Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa master disk je u redu. Slave je problem. Dakle, ako pokušam da popravim MBR na tom disku neće mi otići podaci?
pa ne bi smeli :D mislim, boga pitaj sta mu se sjebalo tacno, ali popravka MBR ne brise podatke, radi ti prakticno recovery samo boot sektora, nista drugo
Link to comment

Kad prikacim neki USB ili bilo sta slicno, izlazi mi ona poruka u donjem desnom uglu, da to moze da se cita brze ako bih imao USB2.0 kurac palac... e sad, to sam jednom davno nekako bio resio ali na drugoj ploci a sad imam Gigabyte GA-7VTXH+ i instalirao sam USB2.0 drajver za nju. Ono sto me jebe je neki HI-Speed USB host controller ili kako vec...Sta mi je ciniti?

Link to comment

'si siguran da tvoja ploca uopste "ima" brz usb? nekad je resenje za laptopove sa sporim usb-om bilo kupovina dodatne kartice. ne znam kako je sa desktop racunarima, ali bi trebalo da je slicno.

Sta mi je ciniti?
Link to comment

mom kompjuteru nije dobro. u proteklih par nedelja nekoliko puta se sam od sebe iskljucio. sem toga radi normalno. znam da kada si bolestan treba ici lekaru i slusati njegove savete ali ja ipak prvo da pitam na forumu.

Link to comment
a sad imam Gigabyte GA-7VTXH+ i instalirao sam USB2.0 drajver za nju
U dokumentaciji za taj motherboard piše da VIA VT8235 USB2.0 Driver treba instalirati kroz Windows Update (za korisnike XP-a). Dakle, ja bih prvo proverio kakvo je zdravlje tvog XP-a, da li prima Updates (imajući u vidu da može biti da nemaš košer XP).
Link to comment

ja se izvinjavam sto ponavljam pitanje [i sto nisam odgovorio indyju josh onda, ali nije pomoglo iskljucivanje firewalla] - na jednom kompu mi internet zesce zajebava, na drugom radi dobro. i tako vec jedno vrijeme. prvo je bio modem i switch, sada wireless router. xp je na tom sto zajebava, win7 na laptopu na kojem net radi. help.da li bi pomogla reinstalacija windowsa? ionako sam planirao da stavim sedmicu i na taj komp, ali ne znam hoce li mi to ista znaciti? moze li biti do mrezne kartice? ne bi trebalo da je virus, skenirao sam jedno petnajs puta, nidjenista ne nalazi

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

OK, to za firewall sam rekao zato što sam ja imao neke probleme sa netom koji su bili uzrokovani firewallom na routeru. Koliko se sećam, ne radi PC, a radi laptop? Kako ti je PC povezan na mrežu, da li imaš upaljena ona svetalca (stalno zeleno i narandžasto koje namiguje) na network portu? Može prosto biti loš data kabl.

Link to comment

@zli: XP SP2 ima već drajvere za USB 2.0 tako da to nije potrebno, možeš pokušati da reinstaliraš drajvere za VIA čipset, odavde... Mada ne mogu nigde da pronadjem potvdu da je 8233A imao usb 2.0, najbolje što možeš je da, ukoliko već imaš Service Pack 2 (kada klikneš desnim dugmetom na my computer pa propertis u system ti piše i koji je service pack), dakle ukoliko imaš SP2, staviš VIA drajvere i ubodeš androida nazad ispod miša i tastature.@gervasius: kako te zeza, radi slabo, ne radi uopšte? Čime si čistio od virusa? Da li si dodelio IP adrese? Ako misliš da si sve proverio, ako si menjao kablove i još uvek imaš problema go to http://support.microsoft.com/kb/299357

Link to comment
mom kompjuteru nije dobro. u proteklih par nedelja nekoliko puta se sam od sebe iskljucio. sem toga radi normalno. znam da kada si bolestan treba ici lekaru i slusati njegove savete ali ja ipak prvo da pitam na forumu.
Pa teško da možeš dobiti bilo kakav koristan savet u ovom slučaju osim da proveriš da nemaš nešto od virusa (jedna varijanta Brontoka je gasila računare sa XP-om) ili da ti verovatno ne valja napajanje.
Link to comment

U stvari, u tom slučaju, prvi na listi sumnjivih je fan, tj. hlađenje za procesor. Btw, treba napisati ponešto i o kompjuteru, naime da li je laptop ili desktop, koji je OS, itd.

