Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

uzmi AMD-a (nisam verovao da ću ovo ikad da napišem <_< ).
Moj? AMD? Nikad. :P Sad bez zezanja, ti Celeroni M jako lepo rade, i sam koristim jedan, dok je sa druge strane ovaj Athlon64 X2 realno jači.Imaj u vidu da se Athlon64 "otvara" u potpunosti tek pod 64-bitnim operativnim sistemom, pa uzmi u obzir i ovo prilikom izbora procesora.Inače, lično uvek dajem prednost platformi baziranoj na Intel čipsetu, pre svega zbog pouzdanosti.
Hihi :D Welcome to the world of AMD procesors :)šalim se naravno, nego sad me podsetilo da dodam nešto na temu vekovne dileme Intel ili AMD. Malo geakie oftopičim dranatino pitanje jer se radi o desktop procesorima, ali nema veze. LM pravilo je da kad kupuješ neku zverinu od mašine, prednost se daje Intelu, a kod nekih jeftinijih varijanti se uglavnom daje prednost AMD-u u odnosu na Celeron. Nego sad me nešto koleba jer izgeda da trenutno traje masovna epidemija crkavanja ploča sa socketom 478 na koji se stavljaju Pentium i Celeron procesor. Svaki put po istom scenariju: ploča ne daje znake života, a procesoru nije ništa. Sad na prvu mogu da se setim nekih 6-7 slučajeva a ovo može i da potvrdi bilo koji malo upućeniji prodavac ili serviser. Čak su se i pojavile u prodaji neke hibridne čudne ploče za te matore procesore od pre 2-3 godine u koje može da se ubode DDR2 memorija i PCI Express grafička.2 dranata:Na ovu temu nemam više ništa da dodam, osim da ćeš lakše da se snalaziš sa starim dobrim XP-om na intelu nego sa Vistom koja po prirodi stvari da ide na tog Athlona.
Link to comment
Na ovu temu nemam više ništa da dodam, osim da ćeš lakše da se snalaziš sa starim dobrim XP-om na intelu nego sa Vistom koja po prirodi stvari da ide na tog Athlona.
Hm, svako malo natrčim na iskustvo sa problemima sa 64-bitnom Vistom i odsustvom istih sa 32-bitnom, tako da ni toj Intel mašini, obzirom na 2 GB RAM-a, neće teško pasti Vista.
Link to comment

a, gde je logika da za iste pare kupuje "ubogaljen" cpu? po specifikacijama intelu baterija traje oko 2, a amdu oko 3h. btw, amd konfa ima card reader i web kameru, sto je nekih 25-30? pride.

Link to comment
Hm, svako malo natrčim na iskustvo sa problemima sa 64-bitnom Vistom i odsustvom istih sa 32-bitnom, tako da ni toj Intel mašini, obzirom na 2 GB RAM-a, neće teško pasti Vista.
Ljudi, ostavio sam vam svoje iskustvo na temi "Vista". Ucite od drugih (glupljih)! Ne koristite 64 bitnu Vistu.Da ne pominjem da je 64 bita XP, jedno nabrzaka sklepano govno, jedini savet korisnicima 64 bitnog hardvera je da lepo nastave da ga koriste kao da je 32 bitan.A prednost 64 bita ce se pokazati kasnije kada ga MS podrzi k`o covek. Za godinu dana upravo ova razlika (32 - 64) ciniti razliku izmedju "kupujem novi komp" i "dokupim RAM i Bog da me vidi".Vista od 32 bita uopste nije toliko losa. Kada kazem nije losa, mislim da nema dramaticnih nebuloza. Ona i dalje ostaje bedno projektovan i neoptimizovan OS sa gomilom nelogicnih resenja, ali moze da se koristi.A u dilemi Intel - AMD, ja prednost uvek dajem AMDu, jer razlika u ceni ne predstavlja razliku u kvalitetu (nije ni upola toliko bolji koliko je skuplji). Pride, AMD ima tu seksi osobinu da 10 puta vecoj kompaniju uvek zajebe pa prvi predstavi procesor koji pomera granice. Pride, AMD je kupio ATIja, pa ce grafika biti bolje povezana izmedju te dve firme (ovo uopste ne mora biti tacno, ali ja volim tako da mislim). Pride AMD je slabija firma, a ja navijam za slabije. I nijedan od mojih razloga nema veze sa zivotom...Nemojte me po glavi, Intelasi, to je samo moje misljenje zasnovano na izivljavanju nad nekoliko AMDova i povremenom koriscenju Intela.
Link to comment

AMD ima tu seksi osobinu da 10 puta vecoj kompaniju uvek zajebe pa prvi predstavi procesor koji pomera granice.to je bilo sa, cini mi se, k6 procesorima. vise nije tako. najbolji primer ti je "na vrat na nos" sklepan phenom, koji je prilicno inferioran u odnosu na intelov quad. amd je iskoristio intelov izlet sa netburst arhitekturom i uneo malo konkurencije na cpu trziste. hvala mu na tome.

