Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima li neko da preporuci neki dobar hosting? Ja sam nabasao na www.hostica.com i www.hostgator.com , ali ako neko ima preporuke za neki drugi nek slobodno podeli sa mnom :)

Link to comment
Naravno da postoji šansa da nešto sjebeš. Zato linux i jeste za prave muškarce koji mirišu na brion ili pitralon.Radi se, naravno, o disku. Prva varijanta je da se ubuntu instalira na svoj sopstveni deo diska. Za to mu treba osloboditi deo diska (smanjiti windows particiju ili particije), da bi mu se ostavio deo diska baš prazan, na koji bi onda on kreirao svoje particije. Ne treba mu baš mnogo, nekoliko giga je dovoljno - deset u vr' glave.Druga varijanta je sa ubuntuom moguća ukoliko se instalira iz samog windowsa; tada se ne oslobađa mesto za "native" linux particije, nego se u okviru windows partcije i na njenog fajl sistemu kreira veliki fajl koji onda za ubuntu služi kao njegov virtuelni disk. Na isti način na koji i vmware koristi fajlčinu za virtuelni disk virtuelne mašine. Ovo nije baš optimalno rešenje, ali recimo da je dovoljno za početno čačkanje i ispitivanje.
Ovo je vrhunac minimalizma instaliranja :D "Da li zelite da instalirate?" "Da." sat vremena kasnije: "Ubuntu je instaliran." :Hail: Naravski sve radi kako treba. Eh kad se setim staaaarih linuxa gde je instalacija trajala citav dan a jedan pogresan korak vodio u bacanje svih podataka u smece.
Link to comment
Ovo je vrhunac minimalizma instaliranja :D "Da li zelite da instalirate?" "Da." sat vremena kasnije: "Ubuntu je instaliran." :Hail: Naravski sve radi kako treba. Eh kad se setim staaaarih linuxa gde je instalacija trajala citav dan a jedan pogresan korak vodio u bacanje svih podataka u smece.
То је због ситне разлике у филозофији. Ови линукс партизани ће да реше проблеме који им сметају, а код Малог Меканог ће да раде шта им трговци кажу, шта они мисле да ће помоћи продаји; проблем због којег се многи буне неће бити решен ако не шкоди продаји.
Link to comment
Ovo je vrhunac minimalizma instaliranja :D "Da li zelite da instalirate?" "Da." sat vremena kasnije: "Ubuntu je instaliran." :Hail: Naravski sve radi kako treba. Eh kad se setim staaaarih linuxa gde je instalacija trajala citav dan a jedan pogresan korak vodio u bacanje svih podataka u smece.
Pa mogu ja satima da drvim šta sve može da krene nizbrdo, ali ne želim da ubedačim bilo koga. Onda je bolje da skratim.
Link to comment

postoji win7 loader na netu. Ako te mrzi da tražiš, mogu kasnije da ti pošaljem na mejl onaj koji ja (uspešno) koristim.naravno, morao bi prvo da mi pošalješ svoj mejl :)

Link to comment
Defragmentacija: O&O DefragRegistry: Kombinujem Registry Mechanic i Registry Clean Expert
Imas neko objasnjenje zasto bas 0&0? Mechanic vazi za najboljeg al mi je iz nekog razloga osto u gorkom secanju, sad nema sanse da se setim sto.
Ja rabim TuneUp Utilities, ima dosta tih "increase performance" alata i procedura
I ja. Imaju onaj "1 click maintenance" - meni dosta
Ce da probamo. Volem programe for dummies :D
Link to comment
Imas neko objasnjenje zasto bas 0&0? Mechanic vazi za najboljeg al mi je iz nekog razloga osto u gorkom secanju, sad nema sanse da se setim sto.
Ne baš.Čisto preporuka par ljudi kojima verujem + što volim programe koji imaju portable verzije (gledam da što manje instaliram; Program Files mi ima manje foldera nego ti prijatelja pušača :P ).Probao i zadovoljan sam brzinom i odnosom performansi pre/posle.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...