Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Од јуче се прегањам са машином... пуче ми веза у сред фурунашења, јуче око 14:20. У дневнику ивената(рж) се појавила грешка 4226 - више од десет пукнутих захтева за везом у секунди. Веза је одбијала да се поново успостави све док нисам ресетовао. На мрежи нађем шта је, наводно, по среди и како да видим која апликација има све те везе према непостојећим адресама (netstat -no). Сумња падне на Скајп. Преинсталисао, неће. Скинуо Аваст, ништа. Преинсталисао Пенџерија, исто. Ресетовао рутер, издржало десет минута дуже него иначе. Чупао мрежни кабл па враћао, убадао у другу утичницу на рутеру, а ја, опет исто.За то време три друге машине на бежичној вези са рутером ферцерају све у 0х00000010, и ни не примећују да ја имам некакве проблеме.Сад ево већ два сата радим без проблема, али без Скајпа (ради, некако, на лептопу под Убунтуом), и без виртуелне ХР машине на којој ми је ескјуел сервер (бесплатни 2008 путнички експрес, морао у виртуелну јер тамо види само један процесор). Ова ВМ ми је некако и најсумњивија, а треба ми ко леба.Није ми јасно како је цела та комбинација месецима радила без проблема и шта се ту скењало. Јел' имао неко нешто слично?

Link to comment

Ajd da malo kukam. Koristim za free sms ovu adresu:http://mjoy.com/Funkcioniše isključivo preko Lisice, i to, ako se prethodno instalira add on, "User Agent Switcher", verzija 0.72, koji omogućava da se kao difolt agent odabere "i-phone", i onda taj sajt fercera, tj. mogu se slati free sms-ovi bilo gde po svetu, i to bez ograničenja dužine poruke.U čemu je problem? Štos je što kada vratim podešavanje na "difolt agent" (Firefox):http://img338.imageshack.us/f/dektop2.gif/on iz nekog razloga zapamti da treba da otvara stranice u "i-phoneu", pa onda to izgleda ovako:http://img232.imageshack.us/f/dektop.gif/Dok susedni tab izgleda najnormalnije -http://img837.imageshack.us/f/dektop1.gif/Ima li neko ideju šta da se radi?Da li postoji neki master reset ili nešto slično za firefox?Iz poslovnih razloga, da sad ne objašnjavam, koristim verziju 3.5.15, i ne mogu da je menjam.Pomagajte!

Link to comment

pojavio se 1 problem. mozda sam to ranije i pominjao, nisam siguran.anyhoo, internet prosto prestane da radi na jednom kompu. samo stane protok i ne moze se nista browsovati. nekad posle pola minuta proradi, nekad ne proradi ni posle 10 minuta i restartovanja kompa. meanwhile, na laptopu sve radi bez ikakvih problema. nedavno sam instalirao wireless router, ali problem je postojao i prije toga, kada sam imao modem i switch. ideas?

Link to comment
da li si bar probao extended mod?
probao, ista prica. nije full frame
Zašto ti ne paše projector only? Oprosti ako si negdje napisao.... Moraš imati sliku i na monitoru?
pasovalo bi mi to, i probao sam, ali ne da radi. u 'clone mode' odaberem 'projector only'i slika sa lcd nestane.
Link to comment

U je, puno ljudi sa puno problema...@rasejani - probaj ovo@laki21 - ima, valjda, brisanje svih podešavanja za korisnika, ali možeš da probaš sa započinjanjem privatne sesije, pa pogledaj kako tamo izgleda...@grunf - e ako tvoj problem ne rešimo čistom overwhelming force taktikom ... da ti nije onda LCD stavljen kao prvi ekran, tj. ako su klon, zameni im mesta

Link to comment
Treba mi adapter za prikljucivanje novijeg SATA had diska na staru ATA plocu.Evo slike sa sajta neke poljske firme (4world) kosta oko 3€. Gde bi ovakvo nesto moglo da se nadje kod nas?a069ae86e6a14a4eeb30182cfa82bb60130x130.jpg
Ovde imaš PCI karte, kao što je ovo pod 8 i 9
Link to comment
Ajmo probat sa super friškim drajverom. Odi sa IE na ovaj link, skini ako vidiš noviju verziju od one koju imaš. Windowsi cab fajlove otvaraju nejtivli, ako se ne snađeš zovni.
imam poslednju verziju drajvera.
Link to comment
nedavno sam instalirao wireless router, ali problem je postojao i prije toga, kada sam imao modem i switch.
Bez obzira na ovo na kraju recenice, proveri da ti nije enabled Firewall na router-u.
Link to comment
U je, puno ljudi sa puno problema...
Сезона :).
@rasejani - probaj ovo
Нашао сам ко је крив - виртуелни писи. Е сад зашто оЂедном, бемлига, до тог тренутка је све ферцерало месецима, а сад чим га стартујем он покарабаси везу. Ајде, био је подешен да мрежној картици приступа директно, што ми баш и не треба.Сад испробавам друге варијанте са умрежавањем, и више не коље али и не могу из тата машине да му приступим (док обратно ради). Пробавамо даље...
Link to comment
Apropo Grumfa, pa pise lepo na Acer sajtu da nema drivera za Win7 za taj monitor... ne znam kako mislite da ga prevarite.
nije acer, nego asus, al svejedno, u pravu si.
Link to comment
Ovde imaš PCI karte, kao što je ovo pod 8 i 9
Hvala na informaciji. Samo jos jedno dodatno pitanje ako si vec nesto budzio sa ovom karticom - da li mora i da se ima dodatni kabl/adapter za napajanje?
Link to comment
Apropo Grumfa, pa pise lepo na Acer sajtu da nema drivera za Win7 za taj monitor... ne znam kako mislite da ga prevarite.
Ih, da je samo to :DIma čovek monitor i TV i ne može da postigne full frame sliku na tv-u, to je neka velika glupost koja proizilazi iz toga kako Win7, novi ATI drajveri i 16:9 tv i 16:10 monitor vide svoje mesto u sistemu, što nikako nije kako naš grunfi hoće. A trablšuting je dobar sport, tako da... ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...