Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probaj neki Registry Cleaner. Ja koristim CCleaner, i nije los.BTW. Verovatno pise "Bad Pool Header", hahaha... bar pool je nesto drugo, nesto lepo.
Mogu da probam, ali ne vidim zašto bi BSOD imao veze sa registrijem. Hvala u svakom slučaju.Da li to "bad pool header" označava nesto specifično, ili varira od slučaja do slučaja?
Link to comment

draga saveta,asus vw222s monitor je pod XPom imao mogucnost prikaza 1920*1080, iako mu je radna rezolucija 1680*1050. kad sam metno win7 i instalirao nove drajvere za grafiku (ATI HD4850), ta rezolucija je nestala iz ponudjenih opcija. to mi je bitno, jer na izlazu na LCD, ni u jednoj varijanti ne mogu da postignem 1920*1080, sto je standardna rezolucija TVa. moguce je jedino ako iskljucim monitor. monitor je prikljucen preko VGA kabla. graficka ima i DVI izlaz, imam i adapter DVItoVGA, ali nisam siguran da li bi to nesto znacilo. drajveri za monitor za win7 ne postoje, pod defaultu se prikazuje kao universal plug and pRay monitor. televizor je povezan HDMI kablom i se sasvim lepo prikazuje i prijavljuje svoju max rezoluciju 1920*1080.sta da radim?

Link to comment

da to je problem kod ovakve sitacije nije moguće ići na clone opciju već se u ccc mogu napraviti 2 profila jedan za lcd monitor i njegovu rezoluciju, drugi za tv, pa onda tu menjati koji će od njih biti aktivan- mada možeš probati i da uradiš clone kada je aktivan tv, onda će on isforsirati 19x10 rez i na monitoru, ovo se može postići na crt-monitorima koji zvanično ne podržavaju 19x10 rez. - rešenje je prosto kupiti lcd monitor iste rezolucije kao i tv :D- ili možda i postoji neka caka, da se omogući da oba monitora rade istovremeno, valjda će se neko javiti ;)

Link to comment
da to je problem kod ovakve sitacije nije moguće ići na clone opciju već se u ccc mogu napraviti 2 profila jedan za lcd monitor i njegovu rezoluciju, drugi za tv, pa onda tu menjati koji će od njih biti aktivan
vidis, to moze biti upotrebljivo, sad cu da cackam to sa profilima.
- mada možeš probati i da uradiš clone kada je aktivan tv, onda će on isforsirati 19x10 rez i na monitoru, ovo se može postići na crt-monitorima koji zvanično ne podržavaju 19x10 rez.
to sam i radio pod xpom, i bilo je sasvim ok. medjutim, win7 nece ni da cuje za to. to me i buni, kako je pre moglo, a sad ne.
- rešenje je prosto kupiti lcd monitor iste rezolucije kao i tv :D
imas neke pare na zajam? :P
Link to comment
draga saveta,asus vw222s monitor je pod XPom imao mogucnost prikaza 1920*1080, iako mu je radna rezolucija 1680*1050. kad sam metno win7 i instalirao nove drajvere za grafiku (ATI HD4850), ta rezolucija je nestala iz ponudjenih opcija. to mi je bitno, jer na izlazu na LCD, ni u jednoj varijanti ne mogu da postignem 1920*1080, sto je standardna rezolucija TVa. moguce je jedino ako iskljucim monitor. monitor je prikljucen preko VGA kabla. graficka ima i DVI izlaz, imam i adapter DVItoVGA, ali nisam siguran da li bi to nesto znacilo. drajveri za monitor za win7 ne postoje, pod defaultu se prikazuje kao universal plug and pRay monitor. televizor je povezan HDMI kablom i se sasvim lepo prikazuje i prijavljuje svoju max rezoluciju 1920*1080.sta da radim?
Situacija izgleda prilicno bezizglednahttp://www.tomshardware.com/forum/293953-33-help-resolutions-issuesMedjutim, ja bih probao Vistin driver za taj monitor (postoji) (naravno, ako moze da se instalira) Edited by Indy
Link to comment
Situacija izgleda prilicno bezizglednahttp://www.tomshardw...olutions-issuesMedjutim, ja bih probao Vistin driver za taj monitor (postoji) (naravno, ako moze da se instalira)
postoji, i to sam prvo i probao ali nece ni da cuje. uspeo sam da mu rucno instaliram drajvere (kroz device manager, pa sam mu dao putanju do drajvera za vistu), i tako je uspelo i prijavio se kao asus222 digital monitor, i na kratko je i prikazao da moze i 1920*1080, ali je to nestalo posle prvog restarta.
Link to comment

Ne znam koliko ti je onda komplikovano da imas dual boot, i da kad ti treba ta rezolucija bootujes u XP. Nista nema gore kad proizvodjaci ne mare za customer relationship, pa ne osvezavaju drivere.

Link to comment
Ne znam koliko ti je onda komplikovano da imas dual boot, i da kad ti treba ta rezolucija bootujes u XP. Nista nema gore kad proizvodjaci ne mare za customer relationship, pa ne osvezavaju drivere.
lakse mi je da izvadim VGA kabl iz monitora, tako da LCD TV ostane jedini monitor. hvala na trudu, svejedno :)
Link to comment

A jesi li probao hidravision da instaliraš, i restartuješ, i otvoriš katalist kontrol centar, i kako ti CCC vidi televizor, tj, a šta ti hoćeš u stvari, pošto monitor valjda i možeš da overrajduješ u naprednim podešavanjima grafike iz windowsa, ono, isključih sakrivanje nepodržanih modova......... Šta mi trebamo, kolega, ovim postići?

Link to comment
A jesi li probao hidravision da instaliraš, i restartuješ, i otvoriš katalist kontrol centar, i kako ti CCC vidi televizor,
probao, ne da radi. televizor se predstavlja kako treba, i kao sto rekoh, kad monitor nije prikljucen, i ponasa se kako treba.
tj, a šta ti hoćeš u stvari, pošto monitor valjda i možeš da overrajduješ u naprednim podešavanjima grafike iz windowsa, ono, isključih sakrivanje nepodržanih modova......... Šta mi trebamo, kolega, ovim postići?
ne moze, probao sam. treba se postici da na tvu imam full frame sliku, odnosno 1920*1080. sada imam 1680*1050 i par santima crnila od ivice slike do ivice ekrana. ideje?
Link to comment

HuhProbaj ovako, u task manageru pod tabom services poredjaj po imenu i nadji servis AMD external events utilitz, desno dugme i stop service. Zatim otvori CCC-advanced pa pod desktops & displays dole klikneš desnim na tv pa config pa formats i pogledaj kolika je podržana rezolucija, možda ćeš morati da u display options izabereš tv u padajućem meniju i staviš force TV, ili da u adjustments probaš kasnije automatic ako to ne profercera. Ako ništa onda startuje servis i zaboravi ovo, ipak je, skoro, manje cimanje vađenje kabla...hm....a 4850 ima dva DVI, jesi li im zamenio mesta?

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...