Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ovako mi šljaka komp na pri običnom surfu netom. jel to normalno?
Неки плагин ти опасно ждере циклусе... 47% времена, мало много. Покушај да их деактивираш један по један, па види кад ће да смањи.едита: видим да је Радиша боље упућен... Edited by расејан
Link to comment

zna li neko da li gugl hrom moze automatski da otvara fajlove(npr rarove, zipove, torente), tako sto ce ih smestiti u onaj temp folder, a ne tako sto ih snima u neki folder, gde posle ostaju dok ih ne obrisem

Link to comment

Pitanje:Može li se šerovati direktrijum a da se pri tome ne pravi novi nalog ni ja nednom od racunara?

Imam 1 desktop racunar i imam 1 laptopi jedan i drugi koriste Win7i jedan i drugi su nakačeni na internet(desktop preko kabla, laptop bezično)Hteo bih da šerujem jedan direktorijum sa desktopa da bude vidljiv na laptopu.Jedini nacin na koja ja to znam da uradim, je taj da na destop računaru napravim još jedan nalog koji bi se zvao isto kao i laptop.To bih hteo da izbegnem.dakle.... pogledaj ponovo pitanje

Link to comment
Pitanje:Može li se šerovati direktrijum a da se pri tome ne pravi novi nalog ni ja nednom od racunara?

Imam 1 desktop racunar i imam 1 laptopi jedan i drugi koriste Win7i jedan i drugi su nakačeni na internet(desktop preko kabla, laptop bezično)Hteo bih da šerujem jedan direktorijum sa desktopa da bude vidljiv na laptopu.Jedini nacin na koja ja to znam da uradim, je taj da na destop računaru napravim još jedan nalog koji bi se zvao isto kao i laptop.To bih hteo da izbegnem.dakle.... pogledaj ponovo pitanje

ako ti ovo moze pomoci... ja sam nesto slicno pokusavao, ali sam batalio
Link to comment

najbolji antimalware/spyware/itd program je... ?možda je sve ok, ali mi je net opasno spor u poslednja vreme. spybot i superantimalware ništa nisu našli. ima li izazivača ?

Link to comment
Pitanje:Može li se šerovati direktrijum a da se pri tome ne pravi novi nalog ni ja nednom od racunara?

Imam 1 desktop racunar i imam 1 laptopi jedan i drugi koriste Win7i jedan i drugi su nakačeni na internet(desktop preko kabla, laptop bezično)Hteo bih da šerujem jedan direktorijum sa desktopa da bude vidljiv na laptopu.Jedini nacin na koja ja to znam da uradim, je taj da na destop računaru napravim još jedan nalog koji bi se zvao isto kao i laptop.To bih hteo da izbegnem.dakle.... pogledaj ponovo pitanje

Čekaj malo, kažeš nakačeni su na Internet, ali da li su na istom ruteru?Drugim rečima, da li ti to pokušavaš da šeruješ fajlove preko Interneta? Ako to hoćeš, ne može tako, treba ti neki od softvera, tipa TeamViewer, VNC...Ako su oba računara okačena na isti ruter i imaju IP adrese iz istog opsega onda ne treba da praviš novog korisnika, biće dovoljno da kada se sa računara A kačiš na računar B prilikom kačenja ukucaš username i password korisnika sa računara B (on mora da ima nalog zaštićen passwordom).
Link to comment
Čekaj malo, kažeš nakačeni su na Internet, ali da li su na istom ruteru?Drugim rečima, da li ti to pokušavaš da šeruješ fajlove preko Interneta? Ako to hoćeš, ne može tako, treba ti neki od softvera, tipa TeamViewer, VNC...Ako su oba računara okačena na isti ruter i imaju IP adrese iz istog opsega onda ne treba da praviš novog korisnika, biće dovoljno da kada se sa računara A kačiš na računar B prilikom kačenja ukucaš username i password korisnika sa računara B (on mora da ima nalog zaštićen passwordom).
ne ne ... ne pokusavam da serujem fajl preko interneta!Cekaj, hoces da mi kazes da jedan od racunara mora da ima sifru (nije problem laptop je pod sifrom)i kako to "istog opsega";? Jedan je 192.168.1.1 a drugim mislim da je 192.168.1.15 (ali ovo moram da proverim)ja pitao ja cu i da odgovorimmozda nekom i zatreba
Zna li neko gde mogu u BG i okolini, da se nadju baterije za laptop. Neka specializovana prodavnica samo za baterije.Konkretno treba mi baterija za ASUS V6000
sve baterije Edited by eye of the beholder
Link to comment
ne ne ... ne pokusavam da serujem fajl preko interneta!Cekaj, hoces da mi kazes da jedan od racunara mora da ima sifru (nije problem laptop je pod sifrom)
Da, korisnik (ili administrator) računara na kome se nalazi folder koji želiš da šeruješ treba da ima šifru.
i kako to "istog opsega";? Jedan je 192.168.1.1 a drugim mislim da je 192.168.1.15 (ali ovo moram da proverim)
Onda je u redu, u istom su opsegu.Ovo i ne mora (u opštem slučaju) ali sam te ovo više pitao da bih razumeo kako ti je povezano.
Link to comment
najbolji antimalware/spyware/itd program je... ?možda je sve ok, ali mi je net opasno spor u poslednja vreme. spybot i superantimalware ništa nisu našli. ima li izazivača ?
ad-aware probaj, on trazi neke druge stvari u odnosu na spybot.
Link to comment
najbolji antimalware/spyware/itd program je... ?možda je sve ok, ali mi je net opasno spor u poslednja vreme. spybot i superantimalware ništa nisu našli. ima li izazivača ?
Besplatnjaci sa svaki dan - Avira Free za svakakve Windowse, Microsoft Security Essentials za legalne. Za vatrogasne potrebe, Malwarebytes AntiMalware.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...