Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

periferno i vrlo pilicarsko pitanje.posedujem wireless desktop koji se sastoji iz sranje tastature (prekida non stop) i misa kojim sam vrlo zadovoljan.ako se ratosiljam tastature i stavim obicnu USB tastaturu, a zadrzim misa koji radi bezicno, da li ce doci do nekog konflikta?drugo pitanje:jel neko moze da preporuci neku tastaturu koja svetli u mraku? zelim da to posedujem, doslo mi

Link to comment
periferno i vrlo pilicarsko pitanje.posedujem wireless desktop koji se sastoji iz sranje tastature (prekida non stop) i misa kojim sam vrlo zadovoljan.ako se ratosiljam tastature i stavim obicnu USB tastaturu, a zadrzim misa koji radi bezicno, da li ce doci do nekog konflikta?drugo pitanje:jel neko moze da preporuci neku tastaturu koja svetli u mraku? zelim da to posedujem, doslo mi
Ova i ova...S tim da bih ja radije uzeo G110... I pazi, te što svetle su uglavnom skupe... Ovo su jeftinije Logitechove, čisto da znaš...
Link to comment
jel neko moze da preporuci neku tastaturu koja svetli u mraku? zelim da to posedujem, doslo mi
Razmisli dvaput oko ovoga. Poznanik kupio neku fensi star-trek stil tastaturu za nekih 60-70 evra, bio jako srećan, posle tri nedelje je stavio na ebay. Jer - danju mu je bila glupa (?!) a kaže da ga je ono svetlo em potpuno dekoncentrisalo jer se navikao da tastaturu gleda samo 10% vremena kucanja, i pod dva mnogo gore - oči ga bolele užasno, i to potpuno najednom. Posle samo tih 20-tak dana.
Link to comment
BTW. U stvari je korisnije nauciti slepo kucanje. A nije toliko ni tesko.
Poznajem slepo kucanje i, ako je teza rutina u pitanju, mogu da istovremeno razgovaram i kucam (poslednjih 5 godina kucam, kada sve saberem, oko 10.000- 15.000 karaktera dnevno, sa pikovima o kojima ne zelim ni da govorim isuse.gif)jednostavno volim svetlece i sarene stvari s_w.gif
Link to comment
BTW. U stvari je korisnije nauciti slepo kucanje. A nije toliko ni tesko.
Kad smo već kod slepog kucanja, ova tastatura je moj favorit, i jedna od stvari koje bih baš jako želeo da posedujem, ali koliko znam u Srbalja toga nema... :(Najpribližnije staroj dobroj IBM klik tastaturi...front-view-ult-1050.png
Link to comment

Siguran sam da negde na berzi polovne opreme jos ima tih starih tastatura (eeeee, nema vise staaarih tastatura :lol:). A jesu bile najbolje, ja sam imao jednu IBM sredinom 90-tih, na zalost jednom mi je pala i svi tasteri su se razleteli. Posle sam je opravio, ali nikad vise nije bila ista. Doduse, ukucani su je mrzeli, posto je kucala k'o pisaca masina. :D (Skoro)

Link to comment
staroj dobroj IBM klik tastaturi...
Cinjenica da su danas tastature daleko slabijeg kvaliteta nego pre 15 godina i da nijednom proizvodjacu ne pada na pamet da napravi ono sto bi verovatno milioni kupovali (dubok hod+klik) mi apsolutno ne ide u glavu. Ja sam mislio da potraznja radja ponudu, ali jok. Deset godina nisam dodirnuo tastaturu koja mi zaista odgovara, i poznajem X ljudi koji kazu to isto. Ali, eto, nema. Ocigledno je ideja da ima ljudi koji vole taktilnu komponentu kucanja (zele otpor dugmeta i da znaju po dodiru da su nesto otkucali) rocket surgery za dizajnere.
Link to comment

Najveca misterija s tim u vezi mi je Apple (nadam se da ovo nece videti Aion ili henrik). Mislim, proizvodjaci ponajboljeg hardvera, ali tastature... bogo mili. Ko da se dete igralo.

