Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

sutra radim reinstalaciju i obrisacu sve. imam eksterni hard od 250 gb i jedino zelim da sacuvam veliku kolekciju dokumentarnih filmova i 2 gb fotografija. jel postoji opasnost da su i ti fajlovi zarazeni? jel smem to opusteno da prebacim? bilo bi mi krivo da izgubm filmove koje godinama saklupljam.

Link to comment
sutra radim reinstalaciju i obrisacu sve. imam eksterni hard od 250 gb i jedino zelim da sacuvam veliku kolekciju dokumentarnih filmova i 2 gb fotografija. jel postoji opasnost da su i ti fajlovi zarazeni? jel smem to opusteno da prebacim? bilo bi mi krivo da izgubm filmove koje godinama saklupljam.
Posle reinstalacije, nakači externi i propusti kroz antivirus(Skini probnu verziju Kasperskog, pa kad prođe deinstaliraj, pa pusti još jedan AV, za svaki slučaj, recimo Aviru Free, to bi bilo dovoljno), ali nemoj ništa da startuješ sa njega... Verovatno su OK, ali za svaki slučaj...
Link to comment
sutra radim reinstalaciju i obrisacu sve. imam eksterni hard od 250 gb i jedino zelim da sacuvam veliku kolekciju dokumentarnih filmova i 2 gb fotografija. jel postoji opasnost da su i ti fajlovi zarazeni? jel smem to opusteno da prebacim? bilo bi mi krivo da izgubm filmove koje godinama saklupljam.
Trebalo bi biti sve u redu, ali sve treba propustit jednom kroz sken. Malveri, recimo, ponekad kopiraju imena dokumenata i slija i naprave izvršne datoteke s tim imenom u istom folderu, pa se može dogoditi da se zabuniš.. itd.Ako ti je u stanju komp, možeš me malo pripustiti Teamviewerom? Nisam čistio već godinu i nešto (a svoj nikad), praksa mi je već spala na najniže grane. Malo da se vježbam...
Link to comment
Trebalo bi biti sve u redu, ali sve treba propustit jednom kroz sken. Malveri, recimo, ponekad kopiraju imena dokumenata i slija i naprave izvršne datoteke s tim imenom u istom folderu, pa se može dogoditi da se zabuniš.. itd.Ako ti je u stanju komp, možeš me malo pripustiti Teamviewerom? Nisam čistio već godinu i nešto (a svoj nikad), praksa mi je već spala na najniže grane. Malo da se vježbam...
pa rekoh ti da mi internet ne radi na laptopu, osim sto sam mogao da apgrejdujem neki program.sutra ubacujem wndows 7
Link to comment
pa ovo pitalo sam imao i na visti, a sta je djava?
E pa zaobišao ga je nekako, Javom ili tvojim klikom na cancel.Vidi što kaže moj prijo Symantec, prilično točno opisuje tvoje probleme, samo ne kaže kako je bilo prije:
When executed, the Trojan copies itself as the following file:%Temp%\dwm.exeIt then creates the following file:%UserProfile%\Application Data\Microsoft\stor.cfgThe Trojan may also create the following files:
  • %UserProfile%\Application Data\Microsoft\svchost.exe
  • %UserProfile%\Application Data\Microsoft\shell.exe

Next, the Trojan modifies the following registry entry so that it runs every time Windows starts:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\"load" = "%Temp%\dwm.exe"It then creates the following registry entry to alter Internet Explorer settings:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\"ProxyServer" = "http=127.0.0.1:50370"The Trojan modifies the following registry entries to alter Internet Explorer settings:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\"ProxyEnable" = "1"
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Connections\"DefaultConnectionSettings" = "[bINARY DATA]"
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardware Profiles\0001\Software\Microsoft\windows\CurrentVersion\Internet Settings\"ProxyEnable" = "1"

The Trojan may also contact the following domains:

  • bookknowlege.com
  • protectyourpc-11.com
  • 8minutedating.com
  • freenetgameonline.com
  • xinmin.cn

The Trojan opens a back door on TCP port 50730 to listen for inbound connections. It may use this port to act as a proxy server.It modifies the proxy settings of Internet Explorer, Mozilla Firefox, and Opera browsers to point to the proxy server on port 50730. It may also contact the malicious server and report back what version of itself is running and may download updates.The Trojan may monitor activity on popular websites, such as social networks, search engines, e-commerce, and video websites.The Trojan also uses a random number to select what server to report back to and may use a specific user-agent string to mark itself.

Probaj napraviti full reset Internet Explorera.
Link to comment
sutra radim reinstalaciju i obrisacu sve. imam eksterni hard od 250 gb i jedino zelim da sacuvam veliku kolekciju dokumentarnih filmova i 2 gb fotografija. jel postoji opasnost da su i ti fajlovi zarazeni? jel smem to opusteno da prebacim? bilo bi mi krivo da izgubm filmove koje godinama saklupljam.
Bilo bi dobro da preformatizuješ hard disk (i da prethodno s njega skineš važne podatke) pre nego što reinstaliraš OS. Fotografije i filmovi bi morali biti bezbedni, ali uradi ono što su te Radiša i Rodžer savetovali.
Link to comment

1 satnik je nasao nacin da internet proradi - kreirao sam novi akaunt.sutra cu prebaciti neke fajlove i formatiracu hard.

Edited by kojot
Link to comment

U stvari, koliko sad vidim, a u skladu s rezultatima eksperimenta koji je predložen u mom PMu kojotu :walter bishop:, program je ipak čisti špijun, a ne veliki zarazitelj. Čak nema ni administrativne ovlasti, ali su mu ovlasti dovoljne da radi sranja koja radi.

Link to comment

instalirao sam windows 7problem je sto me sada boli glava dok citam forum ili neki drugi sajt, nekako su mi mutna i sitna slova. probao sam na display settings sve sto ima ali nista. uzasno kiliko me istog trenutka zaboli glava kada koristim ovaj kompjuter. jel ima neko ideju kako ovo da resim?

Link to comment

cisto da vam docaram, mada ne znam da li ce pomoci.ovo je 1280 x 720 rezolucijacini mi se da nesto nije u redu sa grafikom. jel znato kako mogu to da testiram? ako je uopste to problem.

zzzd.pngggggro.png

mada ako se pogledaju slike sve deluje ok ali daleko je od toga

Edited by kojot
Link to comment

Ne verujem do aera. Ja ga čak uvek prvog isključim jer mi izgleda čistije.Ne mogu da razumem da li su u pitanju samo slova ili generalno slika? Ja na ovim skrinšotovima ne vidim bog zna šta loše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...