Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Od sinoc mi zacrneo prastari crt monitor. Svetli mu dole sijalcica da je upaljen ali ekran crn nacisto. Petljao sa svim kablovima i sve lezi kako treba, pomoci nema, crni se pa crni. Kad ga iskljucim pa upalim ponovo na blic sevne neka svetlost na njemu i opet mrak. Interesuje me samo da li je zasigurno crkao monitor ili je mozda graficka ipak otisla... :unsure:

Link to comment

Kucni komsinici od 240-300 meseci na vrata :D pa je zamoli da proveris da li kod nje radi tvoj monitor. A ako ne radi, onda je zamoli da doneses njen monitor kod tebe na proveru. A ako radi njen, odvedi je na pice, jer ti je odredila dijagnozu problema :D Salu na stranu, nadji nekoga da proveris svoj monitor, to ti je najbolji nacin da utvrdis kvar.

Link to comment
ne mogu da nadjem instalacioni disk, a smradovi na acerovom sajtu imaju samo win7 drajvere. nakacio sam monitor na lap top, treba mi neko dodatno podesavanje, nije lepa slika.
Znam da ti ovo nije pomoc koju trazis, ali problem moze biti i do drajvera graficke. Sad skoro sam pomogao liku da pomeri monitor prikacen na lap iz zakucane rezolucije i refresh ratea - instalacijom novih drajvera za graficku. I to tako sto je nasao neku 3rd party zbudzotinu od drajvera, posto ima neki kanal od masine iz 2004.U svakom slucaju, ako je tada nadjen pogodan drajver za laptop iz supermarketa koji je star 6 godina, uspeces i ti za Acer monitor: >> acer ime modela xp driver << u google i udri.
Link to comment
Kucni komsinici od 240-300 meseci na vrata :D pa je zamoli da proveris da li kod nje radi tvoj monitor. A ako ne radi, onda je zamoli da doneses njen monitor kod tebe na proveru. A ako radi njen, odvedi je na pice, jer ti je odredila dijagnozu problema :D Salu na stranu, nadji nekoga da proveris svoj monitor, to ti je najbolji nacin da utvrdis kvar.
Mrzelo me da ga proveravam (prastaro govno) pa sam prelomio i kupio nov (ionako se lomim mesecima, sad sam nasao super izgovor).Al ne lezi vraze - prikacio monitor kad i dalje se crni sve :isuse: Jebem ti srecu kuratu. Sad treba da se drkam i otvaram kuciste, ne znam ni sta tu da vidim... Jedino da uzmem i graficku i molim boga da proradi.edit: ne budem lenj i otvorim ga, izbrisem prasincinu i ispritiskam malo sve komponente uz plocu za svaki slucaj, kresnem i proradi. Pojma nemam sta je bio problem, tj sta je od ona dve pomoglo, tek ziv i zdrav je. Mada nesto mi govori da ce me karati ponovo za koji dan (ili da ga ne iskljucujem vise :P ) Edited by ducca
Link to comment
A jel' to ne može da se podesi dugmićima na samom monitoru? Ili je potrebno da se to radi iz samog windowsa?
neke linijice smaraju, boje, itd. nisam uspeo sa dugmicima.
Znam da ti ovo nije pomoc koju trazis, ali problem moze biti i do drajvera graficke. Sad skoro sam pomogao liku da pomeri monitor prikacen na lap iz zakucane rezolucije i refresh ratea - instalacijom novih drajvera za graficku. I to tako sto je nasao neku 3rd party zbudzotinu od drajvera, posto ima neki kanal od masine iz 2004.U svakom slucaju, ako je tada nadjen pogodan drajver za laptop iz supermarketa koji je star 6 godina, uspeces i ti za Acer monitor: >> acer ime modela xp driver << u google i udri.
lap top je krs, ima neku on board graficku. nije ti losa ideja da pokusam nove drivere za graficku. da budem iskren posvetio sam 5 minuta guglanja ovom problemu >> acer ime modela xp driver <<, naleteo sam na nekoliko sajtova koji mi nude trojance i slicne zezancije, te odlucih da pitam nekoga za neki sigurni sajt koji nudi lepe i kvalitetne drajvere za XP.:)
Link to comment
Mrzelo me da ga proveravam (prastaro govno) pa sam prelomio i kupio nov (ionako se lomim mesecima, sad sam nasao super izgovor).Al ne lezi vraze - prikacio monitor kad i dalje se crni sve :isuse: Jebem ti srecu kuratu. Sad treba da se drkam i otvaram kuciste, ne znam ni sta tu da vidim... Jedino da uzmem i graficku i molim boga da proradi.edit: ne budem lenj i otvorim ga, izbrisem prasincinu i ispritiskam malo sve komponente uz plocu za svaki slucaj, kresnem i proradi. Pojma nemam sta je bio problem, tj sta je od ona dve pomoglo, tek ziv i zdrav je. Mada nesto mi govori da ce me karati ponovo za koji dan (ili da ga ne iskljucujem vise :P )
Uzmi tvrđu gumicu za brisanje i njome očisti kontakte na karticama.
Link to comment
Uzmi tvrđu gumicu za brisanje i njome očisti kontakte na karticama.
Ради и алкохол, а некад ради и само чупање и поновно убадање - стресе прашину која се слегне од вибрација које изазивају вртилатори.
Link to comment

Око скајпета (5.0.0.123), питање: зашто и даље држи камерицу укључену кад завршим разговор? Где се то гаси? Једино што ми засад ради је да убијем скајп па да га стартујем.Ако пробам из било чега другог да приђем камери, јавља да ју је заузео неки други програм - као што је то било са звучним картицама пре десетак година. Камера је неки прастари лоџитек из 2003.

Link to comment

kupio novi disk. sa samim diskom nema nikakvih problema, sve radi normalno, ali ne mogu da mu pristupim preko mreze. tj, mogu samom disku [i njegove 2 particije], ali folderima unutar njega ne, kaze mi da nemam permišns. stari disk sa istim setinzima radi bez problema, moze mu se lagano pristupit. ideje?disk se nalazi na kompu sa XPom, a na laptopu, sa kojeg hocu da mu pristupim, je win 7

Link to comment
Da li je iole pristojan domaci hosting misaona imenica ili da ne gubim vreme?
da. veruj mi. ne gubi vreme.glupo pitanje: na rel. novom laptopu (godinu i kusur) zajebava spejs, tj nekad ne reaguje.jel moguce da je samo do prljavosti, i jel cistio neko tastaturu nekad? Edited by ToniAdams
Link to comment

ignorisite ovo gore pitanje, sredio sam stvar :)sto se domacih provajdera tice, ja sam prilicno zadovoljan sa adriahostom. u poredjenju sa stranima su, naravno, skuplji paketi, ali za ono sto je meni trebalo nemam previse zamjerki. imaju dobru podrsku, brzo reaguju na cimanje u slucaju problema

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...