Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Meni je iz Pančeva 20ms zemaljskom linijom, a kada su uveli bio je ~300ms..A i devojci ne pravi razliku, stvarno, samo moram da je nekako povežem sa svetom a da nije preskupo i da radi. Još jednom hvala Garnirungu, Glasu RazumNom ;), komšinici (relativnoj :D) funk soul sestrici i vama Gotivac. :)

Link to comment
pa bolje i tako nego nikako, složićeš se.
Naravno, ali nije za kovanje u zvezde. :DU stvari, ako hoćeš da se igraš online, nije baš ni upotrebljivo. :Pedit: Au, tek sad videh za koje pare. Više nego odlično. Edited by gotivac
Link to comment

Pa jebiga, ima i svoje prednosti. Mozes da imas net u verovatno manje-vise svakom naseljenom mestu, na primer. A stoji i ono sto je receno, za one koji nemaju nikakvu alternativu osim dial upa, u najmanju ruku zadovoljavajuce.

Link to comment
Ako nema firmware-a, onda imaš samo 2 opcije ili skidaj od druge grupe, xvid najbolje ili uzmi neki konverter za video fajlove, pa ih prebacuj u nešto što sigurno pušta.
Jebga, konvertujem, jakako, nego lenjos... <_<
Link to comment

Jedno pitanje u vezi wireless-a. Uključim na mom laptopu na aerodromu ili hotelu da wireless LAN bude na "ON". I sve lepo on detektuje mreže, ali nikako da se preko browsera ukačim na net. Kad je slobodna linija, ništa. Kada je net pod šifrom, upišem šifru koju su mi dali, ali opet nšta. Izaberem mrežu, kliknem "Connect", onda komp javi da se konektovao, ali kada pokušam preko browsera da odem na net, ništa! U čemu je caka? Čak sam u Advanced opciji pod Windows Firewall-om otvorio portove koje mi je Windows preporučio, i opet ništa! Probam i da isključim antivirusni program, isključim i Firewall, i opet ništa!Unapred zahvaljujem na odgovoru ...

Edited by stoka
Link to comment

proveri da li mozes da pingas www.google.com (START - RUN - kucas cmd - ping www.google.com). Ako imas reply od www.google.com to znaci da ti net radi, a da je nesto drugo u pitanju. Proveri da li je ukljucen proxy, pa ga iskljuci.

Edited by Milosh76
Link to comment

Samo bih da citam, ali na kompu.Eventualno, ni konverzija u .pdf mi ne bi smetala...

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Stanza onda, mada ima jos dobri readera.Nisam siguran sta moze da konvertuje direktno epub u pdf. Ako ti bas zatreba mozes dosta jednostavno da sam uradis (pod uslovom da knjiga nije digitalno podpisana):- promenis ekstenizju epub -> zip- raspakujes- tekst se po poglavljima nalazi u xtml fajlovima. Ako imaju ekstenziju xml, promenis je u html.- otvaras u web browser-u i stampas u pdf format (podrazumeva se da imas neki pdf writer stampac drajver)

Link to comment
instalira se sa usb-a, nije teško, treba ti instalacioni disk, i neko programče...ček da nadjem tutorijal...evo ovaj je dovoljno detaljanhttp://komku.blogspot.com/2008/11/install-windows-xp-using-usb-flash-disk.html
evo mene opet. stala sam na pola, odnosno na koraku 8, jer moj originalni i nikad korisceni ni vadjen iz zasistne kese toshiba recovery cd u sebi ne sadrzi windows xp setup source file. de da nadjem taj fajl?
Link to comment

Moguće je da se sistemski fajlovi nalaze u nekoj maloj sakrivenoj particiji na hard disku tvoga lap-topa.Idi u kontrolni panel, uđi u administrativne alate pa zatim u Computer Management, sa leve strane na storage pa disk managment. Sada sa leve imaš grafički predstavljen tvoj hard disk i particije, tu bi trebalo da se vidi da li imaš neku skrivenu particiju.U principu ništa sa tim ne možeš da uradiš... Možda da probaš neku narodsku verziju, tačnije neki untouched u istoj verziji koju imaš na kompu, pa prilikom instalacije kada traži šifru upišeš onu sa nalepnice i kada se digne pokušaš da ga aktiviraš na netu...Mada, ako je već bio taj sistem mora da postoji mogućnost reinstalacije, da li imaš negde u uputstvu, ili da prilikom startovanja nudi neki "kvik rekaveri" ili bilo šta takvo, pa da on sam to sve uredi. Ako je to moguće rešen problem što se tiče reinstalla ali.....neki prioizvođači u svojim "oporavljačima" nude razne opcije pa i onu da ne diraju podatke na drugoj particiji ili tako nešto dok neki drugi (IBM često) samo pretaba hdd i ne ostavlja ništa za sobom, tako da pre no što se upustiš u tavu avanturu obavezno proveri da li si sve bitne podatke sačuvala na nekom sigurnom, mračnom i suvom mestu :Dpozz

Link to comment

tenks.snasla se. nasala instalaciju xpa.joooj.opisacu posle moj slucaj, sad sam u zaru postignuca, sve me raspaljuje strast kako sam bliza uspehu od kog me deli jos par sati nerviranja i eventualni neuspeh :lol:krenula instalacija, uspela sam, jos 13 minuta i cao :)@vapad hvala ti za link sa instrukcijama, ustedeo si mi mnogo vremenai. i novca. kapiram da se majstor ovog dovatio, naplatio bi mi minimum 3 radna sata puta 15 eura. a sad kad sam u majstorskom spidu, da priupitam dalje. imam jednog oldtajmera sony vaio pcg-f807k kog ne koristim par godina, ali sad sam ga spazila pa se pitam zasto ne bih, njemu nista nije falilo osim rama. evo gledam specifikaciju na netu, pise da je standardna oprema 128 mega rama, a ja bih se kladila da ovaj moj ima samo 64. (ne mogu da proverim jer nemam punjac za njega, i to moram da kupim). dakle, pitanje je da l mogu da se nadam da negde u srbiji mogu da kupim 2 x 128 sdrama? i da l da se nadam da cu to uspeti sama da umetnem u slotove ako nikad u zivotu nisam otvarala laptop, ali sam desktope pravila od delova, znaci nekakvo malo iskustvo s hardverom imam?

Edited by darling
Link to comment
krenula instalacija, uspela sam, jos 13 minuta i cao :)
jes malo sutra kad bi bilo tako lako, svako bi to mogao da radi. nesto sam zeznula, moram sve ispocetka :(
Link to comment

Imam ekstremno glupo pitanje. Da li je moguće atačmentom preko outlook-a poslati folder (unutra su fajlovi, drugi folderi sa svojim fajlovima), a da se prethodno ne arhivira na neki od načina? Moje višegodišnje iskustvo govori da je to nemoguće, ali me jedna osoba na poslu ubeđuje da je to moguće i da njoj sve kolege šalju tako, samo ja zipovano/rarovano. Naravno, ja to ne mogu da vidim pošto nismo u istoj zgradi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...