Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

dal` neko zna gde u beogradu ima da se kupi gumena tastatura? nekada ih je bilo u onom rumunskom "flamingu", koji vise ne postoji <_< to mi je jedna od navika kojih ne zelim da se odricem, posebno ako se ima u vidu da sam veci deo dana za compom. fala.

Link to comment

trebalo bi da na DVD narezem vise epizoda neke serije, imam i titlove za svaku epizodu. zanima me da li ce kucni bioskop/dvd plejer da prepozna titlove, ili postoji neka caka (npr. da za svaku epizodu otvorim poseban folder) ?

Link to comment

Normalno. Svaku epizodu stavi u poseban folder, a neka i video i titl imaju isto ime i to bi trebalo da je to. Dosta plejera ima opciju rucnog biranja prevoda, ali ovim bi pokrio sve mogucnosti.

Link to comment

Ха! Мој плејер је био такав крш да је читао само фајлове из рута, а титлови су, наравно, морали да имају идентичан назив као филм.

Link to comment
Hvala. Trazi mi, da skinem nortona, a to ne bih da radim?
Zasto ne bi to radio? Valjda ti je norton pokazao koliko je dobar stavivsi te u situaciju u kojoj si. Moras birati, sto neko vec rece, dva AVa na jednom kompu su no-no.
trebalo bi da na DVD narezem vise epizoda neke serije, imam i titlove za svaku epizodu. zanima me da li ce kucni bioskop/dvd plejer da prepozna titlove, ili postoji neka caka (npr. da za svaku epizodu otvorim poseban folder) ?
To zavisi od plejera. Svi noviji podrzavaju vecinu gluposti koje mozes izvesti. Ja praktikujem da mi sve stoji u jednom folderu (rutu) i da se video fajl zove kao i prevod. Primer:Jericho - 01x01.aviJericho - 01x01.srtJericho - 01x02.aviJericho - 01x02.srtJericho - 01x03.aviJericho - 01x03.srt. . .
Link to comment
dal` neko zna gde u beogradu ima da se kupi gumena tastatura? nekada ih je bilo u onom rumunskom "flamingu", koji vise ne postoji <_< to mi je jedna od navika kojih ne zelim da se odricem, posebno ako se ima u vidu da sam veci deo dana za compom. fala.
a mora bas kaucuk, ili mogu i silikoni da posluze?:wicked:ukeyb000900_01_l.jpg Edited by voja i
Link to comment
dal` neko zna gde u beogradu ima da se kupi gumena tastatura? nekada ih je bilo u onom rumunskom "flamingu", koji vise ne postoji <_< to mi je jedna od navika kojih ne zelim da se odricem, posebno ako se ima u vidu da sam veci deo dana za compom. fala.

Idea super

u bloku 64oko 1200 dinarabilo pre par meseci ...

Edited by eye of the beholder
Link to comment
a mora bas kaucuk, ili mogu i silikoni da posluze?:wicked:
e bas sam takvu imala, al` narandzastu!:wub: sluzila me junacki tri godinice, nema sta po njoj nisam prosipala, divljacki je brisala, a ona radila bez greske, sve do pre neki dan :mellow:

Idea super

u bloku 64oko 1200 dinarabilo pre par meseci ...

hvala puno :)
Link to comment
Treba da odes na sajt Kasperskog i skines trial verziju (koju ces pazariti kad dodje vreme), pa apdejtujes, pa ocistis kompletan hard. Nakon toga, obrisi djubre sa svog racunara i nemoj platiti ovu ispomoc koju ti je gospodin Kasperski velikodusno dao.
Meni se Kaspersky smucio, jer je trazio da deinstaliram Comodo Pro Firewall da bi mogao da radi... Nisam ga nikad koristio, a pokusao sm da ga instaliram samo zbog testa... To je bio jedini antivirusni software koji se pobunio zbog firewall-a...
Link to comment
Meni se Kaspersky smucio, jer je trazio da deinstaliram Comodo Pro Firewall da bi mogao da radi... Nisam ga nikad koristio, a pokusao sm da ga instaliram samo zbog testa... To je bio jedini antivirusni software koji se pobunio zbog firewall-a...
Kasperski je smrdljivo djubre i otimac sopstvenog kompjutera. Jedino sto je najbolje djubre koje se moze naci, pa nemas kome da se zalis. Inace, zajebavanje na firewall je jedan seljacki pristup programiranju koji sve vise velikih kompanija praktikuje - Ako treba dosta vremena da se neki problem resi tako da ispostuje korisnika i ostale stvari instalirane na njegovom racunaru, lakse im je i jeftinije da jednostavno kazu "Nekompatibilno".
Link to comment

Norton je UEFA. Kasperski je UEFA. Jednom za svagda! šta će nekome đubre u sistemu koje se toliko integriše u OS da ne postoji način kojim može da ga se oslobodiš ako ti se kojim slučajem ne svidi. A da ne spominjem razne nekompatibilnosti :rolleyes:. Stvar koja treba da tebi služi i olakšava postaje nešto čemu ti služiš :yucky: . Ne radim za DB da mi je potrebna zaštita od nekoliko desetina ili stotina ?, a da se zezam sa licencama koje su istekle - stvarno nisam toliko zaludan. Instaliran mi je AVG samo iz razloga što se pokazao kao najmanji smarač i kao neka preventiva. A najbolji antivirus koji je ikad izmišljen je Ghost (koji je inače Nortonov od pre par godina). Čim se pokažu neki problemi u radu pomoću imidža koji je napravljen nakon instalacije vratim sistem u to prvobitno stanje za bukvalno 15 minuta. To i redovan bekap su najsigurnije rešenje svih problema.

Link to comment

Nisam probao Ghost. Ako te ne mrzi, baci kratku elaboraciju prednosti koje se dobijaju i nacina na koji ga koristis.Ja koristim nod32, ali samo zato sto ne znam za bolje.

Link to comment

Kratka elaboracija? Ok. Nije klasičan antivirus nego utility koji klonira sistemsku particiju. Čim instaliram Win i standardni set programa napravim imidž te (sistemske) particije koji je reda veličine 1-1.5 Gb, zatim ga ćušnem negde na hard na neku od preostalih particija i to je sve. Kad dođe vreme za reinstalaciju pomoću istog tog Ghosta vratim sve u prvobitno stanje za tren oka. To programče se nalazi na Hirens boot cd-u (koji bi trebalo da je opštepoznat), što znači na izvol'te, a intuitivan je i lak za korišćenje.Valjda sam dovoljo jasan :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...