Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Može da se desi da te zeza neki ATIjev HD audio, ako je to ova DS3H ploča.Ako si ga instalirao sa Catalyst Control centrom.
Jeste, ta DS3H ploca je u pitanju. Zamolio bih samo za dodatno pojasnjenje ako je moguce. U masini imam Nvidia 9600GT kartu, najnoviji drajveri, Nvidia control center. Koliko se secam iz glave, Catalyst CC je to isto samo za ATI? Da detaljno objasnim, po instalaciji XPa potrebno je snimiti neke drajvere za plocu, ovako iz glave: chipset driver, neki ATI south bridge driver, onboard sound, i ethernet (moguce da sam nesto i smeo s uma). Po instalaciji Win 7 primetio sam da je vec instaliran ethernet driver i neki default sound driver (naravno, kod XP nije bilo ni zvuka ni mrezne karte dok se isti drajveri ne instaliraju sa DVDa ploce). Ubacim DVD od ploce koji ima neku automatiku koja prepoznaje koje drajvere treba instalirati i ponudi mi samo sound driver. Na osnovu toga sam pretpostavio da uz win 7 dolaze i ti mainboard&resto drajveri i to novije verzije od ovih koje imam na disku. Ili to nije tacno? Elem, to je cela procedura koju sam sproveo, ako nekome uopste moze da pomogne da rastumaci ovaj galimatijas...Hvala jos jednom.
Link to comment
Jeste, ta DS3H ploca je u pitanju. Zamolio bih samo za dodatno pojasnjenje ako je moguce. U masini imam Nvidia 9600GT kartu, najnoviji drajveri, Nvidia control center. Koliko se secam iz glave, Catalyst CC je to isto samo za ATI? Da detaljno objasnim, po instalaciji XPa potrebno je snimiti neke drajvere za plocu, ovako iz glave: chipset driver, neki ATI south bridge driver, onboard sound, i ethernet (moguce da sam nesto i smeo s uma). Po instalaciji Win 7 primetio sam da je vec instaliran ethernet driver i neki default sound driver (naravno, kod XP nije bilo ni zvuka ni mrezne karte dok se isti drajveri ne instaliraju sa DVDa ploce). Ubacim DVD od ploce koji ima neku automatiku koja prepoznaje koje drajvere treba instalirati i ponudi mi samo sound driver. Na osnovu toga sam pretpostavio da uz win 7 dolaze i ti mainboard&resto drajveri i to novije verzije od ovih koje imam na disku. Ili to nije tacno?
Mislio sam da si možda instalirao neke drajvere koji idu usput sa integrisanom grafičkom, koja je ATi-jeva.Ali kako ti kažeš, da je sa DVDa instalirao samo za zvučnu, onda ništa.Možda nije loše da kreneš od početka, da deinstaliraš te koje si dobio sa diska, skineš najnovije sa sajta, pa probaš prvo te Realtekove, pa onda ako radi da probaš i Audigy.Ja sam imao manji problem sa generičkim iz Sedmice, gde je zvuk doduše radio, ali je brljao sa front i rear outputom, ali kad sam stavio nove Realtekove, onda je prošljakalo kako treba. Doduše, to je bilo kad se tek pojavila Sedmica.Verovatnoća da su drajveri u Sedmici noviji u odnosu na disk, su mali, jer je OS već mator 15-tak meseci, jedino ako si kompjuter kupio u to vreme. Ali bolje skini novije sa sajta.
Link to comment

Najnoviji drajveri za grafu su vec instalirani. U medjuvremenu sam izbunario neke drajvere decembar '10 sa realtekovog sajta za zvuk, najnovije drajvere za ethernet+sam skinuo sa GB sajta bundle za plocu i chipset. Sve sam instalirao, nema vajde. Palo mi je na pamet da ciljano proguglam ime ploce+problem i naleteh na par likova sa identicnim problemima, elem, tamo tvrde da prosto postoji neki problem u komunikaciji sa PS/2 portom kod ove ploce i Win7, i pritom nude flashovanje BIOSa kao resenje. Sad cu od drugara da uzmem USB tastaturu pa cu da probam da vidim da li ce to da resi stucanje...

Link to comment

sve vreme skidam titlove sa sajta podnapisi.net i dvd plejer ih bez problema prepoznaje. u poslednje vreme nece da prepozna nijedan titl. jel moguce da to ima nekakve veze sa cinjenicom da sam instalirao windows 7, pa da nemam neki program koji bi prepoznao fajl...? mozda zesto lupetam ali to mi jedno pada na pamet. inace, na kompjuteru titlovi rade normalno.

Link to comment

Jel čita i .sub i .srt ili samo jedan od ta dva formata?I jel moraju ime filma i prevoda da budu identični da bi se pojavili na TVu?Nisam baš objasnio dobro. Kad režeš filmove (prebacuješ na usb stik), da li moraš da ujednačiš ime filma i prevod da bi se titlovi videli? Ako ne, onda nije to.Za ono prvo, titlovi su obično u ta 2 formata, .sub i .srt.Možda tvoj plejer čita samo jedan format, pa kad naleti na drugi, ne može da učita. Prebacivanje iz jednog u drugi format možeš da odradiš sa programom Subtitle workshop.

Edited by Garnirung
Link to comment
Najnoviji drajveri za grafu su vec instalirani. U medjuvremenu sam izbunario neke drajvere decembar '10 sa realtekovog sajta za zvuk, najnovije drajvere za ethernet+sam skinuo sa GB sajta bundle za plocu i chipset. Sve sam instalirao, nema vajde. Palo mi je na pamet da ciljano proguglam ime ploce+problem i naleteh na par likova sa identicnim problemima, elem, tamo tvrde da prosto postoji neki problem u komunikaciji sa PS/2 portom kod ove ploce i Win7, i pritom nude flashovanje BIOSa kao resenje. Sad cu od drugara da uzmem USB tastaturu pa cu da probam da vidim da li ce to da resi stucanje...
Hvala svima na pomoci, problem jeste u ps/2 portu. Probao sam USB tastaturu i apsolutno ni jedne greske nije bilo za sat vremena. Interesuje me generalno, koliko je flashovanje BIOSa "opasno". To je ponudjeno kao resenje problema, procedura deluje razmerno straightforward, ovde na ploci ima neka qflash automatika, drzi END na bootu, otvori se program, odabere se fajl etc. Deluje vrlo lako, kolika je opasnost da se nesto zabrlja?
Link to comment

@DecoSamo ukoliko ti nestane struja u toku flešovanja. Devedesetih je bila frka, morao si duboko da udahneš pre nego startuješ proces, danas je to relativno bezopasno.

Edited by Anonymous
Link to comment

Imam mali problem, trebam dokument u wordu da prebacim u latex (i kasnije u pdf i dvi). Nasao sam neki konvertor iz worda u latex ali ne prebacuje mi srpska kukicasta slova (č,ć,š,đ..) kako treba. Ima li neko iskusniji sa latexom da pomogne? :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...