Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ljudi pojavio mi se problem sa Win 7-icom. Kad gasim komp javi mi da ne diram nista dok ne instalira 3 apdejta a kad ga ukljucim prvo nekoliko minuta konfigurise apdejtove i tako svaki put kad gasim ili ukljucim komp. To mi se danas pojavilo tj jutros.

Link to comment

khm. Promenio sam monitor, tj vratio nekadašnji na računar. Kad, vraga - čim sam upalio na monitoru sve je 30% veće, slova, ikonice, itd. Ne znam kako izgleda ovo dok kucam, ali problem nije samo u ovom sajtu, već u svim. Jednom se već desilo ali zaboravio sam kako se otklanja,a oči mi otpadoše, dok sam prilično kompjuterski nepismen. Šta da radim ?

Link to comment

da li neko koristi telekom mejl nadlanu i avg antivirus? ne mogu da posaljem mejl nikako jer ga avg nesto koci, a ne znam sta treba da podesim... dolazni mejlovi rade normalnoedit: podesio, morao sam da otkacim my server requires authentication

Edited by garoviks
Link to comment

imam d link wireless ruter i često puta ostavim lap da se skida nešto kad ono - veza prekinuta, neće da se konektuje, pa moram da iščupam ruter iz struje i onda ponovo da tražijel ima neko ideju šta bi moglo da bude u pitanju?

Link to comment

Snimio sam avi fajl foto aparatom ali sam držao aparat vertikalno i sad kada ga puštam slika je zarotirana 90 stepeni. Ima li rešenja (osim krivljenja vrata)

Link to comment
Snimio sam avi fajl foto aparatom ali sam držao aparat vertikalno i sad kada ga puštam slika je zarotirana 90 stepeni. Ima li rešenja (osim krivljenja vrata)
U VirtualDub-u imaš opciju da zarotiraš film... Postoji i u VirtualDubMOD-u, koji je nešto jednostavniji za korišćenje...
Link to comment

A sad ja. Prvo, tehnicki uslovi: XP, TFT monitor 1920 * 1080.Pitanja:1) Koji TV tuner moze da se kupi kako bih koristio Telekomov IPTV? ovo pitam iz razloga sledeceg, ja sam nepismen tehnoloski. ne razumem kakav je to signal, analogni, digitalni (set top box ima i onaj av out, plus kabl koji to spaja sa scart ulazom, ali ima i antenski RF izlaz...aaaaaaaaaarrrglj)? Sta da pitam prodavca?2) Postoje li TV tuneri sa scart ulazom?3) Kako se dobija zvuk? Jel to neka jebada? Cuo sam da na nekim PCI karticama ima fazon da se poveze kablicem TV tuner i zvucna...ja imam integrisan zvuk..4) Rezolucija signala osnovnog paketa je mnogo manja od mog HD monitora. Ako hocu da se pretplatim na neki HD kanal u ponudi, da li mi treba kartica koja podrzava najvise rezolucije? I tako...ne znam sta vise da pitam, jako sam zbunjen. Ne bih nista od ovog radio da nemam godinu dana taj IPTV za dinar, navukli me mangupi promocijom. Problem je u tome sto niko u podrsci ne zna nista o IPTV, i am pretty much on my own.edit: pozeljan odgovor glasi:"Moze bilo koja kartica, povezi na RF kabl 75 oma, skeniraj kanale dok ne napipas IPTV, memorisi i i vozi".Ako ne moze taj odgovor, prihvatam i druge

Edited by vasudeva418
Link to comment
A sad ja. Prvo, tehnicki uslovi: XP, TFT monitor 1920 * 1080.Pitanja:1) Koji TV tuner moze da se kupi kako bih koristio Telekomov IPTV? ovo pitam iz razloga sledeceg, ja sam nepismen tehnoloski. ne razumem kakav je to signal, analogni, digitalni (set top box ima i onaj av out, plus kabl koji to spaja sa scart ulazom, ali ima i antenski RF izlaz...aaaaaaaaaarrrglj)? Sta da pitam prodavca?Bilo koji, svaki ima RF ulaz, tako da nije bitno...2) Postoje li TV tuneri sa scart ulazom?Koliko znam ne, a i da postoje, verovatno su znatno skuplji od normalnih...3) Kako se dobija zvuk? Jel to neka jebada? Cuo sam da na nekim PCI karticama ima fazon da se poveze kablicem TV tuner i zvucna...ja imam integrisan zvuk..Bila nekad jebada, sad uglavnom ne, bar dugo nisam video karticu koja pravi neki problem, u tom smislu... I kablići su, pretpostavljam, odavno izašli iz upotrebe...4) Rezolucija signala osnovnog paketa je mnogo manja od mog HD monitora. Ako hocu da se pretplatim na neki HD kanal u ponudi, da li mi treba kartica koja podrzava najvise rezolucije?Tv Kartica samo prosleđuje signal, a ako ti komp prikazuje normalnu sliku na 1920x1080(a sigurno prikazuje), nećeš imati problem...Ja imam dosta staru i TV i Grafičku i sve to radi OK... I tako...ne znam sta vise da pitam, jako sam zbunjen. Ne bih nista od ovog radio da nemam godinu dana taj IPTV za dinar, navukli me mangupi promocijom. Problem je u tome sto niko u podrsci ne zna nista o IPTV, i am pretty much on my own.
Odgovori su crveni...Inače, gledaj da kupiš PCI karticu(ne USB), nekako imam više poverenja u njih, a i manje opterćuju sistem(teoretski), mada na novim makinama to ne bi smelo da bude problem...I još nešto, tebi će na kraju signal koji primiš biti analogan, jer od IPTV-a do kompa, će ići kroz klasiči antenski izlaz-ulaz... Ako hoćeš da imaš digitalni signal, treba ti TV sa HDMI priljučkom i da ti uređaj za IPTV ima takođe HDMI izlaz(a to nisam siguran da ima)... Edited by radisa
Link to comment

Fala.Inace samo da citiram tehnicku podrsku Telekoma, verbatim. Ovo je receno uz izvesni vaspitni ton, kao da sam maloletni haker koji pokusava da napravi neku nepodopstinu."Mi smo tehnicka podrska za povezivanje open IPTV signala na televizor, a ne na racunar. Ovde nema nikoga ko vam moze pomoci"frust.giffrust.giffrust.gif

Link to comment

Da nastavim solilokvij: kupio Leadtec PCI karticu, ugurao bez ostecenja u slobodan slot (necu to skoro raditi), i posle jedno 2 sata pipanja u mraku (kako da znam da sam dobro aktivirao 2 ganc nova i medjusobno povezana komada hardvera, kada nemam referentni uredjaj niti mogucnost da se savetujem sa onim kome placam za TV signal, doduse dinar mesecno...) uspeo da pokrenem sve kako treba. Sam svoja tehnicka podrska.Ubacili i HBO u paket za dz, me likes it

Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...