Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Pa nije baš da su svi jadnici, mada ima svačega. Pre bi se moglo reći da nam je tržište jadno. Sad si me podsetio šta mi se desilo... Prednji vrtilator na kućištu (onaj veliki) mi se sam od sopstvenog rotiranja prepolovio :blink: Bukvalno na pola.
Nisu svi jadnici, ali je jasno da je trziste jadno, pa oni imaju lep izgovor za najuzasnije nepostovanje kodeksa lepog ponasanja. To sto se tebi ventilator prepolovio, znaci da je los kvalitet i moze da se opravda sa "jebiga, desava se", a to sto je meni ugradjen bez pola lopatice znaci da je neko toliki neopevani smrad i jajara, da gleda kako ce ustedeti 100 dinara na 500 evra. Za takve ja kazem da su jadnici. Niko ne razmislja da treba opet da mu dodjes za godinu - dve.
Link to comment
Nisu svi jadnici, ali je jasno da je trziste jadno, pa oni imaju lep izgovor za najuzasnije nepostovanje kodeksa lepog ponasanja. To sto se tebi ventilator prepolovio, znaci da je los kvalitet i moze da se opravda sa "jebiga, desava se", a to sto je meni ugradjen bez pola lopatice znaci da je neko toliki neopevani smrad i jajara, da gleda kako ce ustedeti 100 dinara na 500 evra. Za takve ja kazem da su jadnici. Niko ne razmislja da treba opet da mu dodjes za godinu - dve.
To što pričaš je malo širi društveni problem ili bolje rečeno odraz stanja u našem tužnom i jadnom društvu :(

Da nećeš možda sad da opleteš i po domaćim Skalpačima konfiguracija :wicked:

Link to comment

Da nećeš možda sad da opleteš i po domaćim Skalpačima konfiguracija :wicked:

Pa da znas da ne bi bilo lose, ali i ovako mi je reputacija da sam najgori drkadzija fouma, pa ne bih da forsiram :wink: Ako se ti odlucis za taj potez, rado cu ucestvovati

Link to comment

OK, isključujem komp i počinjem da čačkam. Igrom slučaja imam ortakov komp na gajbi, te se mogu poslužiti kablovima, napajanjem... Ako me nema na netu do kraja dana znajte da vas sve mrzim najstrašnije! :lol: Od stvari koje ste me pitali:-da, prilično indijanska konfiguracija nastala u vreme kada ni ovako malo nisam znao o računarima. Ako uzmemo da je ploča truli Matsonic, mogu misliti kakvo je tek napajanje.-kada umre ne svetli ni jedna lampica na ploči, ponekad samo kuler na procesoru nastavi da radi.-neće u BIOS. Najdalje što dogura je da na dve sekunde baci sliku na monitor i onda ili umre ili počne proces iz početka, pa onda umre.Aj sad, poželite mi sreću. :D

Link to comment

Pa da znas da ne bi bilo lose, ali i ovako mi je reputacija da sam najgori drkadzija fouma, pa ne bih da forsiram :wink: Ako se ti odlucis za taj potez, rado cu ucestvovati

Možda počnem da radim kod jednog od njih pa ostavljam to za kasnije.

Link to comment

OK, tu sam. A uzrok problema koji svi sa nestrpljenjem želimo da saznamo su - gremlini!Krenuo sam od najlakšeg, zamenio kabl ploča-hard. I radi perfektno. Ne budem lenj, pa vratim stari kabl. Opet radi perfektno. Nekoliko puta isključivao i uključivao bez problema. Logičan zaključak je da kontakti na kablu nisu bili dobri i da sam ih čupaj-vraćaj taktikom očistio. Al ne lezi vraže, to sam već radio sa starim kablom i ništa nije pomoglo.Sve sam više naklonjen teoriji koju je BGhost čini mi se izneo, da su u pitanju uzemljenje i statički elektricitet. Često se čuju blage eksplozije iz zvičnika koje verujem da ne mogu da nastanu ni zbog čega drugog. Takođe, problemi sa startovanjem se dešavaju kada komp duže vremena ne radi, pustim ga da odmori dušu plemenitu preko noći. Valjda se elektricitet tako nakupi u dovoljnoj količini.Ma nem pojma, sorry svi što vas smaram. Bitno je da sada radi. Hvala svima još jednom na savetima.

