Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

A gde se krije krivac za periodično /svaka 3-4 meseca/ pucanje BIOS-a na ploči gde je već zamenjena baterija pre 6 meseci?Svaki put odrađeno flash-ovanje posle čega sve bude ok 3-4 meseca i onda opet.Matora ploča, naravno.

Link to comment
A gde se krije krivac za periodično /svaka 3-4 meseca/ pucanje BIOS-a na ploči gde je već zamenjena baterija pre 6 meseci?
На плочи негде, где би другде. Наћи надувенка међу конзерв... кондензаторима. Или неког мртвог хладног међу лемовима (Станислав се не рачуна).
Link to comment
На плочи негде, где би другде. Наћи надувенка међу конзерв... кондензаторима. Или неког мртвог хладног међу лемовима (Станислав се не рачуна).
Onda moram još jednom da pregledam te nekondenzujuće kondenzatore. Lem, al' 'ladan, sigurno nije. Ne nakon tooooliko godina.
Link to comment

Da da, winrar, a ako bas ne zeli da se otvori, advanced RAR repair radi posao. Mada rar obično radi, zip pravi problem, ali postoji program, advanced ZIP repair, koji radi posao. :)

Link to comment

Nisam siguran da to mogu da uradim sa bilo kojom varijantom WinRAR-a ili od-rarivaca, jer ima ona fora da su part. fajlovi 'vezani' i prosto mi neda da raspakujem jednog sve dok ne skinem sve (sto bi upravo da izbegnem). Ne znam da li ste me razumeli - skidam nesto sa rapidsharea u onim part.rar fajlovima i oni su uvek vezani ne daju raspakivanje jednog nezavisno od ostalih. Treba mi samo da vidim uvodnu spicu filma, da bi se uverio da je to - to, i da mogu da skidam i ostale.Kako to mogu da uradim ? Kako mogu da zagvirim u sadrzaj nepotpunog RAR fajla ?

Link to comment

Pa, probaj da prevuces xxx.part.rar na WinRAR ikonu. Trebalo bi da pokaze sta je unutra, bez obzira sto nije celo (to ja po secanju, odavno nisam to radio; mozda je to vazilo za neku staru verziju). WinRAR takodje ima gomilu command line switch-ova, ne znam sta sve tu ima, nikad mi nije trebalo.

Link to comment
Nisam siguran da to mogu da uradim sa bilo kojom varijantom WinRAR-a ili od-rarivaca, jer ima ona fora da su part. fajlovi 'vezani' i prosto mi neda da raspakujem jednog sve dok ne skinem sve (sto bi upravo da izbegnem). Ne znam da li ste me razumeli - skidam nesto sa rapidsharea u onim part.rar fajlovima i oni su uvek vezani ne daju raspakivanje jednog nezavisno od ostalih. Treba mi samo da vidim uvodnu spicu filma, da bi se uverio da je to - to, i da mogu da skidam i ostale.Kako to mogu da uradim ? Kako mogu da zagvirim u sadrzaj nepotpunog RAR fajla ?
Desni klik na rar fajl, izabereš 'Extract Here', kad ti zatraži sledeći deo ne klikneš na Cancel (jer će obrisati ono što je do tada raspakovano), nego odeš u folder u kom je fajl, raspakovani fajl će biti tu sve dok ne pritisneš Cancel, pregledaš špicu i nakon toga daš Cancel.
Link to comment
Mojoj tetki se računar restartuje sam od sebe uvek u isto vreme - tipa u 22:35. To traje već godinu dana ali ja tek sada saznadoh. Pojma nemam šta i gde treba da tražim. U pitanj ue XP profi pack 3.Samo da dodam da se restartuje bez obzira da li se na njemu nešto radi ili ne. A ako se nešto radi to je samo internet, nikakve igre ili nešto slično.
Jel neko bacio pogled u Scheduled Tasks?
Bacila pogled i ništa se tu ne nalazi - sve prazno.
Link to comment
Nisam siguran da to mogu da uradim sa bilo kojom varijantom WinRAR-a ili od-rarivaca, jer ima ona fora da su part. fajlovi 'vezani' i prosto mi neda da raspakujem jednog sve dok ne skinem sve (sto bi upravo da izbegnem). Ne znam da li ste me razumeli - skidam nesto sa rapidsharea u onim part.rar fajlovima i oni su uvek vezani ne daju raspakivanje jednog nezavisno od ostalih. Treba mi samo da vidim uvodnu spicu filma, da bi se uverio da je to - to, i da mogu da skidam i ostale.Kako to mogu da uradim ? Kako mogu da zagvirim u sadrzaj nepotpunog RAR fajla ?
Dziobas Rar Player
Link to comment

Nemam Windows pri ruci, ali sam skoro siguran da winrar ima opciju da raspakuje delimicno skinute arhive. Otvoris prvi deo u WinRar-u, pa potrazis neki checkbox koji lici na ovo. PS Google je zakon:

Tick the checkbox that says "Keep broken files" (it's in the lower left corner)
Link to comment
Kojim programom mogu da zagvirim u .part1.rar XY filma da se ne bi bakto i skido celu stvar ako me vec ne zanima ?
Mozes na ovaj nacin kako Anonymous kaze, mada imas i opciju pri raspakivanju Keep broken files u WinRAR-u koja to elegantnije radi. Samo je cekiras i to je to :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...