Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Snasao sam se. System tools clean up ne pomaze posto brise samo sitne fajlove. SKinuo sam CCleaner i obrisao cas 15 GB sad imam 23 GB slobodno fala za pomoc :)

Edited by Moca
Link to comment

Moja sedmica ne ume da briše svoj temp a ne prikazuje ga u zbiru, pa mi je u jednom trenutku falilo oko 80 giga. Nije ga video klinap, niti išta. Uhvatio sam ga pomoću SequoiaView, besplatan program koji grafički prikazuje svaki fajl na disku, i tamo vidim golem prostor, temp fajlovi po 5 giga svaki. Obrisao ručno i sada redovno proveravam, i on redovno ne briše.

Link to comment

Poveži jope modem na WAN, konp na LAN port rutera, pa vidi prvo da l' svićkaju odgovarajuće lanpice.Ako da, vidi daje li ti ruterev DHCP adresu... pa se javi da vidimo dalje...Onda bi se moglo malo zakačit na ruter i videti dobiva li on preko modema adresu na WAN portu...edit: ahem, ovo pretpostavljam da imaš kablovski modem i broadband ruter, vjerojatno vajerbez?

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

Napominjem da je u pitanju star PII i da je dosta isluzen, ali i da je na njemu sve radilo do poslednjeg koriscenja. Zeleo sam da ga aktiviram. Vise meseci je bio u penziji - iskljucen. Od samog ukljucivanja krenuo je niz sitnijih problema koje sam resio, ali onda je poceo da manifestuje problem za koji nemam resenje, a mozda je i nesto krupno ili sasvim glupa sitnica. Naime, zakoci mu se mis (kursor ostaje na ekranu cak i kad misa iskljucim iz slota za misa), ali tastatura radi, mogu da otvaram programe i da iskljucim kompjuter preko tastature. Kako je vise puta restartovan, problem je postajao sve izrazeniji, od pocetnih zamrzavanja na svakih par dizanja/ukljucivanja, doslo se do konstantnog blokiranja. U jednom pokusaju ulaska u Safe Mode, instalacija Windowsa je pukla tj. pojavio se crn ekran pri pokusaju dizanja sistema. Mozda sam mogao da spasavam staru instalaciju, ali sam pribegao novom dizanju XP-a valjda i zbog zelje da vidim da nesto sistemski ne sprecava misa da radi. Reinstalirao sam ceo sistem (WinXP) i instalacija je prosla vrlo lako, ali ne lezi vraze, jos pri instalaciji XP-a nisam mogao da dobijem misa tj. sve postavke za ukucavanje i odredjivanje (sifra za XP npr.) sam radio preko tastature. Kad sam podigao XP, dobio sam mogucnost da koristim misa i to do treceg restarta, onda se opet zakocio. Strelica stoji, tastatura uglavnom radi (nisam isprobao koliko dugo bi radila pa zato pisem "uglavnom"). Menjao sam miseve pa nista. Taj mis je vec radio na jednom drugom kompjuteru i to i pod starijom instalacijom od XP-a. Nisam pokusao sa optickim/usb ali i kako kad je ovaj zamrznuo kompjuter sa strelicom. To je ceo problem, sa jedne strane to moze da bude manifestacija da je nesto otislo tipa slot za misa, ali i da sugerise da je mozda problem sa grejanjem/napajanjem/crkavanjam HD-a... Da li je neko naisao na slican slucaj? Mozda neka konkretna ideja?

Link to comment

Probaj u BIOS-u da ucitas 'default' vrednosti, mozda se tamo nesto pokarabasilo, a mozda mu je i CMOS baterija crkla (jel drzi vreme dobro?), pa brljavi nesto sa interruptima. Ovako, napamet.

Link to comment

Baterija može da odrljavi sistemsko vreme, a interapte ionako odavno preuzima OS od APIC-a otkako smo prešli sa win95/98/ME na nešto friškije (a ovde je beše XP u pitanju).Sasvim je moguće da je zbog starosti došlo do curenja kodenzatora, ukoliko su komponente bile neki nekvalitetniji žutaći (a u vreme P2 je bilo dosta krša kod nas u prodaji). A to je moglo da se desi i kod napajanja i kod matične (a u principu i kod grafičke, mada se ne bi ovako ispoljavalo). Može se pogledati i da li su kondenzatori naduti malo - jasan kraj života ploče ili šta se već gleda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...