Link to comment
OK, tu sam. A uzrok problema koji svi sa nestrpljenjem želimo da saznamo su - gremlini!Krenuo sam od najlakšeg, zamenio kabl ploča-hard. I radi perfektno. Ne budem lenj, pa vratim stari kabl. Opet radi perfektno. Nekoliko puta isključivao i uključivao bez problema. Logičan zaključak je da kontakti na kablu nisu bili dobri i da sam ih čupaj-vraćaj taktikom očistio. Al ne lezi vraže, to sam već radio sa starim kablom i ništa nije pomoglo.Sve sam više naklonjen teoriji koju je BGhost čini mi se izneo, da su u pitanju uzemljenje i statički elektricitet. Često se čuju blage eksplozije iz zvičnika koje verujem da ne mogu da nastanu ni zbog čega drugog. Takođe, problemi sa startovanjem se dešavaju kada komp duže vremena ne radi, pustim ga da odmori dušu plemenitu preko noći. Valjda se elektricitet tako nakupi u dovoljnoj količini.Ma nem pojma, sorry svi što vas smaram. Bitno je da sada radi. Hvala svima još jednom na savetima.
Nije da baksuziram, ali nece ti to dugo... <_<
Link to comment
OK, tu sam. A uzrok problema koji svi sa nestrpljenjem elimo da saznamo su - gremlini!Krenuo sam od najlakeg, zamenio kabl ploa-hard. I radi perfektno. Ne budem lenj, pa vratim stari kabl. Opet radi perfektno. Nekoliko puta iskljuivao i ukljuivao bez problema. Logian zakljuak je da kontakti na kablu nisu bili dobri i da sam ih upaj-vraaj taktikom oistio. Al ne lezi vrae, to sam ve radio sa starim kablom i nita nije pomoglo.Sve sam vie naklonjen teoriji koju je BGhost ini mi se izneo, da su u pitanju uzemljenje i statiki elektricitet. esto se uju blage eksplozije iz zvinika koje verujem da ne mogu da nastanu ni zbog ega drugog. Takoe, problemi sa startovanjem se deavaju kada komp due vremena ne radi, pustim ga da odmori duu plemenitu preko noi. Valjda se elektricitet tako nakupi u dovoljnoj koliini.Ma nem pojma, sorry svi to vas smaram. Bitno je da sada radi. Hvala svima jo jednom na savetima.
Menjaj napajanje sto pre, nema veze to sa strujom u tvojoj uticnici... Neki kondenzatori, cincilatori, blajbingeri u napajanju su out.Ne bih da paranoisem ali moze ti se desiti kompletna havarija od procesora do HDD-a. Samo dugmici ce ti ostati.Imao sam slicnu situaciju, ubilo napajanje sve osim CD drajva.
Link to comment

Od kako smo konacno dobili kablovski internet, napao me je Trojan Vundo. Simantec-ov "fix vundo" kaze da nema vise ni jedan vundo, ali kad scaniram sa nortonom vidi se da je zakacen za dva fajla, fcyab.dll i jos jedan dat fajl u iston direktorijumu. Ta dva fajla ne mogu da obrisem posto ih koristi Windows.Trenutno ne stizu novi virusi posto smo otkacili komp sa mreze, ali kako ga prikacimo, tako krece zurka.Imam (stari) WinNT.Sta treba da uradim :blink: ?

Edited by Luc
Link to comment
Od kako smo konacno dobili kablovski internet, napao me je Trojan Vundo. Simantec-ov "fix vundo" kaze da nema vise ni jedan vundo, ali kad scaniram sa nortonom vidi se da je zakacen za dva fajla, fcyab.dll i jos jedan dat fajl u iston direktorijumu. Ta dva fajla ne mogu da obrisem posto ih koristi Windows.Trenutno ne stizu novi virusi posto smo otkacili komp sa mreze, ali kako ga prikacimo, tako krece zurka.Imam (stari) WinNT.Sta treba da uradim :blink: ?
Treba da odes na sajt Kasperskog i skines trial verziju (koju ces pazariti kad dodje vreme), pa apdejtujes, pa ocistis kompletan hard. Nakon toga, obrisi djubre sa svog racunara i nemoj platiti ovu ispomoc koju ti je gospodin Kasperski velikodusno dao.
Link to comment

Meni jebeni Kasperski istekao jos pre godinu i jace. Sad nit' mogu da ga updejtujem, nit' da ga eliminisem iz instalacije, a svaki put mi vaskrsne kad ukljucim komp, hebo mu ja mater i ko mi ga je uturio unutra bez pitanja i odobrenja.

Link to comment
Treba da odes na sajt Kasperskog i skines trial verziju (koju ces pazariti kad dodje vreme), pa apdejtujes, pa ocistis kompletan hard. Nakon toga, obrisi djubre sa svog racunara i nemoj platiti ovu ispomoc koju ti je gospodin Kasperski velikodusno dao.
Hvala. Trazi mi, da skinem nortona, a to ne bih da radim?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...