Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

i dalje ne kapiram sta ce ti ta rezolucija na monitoru koji to ne moze da prikaze, ali nije bitno.da li si probao riva tuner ili ati tray tools? u tim programima (doduse ne znam kako sljakaju na sedmici) bi trebalo da moze da se zaobidju prepreke koje postavljaju operativni sistem i drajveri.

testa radi, probao sam i sa extend display. ne fercera ni tako. ista prica. 1920*1080 nece da izadje iz kartice sve dok je uboden monitor. cak i kad pise da je 1920*1080 to nije tacno. ili su gremlini, ili je win7 previse konzervativan.
Link to comment
testa radi, probao sam i sa extend display. ne fercera ni tako. ista prica. 1920*1080 nece da izadje iz kartice sve dok je uboden monitor. cak i kad pise da je 1920*1080 to nije tacno. ili su gremlini, ili je win7 previse konzervativan.
čekaj, ovo je zanimljivo, negde sam čitao nešto u vezi toga, kada staviš 1920x1080 a ne izgleda na tvu tako, trebaš u TV-u da stafiš full pixel i wide rezoluciju umesto smart i još nešto da pogledaš (možda čak i neka opcija konekcije na tv-u ili tako nešto) i onda proveriš overscan na grafičkoj, i postaviš ga na 0...
Link to comment
Kad stisneš kombinaciju tipaka Win+P, koje opcije prikazane su?
80673002.jpg
čekaj, ovo je zanimljivo, negde sam čitao nešto u vezi toga, kada staviš 1920x1080 a ne izgleda na tvu tako, trebaš u TV-u da stafiš full pixel i wide rezoluciju umesto smart i još nešto da pogledaš (možda čak i neka opcija konekcije na tv-u ili tako nešto) i onda proveriš overscan na grafičkoj, i postaviš ga na 0...
sad sam malo cackao i po meniju tva, i kad sam ukljucio auto format, situacija se malko poboljsala, tako da sad ima samo ~1cm od ivice slike do ivice ekrana. to je situacija koju bi overscan sredio, al ne moze, kako god da pomeram slider, ne desava se nista. sad je gledljivo, al meni nije jasno kako je i zasto ranije sve radilo ko sat, a sad nece ni da cuje za full frame ako je monitor ukljucen....
Link to comment

neko na poslu, nevican kompjuterima, a zloban, je obrisao jedan folder s desktopa, a onda i iz risajkl bina. to se zbilo juce. posle je jos nesto prcko po kompu, ali uglavnom otvarao i zatvarao dokumenta.odmah sam ja skinula getdataback, al djoka, u trajal verziji pronadjeni fajlovi ne mogu da se sacuvaju. instalirala sam i neki trajal uneraser, ali evo ni on nece da sacuva sto je pronasao ako ne platim.je l zna neko neki program za povracaj izbrisanog iz risajkl bina koji radi, koji moz da se skine s neta i koji je besplatan 7 dana, dok ne zavrsim posao. a mozda i ako neko zna kako najbezbolnije da povratim taj nestali folder iz risajkl bina, bila bih mu/joj puno zahvalna.

Link to comment

Koji je operativni sistem u pitanju, da li je kompjuter umrežen, i tako... malo više informacija ako može, pošto postoje teoretski i neka druga mesta na kojima se mogu iznaći nestali fajlovi.

Link to comment
Koji je operativni sistem u pitanju, da li je kompjuter umrežen, i tako... malo više informacija ako može, pošto postoje teoretski i neka druga mesta na kojima se mogu iznaći nestali fajlovi.
da da, zaboravila, win xp, u mrezi, ali stvarno mislim da je to namerno obrisano, ne zatureno, nego bas obrisano.
Link to comment

Probaj ovo kao fraj alat. Mada se plašim da ništa od toga ako se na tom kompu posle toga radilo, prčkalo itd, jer je vrlo moguće da su fajlovi koji su od sistema proglašeni za obrisane prosto "prepisani" drugim fajlovima. Ali u zavisnosti od količine fajlova i količine naknadnog prčkanja, moguće je da se jedan deo fajlova spasi, dok su drugi kompletno ili delimično oštećeni.

Link to comment

@raz tenkju. aaa koja sam kraljica, dok sam cekala vas, sama sam isprobavala besplatne i ovaj je upalio: Restoration. sve sam tacno nasla u njemu, u koliko je sati brisano, poklopilo se s mojim nagadjanjima, i uspela sam delimicno da vratim. tek poneki doc fajl ne moz da se otvori, ali to je u odnosu na sta je moglo da se desi, zanemarljivo mala steta.ali, novi problem: foldere i dokumente sa cirilicnom imenima ne mogu da vratim. kako da doskocim ????????? ovima?sutra cu da provucem kroz ovu recuvu. ne mogu vise da se majem time, petak je posle podne :)

Edited by darling
Link to comment

Treba mi adapter za prikljucivanje novijeg SATA had diska na staru ATA plocu.Evo slike sa sajta neke poljske firme (4world) kosta oko 3€. Gde bi ovakvo nesto moglo da se nadje kod nas?a069ae86e6a14a4eeb30182cfa82bb60130x130.jpg

Link to comment

da li si bar probao extended mod?

sad sam malo cackao i po meniju tva, i kad sam ukljucio auto format, situacija se malko poboljsala, tako da sad ima samo ~1cm od ivice slike do ivice ekrana. to je situacija koju bi overscan sredio, al ne moze, kako god da pomeram slider, ne desava se nista. sad je gledljivo, al meni nije jasno kako je i zasto ranije sve radilo ko sat, a sad nece ni da cuje za full frame ako je monitor ukljucen....
Link to comment
80673002.jpgsad sam malo cackao i po meniju tva, i kad sam ukljucio auto format, situacija se malko poboljsala, tako da sad ima samo ~1cm od ivice slike do ivice ekrana. to je situacija koju bi overscan sredio, al ne moze, kako god da pomeram slider, ne desava se nista. sad je gledljivo, al meni nije jasno kako je i zasto ranije sve radilo ko sat, a sad nece ni da cuje za full frame ako je monitor ukljucen....
Zašto ti ne paše projector only? Oprosti ako si negdje napisao.... Moraš imati sliku i na monitoru?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...