Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

jel ima neki program koji bi bio sveobuhvatan za potrebe postprodukcije skinutih filmova sa neta (konvertovanje, spajanje delova, nalepljivanje titlova, ....)
Probaj ovde, pa vidi šta ti tačno treba i šta preporučuju
Link to comment
Da li neko zna, kako ono bese, i da li uopste postoji, nacin da se proveri posecenost neke internet strane(a da nisam njen admin)
Ne, osim ako ta strana nema ugradjen bojac poseta, sto je bilo popularno pre deset i vise godina.
Link to comment

probala sam, stvarno jesam, da sama istrazim na internetu, ali sam jos uvek pod uticajem alkohola sa jucasnjeg banketa i ne mogu nista da provalim.jesu li oracle i sap konkurenti ili sap mozda koristi oraclove proizvode?

Link to comment
probala sam, stvarno jesam, da sama istrazim na internetu, ali sam jos uvek pod uticajem alkohola sa jucasnjeg banketa i ne mogu nista da provalim.jesu li oracle i sap konkurenti ili sap mozda koristi oraclove proizvode?
Oracle i SAP jesu konkurenti na nekim poljima (DataWarehouse, npr.)... Takođe SAP mora da koristi neku bazu za svoj proizvod i to jeste često Oracle (mada može biti i MSSQL i DB2)...Ako nije tajna, što pitaš?Bila je neka tužba, da je deo SAP-a neovlašćeno koristio Oracle-ov software, pa je SAP pljunuo nekih Milijardu $, kao nadoknadu... Jel' zbog toga?
Link to comment

nesto sam se ubedjivala sa drugaricama. jedna koristi sap na svom poslu i kaze da je videla da su pojedine komponente oraclove, a druga sad radi na projektu uvodjenja necega (neke aplikacije, ne znam tacno koje, tu sam bila popila) i da ocekuju ponude i od sap-a i od oracle-a. a verovatno kad bih znala o cemu se radi mozda bi obe price bile ispravne..hvala radisa! :D

Edited by MayDay
Link to comment
nesto sam se ubedjivala sa drugaricama. jedna koristi sap na svom poslu i kaze da je videla da su pojedine komponente oraclove, a druga sad radi na projektu uvodjenja necega (neke aplikacije, ne znam tacno koje, tu sam bila popila) i da ocekuju ponude i od sap-a i od oracle-a. a verovatno kad bih znala o cemu se radi mozda bi obe price bile ispravne..hvala radisa! :D
Ako koristi SAP na svom poslu(i samo SAP), teško da išta drugo osimj baze može biti ORACLE-ovo... A ona bazu (osim ako nije programer ili fucking consultant, a čak ni tada baš direktno) ne bi smela da vidi...Ovo drugo je sasvim moguće, postoje razna polja gde se ove firme seku...
Link to comment

Prvo i najvaznije SAP i Oracle su konkurenti u polju ERP-ova. To su ujedno i dva najveca proizvodjaca (ako se to tako kaze) ERP-ova. Oracle, naravno, pravi i baze podataka (po tome je poznatiji). SAP moze da se bazira (ali ne mora) na Oracle bazi.

Link to comment

da ne trujem "aj hev e confešn" topik, gde bih mogao pročitam malo više o SAPu i ERPovima en general ? ne mislim pritom na ove zvanične sajtove, nego na neke blogove, forume, štamugajaznam.Laik sam, ne nameravam da se time bavim profesionalno, ali bih voleo da što više znam o tome šta se dešava iza onih divnih knjiženja u koje buljim vasceli dan već mesec dana, sa mogućnošću da mi to bude svakodnevna aktivnost u narednih par godina ?edit - jebote, paranormalna forumska sposobnost strikes again : pre cca 3 sata sam pričao sa kevom o Oracleu i SAPu, tj. ERPovima.

Edited by Alphons
Link to comment
Da li SAP proizvodi baze podataka? Nasla sam ovo, ali kontam da je to smeh za Oracle-ov proizvod...Ko jos pravi baze?
DakleM: ORACLE, MSSQL (Microsoft) i DB2 (IBM) su ozbiljne baze za ozbiljne stvari...Imaš još mali milon različitih baza i kvazi-baza počevši od Accessa(koji baš i nije prava baza, ali ajde) pa do MySQL-a... Ali za jako, jako masivne stvari samo one prve tri...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...