Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

instalira se sa usb-a, nije teško, treba ti instalacioni disk, i neko programče...ček da nadjem tutorijal...evo ovaj je dovoljno detaljanhttp://komku.blogspot.com/2008/11/install-windows-xp-using-usb-flash-disk.html

Link to comment

Eh, da, netbook, moze se desiti da moras da integrises sata drajvere u xp, imas link u tom tutorijalu, a ima, verovatno, i opcija u biosu da sata prebacis sa ACHI na IDE emu ili tako nešto. U slučaju da ti instalacija XP-a ne vidi disk... to sam zaboravio...

Link to comment

Imam DVD plejer Pioneer DV-585A. U poslednje vreme sve je više filmova (skinutih sa neta, .avi) koje ne može da pusti. Pretpostavljam da je u pitanju nedostatak novijih codeca.Verzija firmvera je: -Grafi & eMBe & guflak- 1.09.03.00Da li mogu nešto da učinim, da uradim neki apgrejd koji bi mi pomogao?

Edited by laki21
Link to comment

Internet preko onog USB modema i kartice, koliko se isplati, za svaki dan, bez skidanja velikih stvari, facebook i net generalno, da li često puca veza... Vidim u telenoru paket od 5Gb a u telekomu 6Gb, to je i up i down zajedno. Najiskrenije nemam ideju koliko protoka ode na...opšte stvari... A ne bih da uzimam ako ne radi posao. Jako mi je malo opcija otvoreno u ovom slučaju. Iskustva?

Link to comment
Imam DVD plejer Pioneer DV-585A. U poslednje vreme sve je više filmova (skinutih sa neta, .avi) koje ne može da pusti. Pretpostavljam da je u pitanju nedostatak novijih codeca.Verzija firmvera je: -Grafi & eMBe & guflak- 1.09.03.00Da li mogu nešto da učinim, da uradim neki apgrejd koji bi mi pomogao?
ako nema novijih verzija firmvera, mrka kapa, da sam nesto budzis sa njegovim cipom je zajebana rabota...a jel ti uopste ucita te diskove i pokaze avi fajlove u meniju?
Link to comment
Internet preko onog USB modema i kartice, koliko se isplati, za svaki dan, bez skidanja velikih stvari, facebook i net generalno, da li često puca veza... Vidim u telenoru paket od 5Gb a u telekomu 6Gb, to je i up i down zajedno. Najiskrenije nemam ideju koliko protoka ode na...opšte stvari... A ne bih da uzimam ako ne radi posao. Jako mi je malo opcija otvoreno u ovom slučaju. Iskustva?
Ako može, evo iz druge ruke. Brat koristi na Novom Beogradu. Ok je veza, Skype malo teže radi, mislim VOIP, može da se četuje laganeze. On uglavnom surfa, pa mu na kraju meseca ostane 200-300 mega koje spuca tako što skine po neku muzikicu. On koristi ovaj od giga i po, kod Telenora. Ako je za neku utehu, radio je i na planini blizu Požege, ali Edge varijanta. Uglavnom, zavisi od mreže. Dobijaju se i neki smsovi i minuti čini mi se, al to moraš da proveriš.
Link to comment
Internet preko onog USB modema i kartice, koliko se isplati, za svaki dan, bez skidanja velikih stvari, facebook i net generalno, da li često puca veza... Vidim u telenoru paket od 5Gb a u telekomu 6Gb, to je i up i down zajedno. Najiskrenije nemam ideju koliko protoka ode na...opšte stvari... A ne bih da uzimam ako ne radi posao. Jako mi je malo opcija otvoreno u ovom slučaju. Iskustva?
A evo i iz prve ruke.U radnji sam na njemu već drugi mesec dok ne stigne ADSL. Inače, uzeo sam ga jer sam uzeo netbook za 10.000 uz 2 godine ugovora, bilo mi ok da imam net svuda sa sobom, a ušteda na netbooku bila 20.000.Signal i kvalitet veze zavisi od kvaliteta prijema. Meni se kači na HSDPA i radi skroz korektno, pa i za YT, čak i skidam oko 100KB/S. Veza mi nijednom nije pukla sa svo ovo vreme. Sa druge strane, jedno vreme sam hteo da ga se rešim, davao sam ortaku pa nismo napravili deal jer on u Pećincima čini mi se nije mogao da ukeči signal. Prvi mesec nisam prešao 6GB, za decemabr mi je frka. Dakle, za stramovanje YT i slične aktivnosti /ako ga budeš koristi osvaki dan/ - zaboravi jer ćeš prešišati 6Gb, posle toga dosta je skup MB, mislim 3, 4, 5 dinara, tako nešto. Možda ne zvuči puno, ali kad prekardašiš 100, 200, pa da vidiš nepotrebne zajebancije. Videću sad kad dobijem račun, nadam se da se neću zagovnati. Surf normalno radi, oseti se lošiji odziv, ali skype - najnormalnije, pa i google talk kada ga upalim, a ponekad i MSN zbog posla i kontakta sa komercijalistima. Dakle, meni radi skroz korektno, ali kao što rekoh, pitanje je signala. Hvatao sam ga i na staroj planini na 1800 nadmorske, mučio se, ali je radilo.Hope it helps.
Link to comment

