Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Kratka elaboracija? Ok. Nije klasičan antivirus nego utility koji klonira sistemsku particiju. Čim instaliram Win i standardni set programa napravim imidž te (sistemske) particije koji je reda veličine 1-1.5 Gb, zatim ga ćušnem negde na hard na neku od preostalih particija i to je sve. Kad dođe vreme za reinstalaciju pomoću istog tog Ghosta vratim sve u prvobitno stanje za tren oka. To programče se nalazi na Hirens boot cd-u (koji bi trebalo da je opštepoznat), što znači na izvol'te, a intuitivan je i lak za korišćenje.Valjda sam dovoljo jasan :)
A to je upotrebljivo samo ukoliko retko pravis bilo kakve izmene na sistemskoj particiji, ukoliko retko instaliraš programe, ukoliko ne dodaješ bukmarke, ukoliko ne koristis softver za elektronsku postu i slično... Sa druge strane, na ovaj način ti nikako nisu zaštićene particije sa podacima, a virusi i te kako znaju da nanesu štetu i van C: drajva.
Link to comment
A to je upotrebljivo samo ukoliko retko pravis bilo kakve izmene na sistemskoj particiji, ukoliko retko instaliraš programe, ukoliko ne dodaješ bukmarke, ukoliko ne koristis softver za elektronsku postu i slično... Sa druge strane, na ovaj način ti nikako nisu zaštićene particije sa podacima, a virusi i te kako znaju da nanesu štetu i van C: drajva.
I jeste upotrebljivo ako se pravi malo izmena na sistemskoj particij. Pisao sam u kratkim crtama pa nisam možda bio dovoljno jasan. što se tiče bukmarka i e-pošte, najmanji je problem da se uradi backup, radio si to sigurno. U Documents & settings se sve nalazi.Ja već rekoh da ne radim za DB pa da mi treba ne_znam_kakva zaštita. AVG Free Edition mi se pokazao kao sasvim dovoljan, a da kucnem za ovih 12 godina koliko imam PC mi se još nije deslo da na mom kompu nađem virus na nekoj drugoj particiji osim c: Znam šta mogu da urade virusi sa podacima i pisao sam nešto na x-files temi o tome. 2 bracaNije ti baš dobra ta analogija, ali ako ti nešto nije jasno pitaj slobodno :)
Link to comment
:rant: :rant: :rant: :rant: Jbt, ovo je neverovatno!Ko se seća priče, pre par meseci me zezao hdd i morao sam da čupam podatke. I tada kupim maxtor od 120 gb. Najveći deo podataka uspem da vratim i sve je to super funkcionisalo do juče. Naravno, sve bitne podatke prebacim na novi hdd, jer neće da otkaže. Sve slike, filmove, podatek za faks...Sada kad probam da mu pristupim javlja "the disk structure is corrupted and unaccessible", chkdsk prekida pregled, PM javlja crittical error. On je otkazao, a ovom prvom sad nije ništa!? Iz čista mira. I šta sad u %$#%#% da radim?! Da kupim novi disk od 120gb, pošto ne mogu sve da počupam na ovaj stari a plus što preti da opet nešto zezne kao prvi put..?! :(
Link to comment
:rant: :rant: :rant: :rant: Jbt, ovo je neverovatno!Ko se seća priče, pre par meseci me zezao hdd i morao sam da čupam podatke. I tada kupim maxtor od 120 gb. Najveći deo podataka uspem da vratim i sve je to super funkcionisalo do juče. Naravno, sve bitne podatke prebacim na novi hdd, jer neće da otkaže. Sve slike, filmove, podatek za faks...Sada kad probam da mu pristupim javlja "the disk structure is corrupted and unaccessible", chkdsk prekida pregled, PM javlja crittical error. On je otkazao, a ovom prvom sad nije ništa!? Iz čista mira. I šta sad u %$#%#% da radim?! Da kupim novi disk od 120gb, pošto ne mogu sve da počupam na ovaj stari a plus što preti da opet nešto zezne kao prvi put..?! :(
probaj Flobo Hard Disk Repair.i ne panici.obicno ima spasa.:D
Link to comment
I jeste upotrebljivo ako se pravi malo izmena na sistemskoj particij. Pisao sam u kratkim crtama pa nisam možda bio dovoljno jasan. što se tiče bukmarka i e-pošte, najmanji je problem da se uradi backup, radio si to sigurno. U Documents & settings se sve nalazi.
Naravno, ali to su već dva postupka u cilju zaštite od virusa, uz rizik da izgubiš neki važan mail na primer koji je stigao nakon poslednjeg bekapa.Nije li jednostavnije instalirati antivirus i ponašati se pametno?
Ja već rekoh da ne radim za DB pa da mi treba ne_znam_kakva zaštita.
Ah, pa što ne kažeš. Ima nas kojima treba ne_znam_kakva zaštita. highressmileyleftka1.jpg
Link to comment

Zanima me razlika izmedju winrar-a i hjsplit-a po pitanju brzine splitovanja i dzojnovanja/ekstrakovanja velikih fajlova. Poskidao sam dosta igrica i sada treba da ih rezem, a nekako mi hj deluje kao brza varijanta. Sa rar-om mi je trebalo deset minuta da raspakujem UT3. Jes da je komp skoro pa muzejski primerak i da je nekoliko programa radilo u pozadini, ali opet, sto je mnogo mnogo je.

Link to comment
.. neće ovako, mora full version. Il daj linak za full verziju ili neki drugi free progi.
:whistle:Linkove ka piratizovanom softveru iskljucivo na pm! Edited by gotivac
obrisan link
Link to comment
Naravno, ali to su već dva postupka u cilju zaštite od virusa, uz rizik da izgubiš neki važan mail na primer koji je stigao nakon poslednjeg bekapa.Nije li jednostavnije instalirati antivirus i ponašati se pametno? Ah, pa što ne kažeš. Ima nas kojima treba ne_znam_kakva zaštita. highressmileyleftka1.jpg
Zar je ispalo da zagovaram nekorišćenje bilo kakvog antivirusa :( Hejt je bio upućen prvenstveno g-dinu Nortonu i g-dinu Kasperskom jer se pokazalo da više naprave problema nego što ih reše (što im je uzgred osnovna funkcija). Iskreno bi radije ostavio nezaštićen sistem nego da mi nešto tako nezgrapno ostavi zilion zapisa u redžistriju. Mislim da bi bilo koji besplatan antivirus uz pametno ponašanje trebalo da je dovoljno čak i vama DB-ovcima..........osim ako niste na meti hakerskih diverzija :wicked::whistle:
Link to comment
Hejt je bio upućen prvenstveno g-dinu Nortonu i g-dinu Kasperskom jer se pokazalo da više naprave problema nego što ih reše
Sa ovim se potpuno slažem. Taj Kaspersky mi nikad nije ulivao poverenje, a Norton je otkad je postao "System Works" tamo negde '97. ili '98. postao prava štetočina.Lično, najviše poverenja imam u NOD32.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...