Link to comment
U stvari, u tom slučaju, prvi na listi sumnjivih je fan, tj. hlađenje za procesor.
To možda u Australiji.U Srbiji mnogo pre fana stradaju napajanja zbog kvaliteta isporučene struje od strane elektrodistribucije. <_<
Link to comment

indy

Koliko se sećam, ne radi PC, a radi laptop? Kako ti je PC povezan na mrežu, da li imaš upaljena ona svetalca (stalno zeleno i narandžasto koje namiguje) na network portu? Može prosto biti loš data kabl.
da, na laptopu radi. PC je povezan kablom do [wireless] routera, sva svjetla koja treba da budu upaljena i jesu [onako kako je u manualu opisano da treba]. opetkazemponavljam, problema je bilo i prije nego sto sam stavio ovaj router, bilo ih je i sa adsl modemom, ali sad su uchestaliji.vapad
kako te zeza, radi slabo, ne radi uopšte? Čime si čistio od virusa? Da li si dodelio IP adrese? Ako misliš da si sve proverio, ako si menjao kablove i još uvek imaš problema go to http://support.microsoft.com/kb/299357
radi pa ne radi :Ddesi se da u sred browsovanja prestane da radi, ili beskrajno dugo otvara stranice, ili ih uopste ne otvori. kao da uopste nema protoka. na laptopu radi manje vise dobro. desi se da u isto vrijeme ne moze da se otvori nijedan sajt, a torrenti skidaju maksimalnom brzinom [sinoc sam gledao stream fudbala, prilicno kvalitetan i time opterecujuci za protok bez ikakvih sjeckanja, a u isto vrijeme nisam mogao otvarati sajtove u nijednom od browsera].imam nod32 + sam koristio malwarebytes, spyware doctor i spybot. sve sto su mi nasli je par tracking cookieja.sto se IP adresa tice, ostavio sam 'obtain IP adress automatically' u local area connection properties. kablove nisam mjenjao, probacu i to.
Link to comment
indyda, na laptopu radi. PC je povezan kablom do [wireless] routera, sva svjetla koja treba da budu upaljena i jesu [onako kako je u manualu opisano da treba]. opetkazemponavljam™, problema je bilo i prije nego sto sam stavio ovaj router, bilo ih je i sa adsl modemom, ali sad su uchestaliji.vapadradi pa ne radi :Ddesi se da u sred browsovanja prestane da radi, ili beskrajno dugo otvara stranice, ili ih uopste ne otvori. kao da uopste nema protoka. na laptopu radi manje vise dobro. desi se da u isto vrijeme ne moze da se otvori nijedan sajt, a torrenti skidaju maksimalnom brzinom [sinoc sam gledao stream fudbala, prilicno kvalitetan i time opterecujuci za protok bez ikakvih sjeckanja, a u isto vrijeme nisam mogao otvarati sajtove u nijednom od browsera].imam nod32 + sam koristio malwarebytes, spyware doctor i spybot. sve sto su mi nasli je par tracking cookieja.sto se IP adresa tice, ostavio sam 'obtain IP adress automatically' u local area connection properties. kablove nisam mjenjao, probacu i to.
Sam si odgovorio na svoje pitanje... Ograniči protok programu za torrent(u uTorrentu imaš opciju za to, obrati pažnju na upload, koji ne sme nikako da bude maksimalan, a najbolje je da bude manje od pola deklarisanog uploada koji imaš od strane providera) ili namesti da ti se skidaju noću dok ništa ne radiš... Edited by radisa
Link to comment

nisu mi oni uopste uvijek uljuceni, a upload sam odavno ogranicio. desava se i kad nemam nijedan torrent niti na downloadu ni uploadu da imam pomenute probleme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...