Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nađi u playeru opciju encoding i prebaci na central-european.
hvala.ne uspevam da nađem gde je to. koristim crystal player, da li slučajno znaš gde je to u njemu?
Link to comment
da ne trujem "aj hev e confešn" topik, gde bih mogao pročitam malo više o SAPu i ERPovima en general ? ne mislim pritom na ove zvanične sajtove, nego na neke blogove, forume, štamugajaznam.Laik sam, ne nameravam da se time bavim profesionalno, ali bih voleo da što više znam o tome šta se dešava iza onih divnih knjiženja u koje buljim vasceli dan već mesec dana, sa mogućnošću da mi to bude svakodnevna aktivnost u narednih par godina ?
ERP je svakako jedna vrlo nedefinisana kategorija jer se iz marketinskih razloga mnogo softvera gura u tu grupu. Evo jednog interesantnog bloga koji se uglavnom bavi Microsoft Navisionom, ali ima nekih interesantnih opstijih tekstova i dosta referenci na neka istrazivanja/ispitivanja i sl.
Link to comment

Aj pre nego sto se obesim da pitam.Imam xperiux10i i uzmem da joj apgrejdujem androidasve sam uradio po uputstvima(mislim)kada sam ukljucio telefon, za sekund se napise sonyericsson, onda se pojavi slicica uzvicnik u trouglu i telefon pored polozen (mrtav) i nista i tako jedno 100 putakada sam ga prilkljucio nakomp iz ocajanja, on ga je detektovao kao fles drajv i instalirao drajver, lampica je zelena, ali opet nista, ekran je mrtavbrgunggh?

Link to comment
Aj pre nego sto se obesim da pitam.Imam xperiux10i i uzmem da joj apgrejdujem androidasve sam uradio po uputstvima(mislim)kada sam ukljucio telefon, za sekund se napise sonyericsson, onda se pojavi slicica uzvicnik u trouglu i telefon pored polozen (mrtav) i nista i tako jedno 100 putakada sam ga prilkljucio nakomp iz ocajanja, on ga je detektovao kao fles drajv i instalirao drajver, lampica je zelena, ali opet nista, ekran je mrtavbrgunggh?
hm...izgleda da je...kako kažu ono...brikovao...loš update.Probaj hard reset, ono srednje dugme drzis i onda on dugme dok ne zavibrira, pustiš i sačekaš. U suprotnom. Ima raznih predloga, googlah, predlažu punjenje telefona i ponavljanje updatea preko SE softvera, pozitivno je što ti komp vidi telefon.good luck
Link to comment

Hilfe!Košminica donela HP Probook 4520s. "Nešto" se desilo jutros (ne vidi se u logovima šta), komp je ponudio instalaciju win7. Ona pokrenula i komp "oživeo"Kasnije ustanovila da su joj nestali svi lični fajlovi.Sada gledam "Disk Managment" i čitam sledeće:Disk 0Basic298,09 GBOnlineSYSTEM 300MB Healthy(C:) 32,00 GB NTFS Healthy248,80 GB UnallocatedHP_RECOVERY 15,00 GB NTFS HealthyHP_TOOLS 2,00 GB FAT3 HealthyOvo boldovano - cenim da se tu sakrilo ono što joj treba. Kako to osloboditi?

Link to comment
Hilfe!Košminica donela HP Probook 4520s. "Nešto" se desilo jutros (ne vidi se u logovima šta), komp je ponudio instalaciju win7. Ona pokrenula i komp "oživeo"Kasnije ustanovila da su joj nestali svi lični fajlovi.Sada gledam "Disk Managment" i čitam sledeće:Disk 0Basic298,09 GBOnlineSYSTEM 300MB Healthy(C:) 32,00 GB NTFS Healthy248,80 GB UnallocatedHP_RECOVERY 15,00 GB NTFS HealthyHP_TOOLS 2,00 GB FAT3 HealthyOvo boldovano - cenim da se tu sakrilo ono što joj treba. Kako to osloboditi?
fuf... :( ima dosta programa koji ti sada rade kako treba, mnogi su laki, sa grafičkim okruženjem, na žalost, ne koristim ni jedan od tih pa ne mogu ništa preporučiti.Koristio sam, uspešno TestDiskhttp://www.cgsecurity.org/wiki/TestDiskhttp://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Steppogledajte Quick Search for partitions... treba da vidi tu particiju i to se upise i to je to. Edited by Vapad
Link to comment
Inace, da bi se dao korisniji odgovor trebaju postavke (da ne kazem settings) koje imas na routeru i takodje sta u Wi Fi podesavanjima na Wildfire-u tacno pise. (Posebno pod Security/Authentication)
ovo je slika rutera, deo vezan za "bezwajer"capturetzp.jpg
Ne znam kako je sada, ali pre godinu dana su ti telekomovi modemi tražili ručno podešavanje IP/DNS parametara. Proveri na LAN -> TCP/IPv.4 Properties.
Sto se toga tice znam da su "nesto radili" jer sam par puta zvao podrsku kod priljucivanja za PC&MAC laptopove i secam se da su tu nesto spominjali.Medjutim na HTCu nama takve opcije mogu da izaberem: Netvork SSID(naziv moje mreze)Securityopcije su:AUTONONEWEPWAP/WAP2 PSK (ovo biram)802.1x EnterpriseWireless password(moja sifra za wireless)Kada sve to odradim i skliknem SAVEdobijem u WiFi networks:Obtaining address....a u WiFi sledece :Obraining IP adress from Lelekom.... Edited by eye of the beholder
Link to comment
fuf... :( ima dosta programa koji ti sada rade kako treba, mnogi su laki, sa grafičkim okruženjem, na žalost, ne koristim ni jedan od tih pa ne mogu ništa preporučiti.Koristio sam, uspešno TestDiskhttp://www.cgsecurity.org/wiki/TestDiskhttp://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Steppogledajte Quick Search for partitions... treba da vidi tu particiju i to se upise i to je to.
Nije uspelo. Proces trajao nekoliko sati da bi me obavestio da ne može da povrati particiju. Na kraju sam samo iz Disk Managment-a proširio particiju C na ovu unallocated da bih oslobodio onih 250GB. Valjda bih mogao da povratim neke fajlove nekim Undelete alatom? Edited by cika tale
Link to comment

Drug mi dao Win 7 na fleski ali kao folder ne kao imidz fajl. Meni treba Iso fajl da bi instalirao na devojcin laptop. Jel mogu nekako da ga napravim od ovog foldera ili ne?Ajde bre ljudi pomagajte!Jos jedno pitanje. Treba da skinem drajvere za Laptop ali kad odem na Tosibin sajt ovog laptopa nema u ponudi!? Model je Toshiba Satelite C660D -10M. Koje drajvere da skinem onda?

Edited by Moca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...