Link to comment
Siguran sam da negde na berzi polovne opreme jos ima tih starih tastatura (eeeee, nema vise staaarih tastatura :lol:). A jesu bile najbolje, ja sam imao jednu IBM sredinom 90-tih, na zalost jednom mi je pala i svi tasteri su se razleteli. Posle sam je opravio, ali nikad vise nije bila ista. Doduse, ukucani su je mrzeli, posto je kucala k'o pisaca masina. :D (Skoro)
Do pre dve godine sam u firmi kuckao na toj staroj IBM-ovki, i osećaj je bio sjajan... OndaK smo dobili nove makine, partner nam je postao Dell unesto IBM-a, i sa njima Dell-ove tastature... Moram reći da sam zapanjen, jer ne znam ko ih pravi za DEll(možda ih i sami prave, ko će ga znati), ali su samo neznatno lošije od tih IBM-ovih(nedostaje klick :) )... Kući imam MX3200, Logitech, i mogu reći da je na toj Dell-ovoj, da kažem generičkoj, tastaturi daleko bolje kucati nego na ovom skupocenom monstrumu...Evo, našao sam sliku Dell-ove...dell-keyboard.jpg
Link to comment
Cinjenica da su danas tastature daleko slabijeg kvaliteta nego pre 15 godina i da nijednom proizvodjacu ne pada na pamet da napravi ono sto bi verovatno milioni kupovali (dubok hod+klik) mi apsolutno ne ide u glavu. Ja sam mislio da potraznja radja ponudu, ali jok. Deset godina nisam dodirnuo tastaturu koja mi zaista odgovara, i poznajem X ljudi koji kazu to isto. Ali, eto, nema. Ocigledno je ideja da ima ljudi koji vole taktilnu komponentu kucanja (zele otpor dugmeta i da znaju po dodiru da su nesto otkucali) rocket surgery za dizajnere.
Ona tastaura što sam je gore okačio je takva, zato i košta preko 100 evra...Inače, imaš takvih tastatura, samo bez klika, ali su im cene od 65-70e, pa na više...
Link to comment

Имам ово:dscf13599audiohub.jpg...и то је тачно оно што ми треба. Убада се у звучну картицу, у излаз и у микрофонски улаз. Ова два прекидача служе за укључивање/искључивање микрофона, и за пребацивање са слушки на звучнике и обратно. С ближе стране су убодене слушке и микрофон, с даље звучници.Често ми се догађа да морам да пребацим са звучника на слушке и назад, јер наилазе позиви на скајпу, са оне стране је неко са лошим микрофоном, или овде има неког шума (микроталасни, моторне тестере и брусилице по комшилуку итд).Проблем је у томе што је ово џенерал електриксово кинеско ђубре од $5, и што је неки морон у њега убацио и то дугме за промену запремине, које служи за насумично губљење контакта на каналима уз константну запремину, а ни за прекидаче ни утичнице не бих смео да се закунем да су ван сумње.ЛМ, где има неко овакво сокоћало? Чак не мора да има ни прекидач за микрофон (већ га имам на микрофоновом каблу), али мора да нема тај потенциометар, и да су контакти добри.

Link to comment
Najveca misterija s tim u vezi mi je Apple (nadam se da ovo nece videti Aion ili henrik). Mislim, proizvodjaci ponajboljeg hardvera, ali tastature... bogo mili. Ko da se dete igralo.
Ja toliko sporo kucam (a i to mi je prebrzo, jos sporije razmisljam) da mi je izgled tastature mnogo vazniji nego funkcionalnost. Zata koristim Apple Wired i Logitech Illuminated Keyboard. Iako imaju jako kratak hod ovaj Logitech ima neku tehnologiju (PerfectStroke™ key system) koji daje utisak dosta duzeg hoda (sto mi ne igra neku ulogu). Uzgred kod ove tastature kada se osvetljenje postavi na namanju vrednost nema sanse da bljesti i smeta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...