Link to comment
Da li rapidshare.com dozvoljava da jedan korisnik bude ulogovan sa dve ili vise IP adresa u istom trenutku?
Da, mada to legalni distributeri zvanično ne preporučuju.Pazi samo da i prvi i drugi (i treći, što da ne) Ti ne skinete više od 25GB za 5 dana.Ja koristim tu varijantu (po 2 (vrlo retko, i po 3) različite IP adrese istovremeno, vođenje računa oko ukupnog downloada) nekih 10 meseci, i nameravam da nastavim tako.
Zanima me razlika izmedju winrar-a i hjsplit-a po pitanju brzine splitovanja i dzojnovanja/ekstrakovanja velikih fajlova. Poskidao sam dosta igrica i sada treba da ih rezem, a nekako mi hj deluje kao brza varijanta. Sa rar-om mi je trebalo deset minuta da raspakujem UT3. Jes da je komp skoro pa muzejski primerak i da je nekoliko programa radilo u pozadini, ali opet, sto je mnogo mnogo je.
Mislim da HJ jeste brži, ali nepouzdaniji, jer nema nikakvu proveru da li je džoin(t)ovani fajl identičan originalnom.Dešavalo mi se da skinem 001, 002..00n fajlove od kojih je jedan okrnjen. HJ uredno kaže da ih je spojio, a s dobijenim Frankenštajnom nisam mogao da uradim ništa.
Link to comment

Ne zašto se toliko čudite kad je svaki prelazak na novu platformu bio jednako ovako bolan ako nije bilo i gore. Prelazak sa 16 bit OS-a na 32 bit OS (win 95 --> 98) je isto bila revolicija samo što tada PC nije bio u baš svakoj kući, pa nije bilo toliko zapaženo. Pre toga se desila pojava grafički orijentisanog interfejsa, odnosno Win 95, pa i prelazak sa Win 98 na XP gde se prešlo sa FAT32 na NTFS fajl sistem.Na svu sreću na poslu sam vezan i dalje za XP tako da sam pošteđen potencijalnog nerviranja sa Vistom. Ima i nekih prednosti živeti u zapećku sveta kao što je Srbija, jer će ovde masovniji prelazak na nju da se desi kad prođu ova trenutna talasanja oko nekompastibilnosti i nedostatka drajvera.

Link to comment
Mislim da HJ jeste brži, ali nepouzdaniji, jer nema nikakvu proveru da li je džoin(t)ovani fajl identičan originalnom.Dešavalo mi se da skinem 001, 002..00n fajlove od kojih je jedan okrnjen. HJ uredno kaže da ih je spojio, a s dobijenim Frankenštajnom nisam mogao da uradim ništa.
Fala :)To mi je isto bilo bitno. Da ne bude posle neki fajl od 10GB corrupted,...Znaci rar
Link to comment

Ja bih koristio kombinaciju rar + par2. Tako napravis jos par rezervnih paritet fajlova pomocu kojih mozes da rekontruises tvoje fajlove ako se desi da budu korumpirani.

Link to comment

Treba mi neki proggy za titlovanje filmova, recimo nesto kao Subtitle Workshop (samo da nije freeware shit ;))Mislim i SW je ok koliko toliko, ali ne otvara sve formate filmova, nema opcije za promenu boje radne pozadine i sl

Link to comment

Jel moz neko da mi objasni (pomogne) u sledecem ne znanju:kada se sa mobitela logujem na ovaj site, sve je super dok ne krenem na "add reply".. ustvari, cak mi i taj prozor otvori kako treba i ja otkucam sta ocu ali kad kliknem gumb da mi ode post, izlazi mi poruka sledece sadrzine:"Bad RequestYour browser sent a request that this server could not understand---------------------------------------------------------------------------Apache/2.2.0(Fedora) Server at www.parapsihopatologija.com Port 80"U cemu je kech, ako sve normalno radi i sve vidim kako treba? :unsure:

Link to comment
Jel moz neko da mi objasni (pomogne) u sledecem ne znanju:kada se sa mobitela logujem na ovaj site, sve je super dok ne krenem na "add reply".. ustvari, cak mi i taj prozor otvori kako treba i ja otkucam sta ocu ali kad kliknem gumb da mi ode post, izlazi mi poruka sledece sadrzine:"Bad RequestYour browser sent a request that this server could not understand---------------------------------------------------------------------------Apache/2.2.0(Fedora) Server at www.parapsihopatologija.com Port 80"U cemu je kech, ako sve normalno radi i sve vidim kako treba? :unsure:
Hm, taj problem bi verovatno trebalo rešavati ovde.
Link to comment

problem je sledeci: htjeo bih da povezem dva kompa sa kablom, radi djeljenja internet konekcije. medjutim, dva racunara se ne vide. kad odem na control panel - connections i pokusam da kreiram new home network javi neku gresku. ne kaze mi kakva je greska, samo javi error. enivej, problem je u ovom kompjuteru (desktop) koji je povezan na net (adsl, usb modem). kad drugi kompjuter (laptop) povezem sa trecim (takodje laptop) preko istog kabla - to radi bez problema.

Link to comment
problem je sledeci: htjeo bih da povezem dva kompa sa kablom, radi djeljenja internet konekcije. medjutim, dva racunara se ne vide. kad odem na control panel - connections i pokusam da kreiram new home network javi neku gresku. ne kaze mi kakva je greska, samo javi error. enivej, problem je u ovom kompjuteru (desktop) koji je povezan na net (adsl, usb modem). kad drugi kompjuter (laptop) povezem sa trecim (takodje laptop) preko istog kabla - to radi bez problema.
Ajmo polako - da bi se dva kompa medjusobno videla u mrezi moraju da ti budu ispunjena dva preduslova: da pripadaju istoj workgroup-i (da li je tako - da li je na oba ukucano isto?) i da im IP adrese budu iz istog opsega - ukucaj na jednom IP adresu 192.168.0.1 a na drugom 192.168.0.2. Subnet mask ostavi onako kako ga Windows sam postavi, trebalo bi da bude 255.255.255.0.Probaj sad.P.S. Pade mi na pamet jos jedna stvar. Ako ti je desktop stariji, a kabl koji koristis nije crossover, moze da se desi da nece da radi sa obicnim mreznim (patch) kablom. Novije masine imaju inteligentne mrezne kartice koje znaju da prepoznaju da li je kabl obican ili crossover, starije mogu bez sviča ili haba medjusobno da se spajaju samo crossover kablom. Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...