Hvala!Računam dva plusa za mobil-net.Probaću kući ili na poslu netlimiterom da testiram kako ide svakodnevna upotreba, umereno yt, radio, nema downloada, jedino me brine facebook i njegove "aplikacije" pošto to ne koristim a očekujem da će se rabiti...

Edited by Vapad
Link to comment

ja koristim telekomov, i to neki studentski paket za 900 dinara mesečno. ako samo surfujem, 6gb je skoro nemoguće da potrošim. a koristim i fb, i aplikacije, gtalk, msn (kameru samo u posebnim prilikama), jućub trudim se što manje.. brzina je super, možeš i sam da vidiš.1098746281.pngplus smo u relativnom komšiluku, a meni je veza odlična, nikad ne puca, sve super radi.nisam se raspitivala za smsove i minute..u svakom slučaju, ako nemaš ni jednu drugu opciju, ovo je super kao alternativa.:)

Link to comment

Zaboravih i da dodam da imaš u okviru te aplikacije za povezivanje i njihov limiter koji ti očitava protok, tako da uvek možeš da znaš koliko imaš do odlaska u "crveno".

Link to comment
ako nema novijih verzija firmvera, mrka kapa, da sam nesto budzis sa njegovim cipom je zajebana rabota...a jel ti uopste ucita te diskove i pokaze avi fajlove u meniju?
Da, to vidi bez greške, uvek, ali kod novijih divix-a nekada izbaci "can't play", a ponekad učita, ali ide samo zvuk, bez slike. Očito da je problem sa novijim codec-ima.
Link to comment
ja koristim telekomov, i to neki studentski paket za 900 dinara mesečno. ako samo surfujem, 6gb je skoro nemoguće da potrošim. a koristim i fb, i aplikacije, gtalk, msn (kameru samo u posebnim prilikama), jućub trudim se što manje.. brzina je super, možeš i sam da vidiš.1098746281.pngplus smo u relativnom komšiluku, a meni je veza odlična, nikad ne puca, sve super radi.nisam se raspitivala za smsove i minute..u svakom slučaju, ako nemaš ni jednu drugu opciju, ovo je super kao alternativa.:)
Kakva crna super alternativa, ping 150ms... 1099711787.png...iz Kragujevca, 8ms.
Link to comment
Da, to vidi bez greške, uvek, ali kod novijih divix-a nekada izbaci "can't play", a ponekad učita, ali ide samo zvuk, bez slike. Očito da je problem sa novijim codec-ima.
Ako nema firmware-a, onda imaš samo 2 opcije ili skidaj od druge grupe, xvid najbolje ili uzmi neki konverter za video fajlove, pa ih prebacuj u nešto što sigurno pušta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...