako uraditi ovo boldovano? Čini mi se da znam kako da forwardujem port u podešavanjima za ruter ali kako forwardovati čitav opseg?
Link to comment
Hvala. WD Caviar Black imam na svom kompjuteru, ali ljudi kažu (tj. pričali su pre godinu dana i to sam hteo ponovo da proverim) da su Samsuzi bolji i ja bih hteo da tipu stavim upravo Samsunge, ukoliko se nije nešto epohalno promenilo.
Samsung F3 ili F4 je dobar za desktop kod kuće.Za RAID sistem u serveru (ako već nije SAS, nego SATA) ti treba neki od diskova sa eksplicitnom oznakom RAID ili 24/7, a to furaju uglavnom Seagate (Constellation ES), WD (RE3, RE4) i Hitachi (Ultrastar AK7). Takve diskove ćeš i prepoznati po tome kad im pogledaš MTBF (Mean Time Before Failure), koji je poprilično veći od desktop diskova. Naravno, kapiram da ima i ljudi i firmi koje sklope od "običnih" komponenti nešto, stave u ćošak i kažu "to je sad server" - u tom slučaju je svejedno šta uzmeš.BTW, i Caviar Black je takođe desktop disk. Premium desktop, ali ipak desktop.
Link to comment
BTW, i Caviar Black je takođe desktop disk. Premium desktop, ali ipak desktop.
Pretpostavljam razlika je samo (ili prevashodno) u kvalitetu izrade/iztestiranosti? Da li se hardovi za servere prodaju sa nekom posebnom oznakom?
Link to comment
Sta se desava sa MSN Messengerom ili kako se vec zove sad?Nisam ga koristio neko vrijeme a sad kad sam pokusao da ga pokrenem kaze da moram da apdejtujem... kad kliknem ok dobijem neki error, kad odem na sajt i pokusam da skinem taj novi takodje error. Na stari nece da se konektuje :(
Zasto ste takvi :(*update, skine se neki instalacioni file sa sajta ali kad ga pokrenem dobijem poruku da nije validna win32 aplikacija.
Link to comment
Zasto ste takvi :(*update, skine se neki instalacioni file sa sajta ali kad ga pokrenem dobijem poruku da nije validna win32 aplikacija.
Nemojte mu pomagati, on voli LeBrona... :P
Link to comment
Kako uraditi ovo boldovano? Čini mi se da znam kako da forwardujem port u podešavanjima za ruter ali kako forwardovati čitav opseg?
Možda bi ti bilo manje komplicirano da (ako ti je kompjufter samac u mreži) pridijeliš vanjsku adresu svom komjuteru, umjesto da se dvaiš sa portovima. Ne sjećm se da sam vidio negdje da se IPrange može forwardirati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...