Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Na poslu koristim NOD32, mislim da je kupljen kod Extreme-a, ali mogu da proverim. Kod kuce AVG Free Edition (koji ne bi smeo da se koristi za posao). Ni sa jednim od njih nisam imapo problema, mada mi se AVG vise svidja (bolji UI).Znam da sa kasperskim i nortonom ima dosta problema.

Link to comment

Ajmo stručnjaci, I need help.procesor Intel Celeron Mprocesor AMD Athlon 64 X2koji je bolji, ima li uopšte neke značajnije kvalitativne razlike?Pita vas potpuni laik...

Link to comment

cak i laici znaju da je bolje ono sto je skooplje... -_- intelov je valjda kao bolji, al sve zavisi za koju svrhu planiras da koristis komp ^_^ al ti ipak sacekaj odgovor pravog strucnjaka, ja sam samo u razgledanju ovde :lolol:

Link to comment
Ajmo stručnjaci, I need help.procesor Intel Celeron Mprocesor AMD Athlon 64 X2koji je bolji, ima li uopšte neke značajnije kvalitativne razlike?Pita vas potpuni laik...
Celeron M je procesor prvenstveno namenjen prenosivim računarima, Athlon 64X2 je šezdes'četvorobitni prvi AMD-ov dvojezgreni procesor. Namene su im potpuno različite, ako je za desktop mašinu, uzmi AMD-a (nisam verovao da ću ovo ikad da napišem <_< ).
Link to comment
Celeron M je procesor prvenstveno namenjen prenosivim računarima, Athlon 64X2 je šezdes'četvorobitni prvi AMD-ov dvojezgreni procesor. Namene su im potpuno različite, ako je za desktop mašinu, uzmi AMD-a (nisam verovao da ću ovo ikad da napišem <_< ).
Lap top je u pitanju u oba slučaja. Našla dva koja su na zadovoljavajućem nivou, ali su im procesori različiti. Pa me zanima za koji da se odlučim. Cena im je približno ista, i karakteristike, različite su im samo grafičke karte i procesori.
Link to comment
Ajmo stručnjaci, I need help.procesor Intel Celeron Mprocesor AMD Athlon 64 X2koji je bolji, ima li uopšte neke značajnije kvalitativne razlike?Pita vas potpuni laik...
Athlon X2 je dvojezgarni procesor, a celeron M je jednojezgarni... Što će reći Atlon je 2X bolji... To je to... Da ne ulazimo u sitna crevca... Edit:Sad sam video dopunu... Ako ti je važnije da baterija duže traje, na uštrb brzine onda Celeron M... Ako hoćeš da je brži, onda AMD... Opet u grubo rečeno, jer dosta zavisi od količine memorije... 'Ajde daj cele konfiguracije.... Edited by radisa
Link to comment
Athlon X2 je dvojezgarni procesor, a celeron M je jednojezgarni... što će reći Atlon je 2X bolji... To je to... Da ne ulazimo u sitna crevca... Edit:Sad sam video dopunu... Ako ti je važnije da baterija duže traje, na uštrb brzine onda Celeron M... Ako hoćeš da je brži, onda AMD... Opet u grubo rečeno, jer dosta zavisi od količine memorije... 'Ajde daj cele konfiguracije....
Ću dam, malo kasnije!HVALA U SVAKOM SLUČAJU!
Link to comment
AMD bi trebalo da je bolji, barem po brojevima... Ali opet, baterija sigurno traje znatno kraće, ali ima i kameru... A i imao sam ovaj drugi u rukama, samo sa 1GB rama i radio je OK... Realno, moj izbor bi ovde bio AMD... Ali opet zavisi za šta ćeš ga koristiti...
Link to comment
AMD bi trebalo da je bolji, barem po brojevima... Ali opet, baterija sigurno traje znatno kraće, ali ima i kameru... A i imao sam ovaj drugi u rukama, samo sa 1GB rama i radio je OK... Realno, moj izbor bi ovde bio AMD... Ali opet zavisi za šta ćeš ga koristiti...
Ni za šta specijalno. Kućni računar, a ne bavim se ničim informatičkim. Trenutno AMD-a nema, na tržištu, ali očekuju, a ovog Intela ima... Ni sama nisam pametna, valjda mi je u cilju da baterija duže traje.
Link to comment
Ni za šta specijalno. Kućni računar, a ne bavim se ničim informatičkim. Trenutno AMD-a nema, na tržištu, ali očekuju, a ovog Intela ima... Ni sama nisam pametna, valjda mi je u cilju da baterija duže traje.
Ako treba da ti bude "kućni računar", nema razloga da brineš koliko ti traje baterija. Ionako ćeš ga najčešće koristiti prikačenog na struju, a baterija će ti se ionako prazniti u trenutku kada ti najviše bude bila potrebna.
Link to comment
Ako treba da ti bude "kućni računar", nema razloga da brineš koliko ti traje baterija. Ionako ćeš ga najčešće koristiti prikačenog na struju, a baterija će ti se ionako prazniti u trenutku kada ti najviše bude bila potrebna.
I tvoj izbor bi bio ovaj AMD?
Link to comment
Ako treba da ti bude "kućni računar", nema razloga da brineš koliko ti traje baterija. Ionako ćeš ga najčešće koristiti prikačenog na struju, a baterija će ti se ionako prazniti u trenutku kada ti najviše bude bila potrebna.
Najtačnija definicaja trajanja baterije, u bilo kojem uređaju... Edited by radisa
Link to comment
I tvoj izbor bi bio ovaj AMD?
Moj? AMD? Nikad. :P Sad bez zezanja, ti Celeroni M jako lepo rade, i sam koristim jedan, dok je sa druge strane ovaj Athlon64 X2 realno jači. Imaj u vidu da se Athlon64 "otvara" u potpunosti tek pod 64-bitnim operativnim sistemom, pa uzmi u obzir i ovo prilikom izbora procesora.Inače, lično uvek dajem prednost platformi baziranoj na Intel čipsetu, pre svega zbog pouzdanosti. A ja da sad treba da kupim laptop, i da jednog ima a drugog nema na lageru, uzeo bih onaj kog ima. Izludjuje me čekanje kada kupujem takve stvarčice. ^_^Gvožđurija će ionako da zastari za koju godinu, a pokidani živci neće zarasti. Edited by gotivac
Link to comment
A ja da sad treba da kupim laptop, i da jednog ima a drugog nema na lageru, uzeo bih onaj kog ima. Izludjuje me čekanje kada kupujem takve stvarčice. ^_^
Joj i mene... :blush: Prosto ne umem da se strpim ni za šta što kupujem. Sve mora odmah i sad.Hvala momci!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...