Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja sam posle velikog otpora koji sam pružao bilo kakvoj promeni u toj grupi tastera uspeo potpuno da se priviknem na ovo rešenje.Insert je tu, ali ne smara. PgUp/PgDn/Home/End su mi pravili neko vreme problem, ali sada i ne primećujem kada sa ovakve tastature pređem na "normalnu" i obrnuto.
Аха, значи није одлетео инсерт него скрол лок (пергаментска брава :P), најбескориснији тастер што постоји.А за навикавање, бемлига, ако сам могао некад да за један дан променим пет тастатура, свака са својим распоредом шћђ, бекспејса и ж/бекслеша, навићи ћемо се и на ово. Кроз коју годину, кад дотраје ова што сад имам (нова, дакако).
Link to comment

Da, mislim da mi je sve više svejedno kakav je raspored obzirom da mi je ovaj uslikani kod kuće, na poslu "normalan", na laptopu laptopski™, a često sedam i za tuđe računare.E jedino na šta nikako ne mogu da se naviknem su prebudžene tastatature koje izgledaju kao da se njima upravlja Enterprajzom, a kada je staviš pod ruku utvrdiš da je u pitanju najjeftinije đubre kome su pri tome tasteri veće površine, hod istih nikakav i škriputav, a funkcijski tasteri u grupama po tri. :isuse:

Edited by gotivac
Link to comment

Ja pokušao, ali zbog editora i midnight commandera (i total commandera), izbacio takvu tastaturu ubrzo kroz prozor. Navikao da kucam na slepo i ovo me toliko nerviralo da sam uzeo drugu tastaturu.

Link to comment

Ima li ko ideju kako da nateram sistem da bootuje sa flash diska? Probao sam razne varijante kopiranja Windowsa na stick, namestio sam da 'usb device' bude prvi pri bootu i... nista.

Link to comment

Ma to sam odradio. probao vise varijanti kao sto rekoh :). Hvala obojici... Stvarno je Flash pod HD, stavio sam da bude prvi. Jedino smara sto ne pita da lupim taster da bootujem, pa mora iz drugog puta opet da se udje u BIOS ili da se izvuce stick, jer ce opet bootovati s njega. Instalirao se windows jos pre 20 minuta, al racku, trazio 15 minuta driver za wireless kartu (nisam znao koja je). Prosli put je svemoguci 7 instalirao sam, ali tad sam jos imao kabl :D.

Edited by Venom
Link to comment

Koji sam lazov. Dakle, ja ovo moram da podelim s nekim:Wifi kartu koju imam sam dobio davno uz plocu (MSI K8N Neo2 Platinum). Kad sam prosli put instalirao Win, kupio sam novu plocu i sve ostalo, a karticu sam samo prebacio. Da li sam koristio XP drajvere koje sam imao na disku, ili je Win sam odradio posto sam bio povezan i kablom na mrezu, ne secam se. Uglavnom, MSI na sajtu nigde ne pominje da je davao nesto tog tipa uz plocu tada, a ni na netu nema nikakvih informacija. Na kraju sam otvorio kuciste, iscupao kartu i nasao da je neki Ralink RT2560f. Nasao sajt Ralinka, drajvere RT256x, pomislim super, piece of cake... medjutim cvrc, ne radi. Svasta sam pokusavao, isao rucno da instaliram driver, pa nabadao raznorazne Ralink modele, ali skoro 4 sata kasnije, ma kakvi, ne radi. Na kraju, guglam jos malo i vidim da neko trazi driver, pogledam, kad ono neki Asus wifi sa istim chipom. Otisao na ASUS sajt, nemaju driver dalje od Viste, al' reko' ajde, sta me kosta, i... ...Radi. :Hail:

Link to comment

Zna li neko zasto torrent prouzrokuje BSOD na Visti? Ranije sam imao uTorrent, pa sam onda instalirao BitTorrent, pa Bitomet, i opet isto. Da li je jos neko imao ovakvih problema?Dostavicu jos informacija ako neko ima ideju zasto se ovo desava i kako se moze popraviti. :)

Edited by anantaram
Link to comment

Da, to sam i mislio, BSOD. Ili SOB :lol: Evo malo preciznije. Kad download stigne do neke pristojne brzine, 100kb ili preko, nekoliko minuta nakon toga se pojavi Blue Screen, naročito ako je još neki program u toku. Probao sam da isključim sve programe i services koje sam mogao, pa i antivirus, i onda se BSOD ne pojavi odmah, nego nakon otprilike 3-4 sata. Koliko uspevam da uhvatim, na bluskrinu piše nesto poput BAR POOL HEADER ... i nisam video dalje.

Link to comment
Koliko uspevam da uhvatim, na bluskrinu piše nesto poput BAR POOL HEADER ... i nisam video dalje.
Probaj neki Registry Cleaner. Ja koristim CCleaner, i nije los.BTW. Verovatno pise "Bad Pool Header", hahaha... bar pool je nesto drugo, nesto lepo.
Link to comment

Imam jedno glupo pitanije...Ženi treba za kancelaruju komp... Hteo sam da joj uzmem neko nijjeftinije čudo sa licenciranim Winom i Ofisom... Našao sam makinu sa Win 7 Starter i Ofice 2010 starter za smešnih 20-ak tisuća, pošto za kucanje u wordu, bolje ni ne treba...E sad, pitanije... Jel se, te verzije priznaju za rad u "poslovnom okruženju", u smislu da ne bane neka inspekcija pa pravi problem što nije tim softverom dozvoljen rad u "poslovnom okruženju", već je to samo za kuću?Edit: smo nemojte varijantu, a što ne staviš Linuks i Open office... Probali smo to, ne ide... Pitanje je kako će se snaći i sa prelaskom sa XP na 7, pošto čim vidi nešto nepoznato, imamo problema...

Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...