Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam jedno glupo pitanije...Ženi treba za kancelaruju komp... Hteo sam da joj uzmem neko nijjeftinije čudo sa licenciranim Winom i Ofisom... Našao sam makinu sa Win 7 Starter i Ofice 2010 starter za smešnih 20-ak tisuća, pošto za kucanje u wordu, bolje ni ne treba...E sad, pitanije... Jel se, te verzije priznaju za rad u "poslovnom okruženju", u smislu da ne bane neka inspekcija pa pravi problem što nije tim softverom dozvoljen rad u "poslovnom okruženju", već je to samo za kuću?Edit: smo nemojte varijantu, a što ne staviš Linuks i Open office... Probali smo to, ne ide... Pitanje je kako će se snaći i sa prelaskom sa XP na 7, pošto čim vidi nešto nepoznato, imamo problema...
Za Office ne znam, ali znam da Win7 Starter priznaju u smislu u kojem inače važi OEM, znači priznaje se uz tu matičnu ploču. Kod mene u firmi je šef zvao inspekciju samo zbog toga i to su mu rekli.E, sad... to je bila BG inspekcija :), šalu na stranu, ali slobodno proverite i kod njih, za svaki slučaj
Link to comment
Za Office ne znam, ali znam da Win7 Starter priznaju u smislu u kojem inače važi OEM, znači priznaje se uz tu matičnu ploču. Kod mene u firmi je šef zvao inspekciju samo zbog toga i to su mu rekli.E, sad... to je bila BG inspekcija :), šalu na stranu, ali slobodno proverite i kod njih, za svaki slučaj
Hvala, proverićemo, ali i ovo mi je dovoljno da uzmem tu "pisaću mašinu"...
Link to comment
HuhProbaj ovako, u task manageru pod tabom services poredjaj po imenu i nadji servis AMD external events utilitz, desno dugme i stop service. Zatim otvori CCC-advanced pa pod desktops & displays dole klikneš desnim na tv pa config pa formats i pogledaj kolika je podržana rezolucija, možda ćeš morati da u display options izabereš tv u padajućem meniju i staviš force TV, ili da u adjustments probaš kasnije automatic ako to ne profercera. Ako ništa onda startuje servis i zaboravi ovo, ipak je, skoro, manje cimanje vađenje kabla...hm....a 4850 ima dva DVI, jesi li im zamenio mesta?
probacu sutra to, mada nisam siguran koliko ce i to imati uspeha. tv se i sad lepo prijavljuje, i prijavi svoju max rezoluciju...samo mala napomena, ne znam da l ima veze, al bio je typo u pitanju; nije 4850 nego 4650.
Link to comment

a sto ti to treba? (imam 4770, monitor 1680x1050 i plazmu kojoj sam, dok nisam kupio wd tv live, preko hdmi kabla bacao 1080 signal - nemam pojma zasto, jer prikazuje 720)

probacu sutra to, mada nisam siguran koliko ce i to imati uspeha. tv se i sad lepo prijavljuje, i prijavi svoju max rezoluciju...samo mala napomena, ne znam da l ima veze, al bio je typo u pitanju; nije 4850 nego 4650.
Link to comment
a sto ti to treba? (imam 4770, monitor 1680x1050 i plazmu kojoj sam, dok nisam kupio wd tv live, preko hdmi kabla bacao 1080 signal - nemam pojma zasto, jer prikazuje 720)
khm, vec sam reko; pod xpom je sve bilo ok. pod win7 nije, ne mogu da posaljem 1920*1080 sve dok je monitor prikljucen. 1680*1050 nije fullframe slika na mom lcdu. ima ruznih par cm od ivice slike do ivice ekrana.edit: probao Vapadov savet, i kao sto sam ocekivao, nije pomogao. cupanje kabla it is, sve dok ne kupim monitor kome je radna rezolucija 1920*1080 Edited by Grunf
Link to comment

kako su ti definisani monitor i tv u display manageru u catalyst control panelu - kao clone ili kao 2 monitora "jedan pored drugog"?

khm, vec sam reko; pod xpom je sve bilo ok. pod win7 nije, ne mogu da posaljem 1920*1080 sve dok je monitor prikljucen. 1680*1050 nije fullframe slika na mom lcdu. ima ruznih par cm od ivice slike do ivice ekrana.edit: probao Vapadov savet, i kao sto sam ocekivao, nije pomogao. cupanje kabla it is, sve dok ne kupim monitor kome je radna rezolucija 1920*1080
Link to comment
khm, vec sam reko; pod xpom je sve bilo ok. pod win7 nije, ne mogu da posaljem 1920*1080 sve dok je monitor prikljucen. 1680*1050 nije fullframe slika na mom lcdu. ima ruznih par cm od ivice slike do ivice ekrana.edit: probao Vapadov savet, i kao sto sam ocekivao, nije pomogao. cupanje kabla it is, sve dok ne kupim monitor kome je radna rezolucija 1920*1080
I ovo si podesio ili ne?

post-147-12912860354746.jpg

Link to comment
hm zar amožeš da napraviš 2 profila u ccc i da tu menjaš, lakše je od čupanja kablova :Dpost-987-12912492529643.jpg
ne mogu, pogledaj donje screenshotove. jednostavno nece da pusti 1920*1080 na bilo koji izlaz dok je prikljucen monitor za koji win7 misli da ne podrzava tu rezoluciju. inace, koliko znam, graficka kartica nije u mogucnosti da pusti jednu rezoluciju na VGA izlaz, a drugu na HDMI.
kako su ti definisani monitor i tv u display manageru u catalyst control panelu - kao clone ili kao 2 monitora "jedan pored drugog"?
kao clone, i zelim da tako bude.75454056.jpg
I ovo si podesio ili ne?
naravno da jesam.98762093.jpg73506497.jpgprovalite da na dve slike iznad CCC prijavljuje monitor kroz drajvere koje sam mu na silu ugurao, ali win i dalje kaze da taj monitor ne moze da pusti nista vece od 1680*1050 i ne nudi vise od toga.
Link to comment

naravno da moze da pusti 2 rezolucije, ali, kako mi se cini ne u clone modu.resenje je extended display sa 2 monitora i 2 razlicite rezolucije. tako sam radio i tako sigurno sljaka, a i zgodno je jer mozes da pustis film na tv-u i u isto vreme radis na kompu.

ne mogu, pogledaj donje screenshotove. jednostavno nece da pusti 1920*1080 na bilo koji izlaz dok je prikljucen monitor za koji win7 misli da ne podrzava tu rezoluciju. inace, koliko znam, graficka kartica nije u mogucnosti da pusti jednu rezoluciju na VGA izlaz, a drugu na HDMI.kao clone, i zelim da tako bude.
Link to comment
naravno da moze da pusti 2 rezolucije, ali, kako mi se cini ne u clone modu.resenje je extended display sa 2 monitora i 2 razlicite rezolucije. tako sam radio i tako sigurno sljaka, a i zgodno je jer mozes da pustis film na tv-u i u isto vreme radis na kompu.
testa radi, probao sam i sa extend display. ne fercera ni tako. ista prica. 1920*1080 nece da izadje iz kartice sve dok je uboden monitor. cak i kad pise da je 1920*1080 to nije tacno. ili su gremlini, ili je win7 previse konzervativan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...