Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne, ček, adsl ruter je uboden u wireless ruter, stari komp sa mrežne karte u ruter, a laptop je bežično povezan i na njemu je napravljen home group.Desktop sada ima internet konekciju, ali ne mogu da ga umrežim sa laptopom, jel moram da napravim novu mrežu ili može da se ubaci u home group (jedan je win 7 drugi xp)

Edited by Kelt
Link to comment

Moraju oba kompa da budu u istoj grupi. Mora da mogu i jedan drugog da pinguju.Ukoliko ne želiš da filtriraš posebno pristup i prava nekom diru koji deliš, onda taj disk ili dir deliš tako što daš čitaj/piši prava "to Everyone".S obzirom da to radiš preko wirelessa, možda sa sigurnosne strane i nije pametno da daš sva prava svima, ko zna kakvih budala imaš u komšiluku.Ne radi to nad celim diskom, nego deli izolovan direktorijum, pa onda kontroliši šta se u njemu nalazi komšiluku na izvolte, plus što možeš da specifikuješ juzera koji ima ovakvo ili onakvo pravo nad tim fajlovima ili dirom.

Link to comment

Pa ako si siguran da si sve ostalo dobro namestio (da su u istoj grupi itd), kreni sa standardnom procedurom:- da li mogu da se pinguju koristeći ip adrese- da li mogu da se pinguju koristeći ime računara- da li se koriste fiksne ip adrese ili dhcp- da li oba imaju dobar izlazak na net (radi dns i ostalo)- da li je firewall podešen da propušta ms sharingitd.Edit:Windows je to; meni se isto dešavalo da se računari ne vide međusobno u windows exploreru u network grani, ali sam svejedno mogao da uradim u networkingu "add network place" ili "map network drive" i onda u dijalogu ukucam "\\imekompa\\imefoldera" i da to radi.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

:jebemmumater:usb prikacen na racunar od prilike 8 do 10 sati dnevno, koristim porabl programe!pre nekoliko minuta - nestade struje;podigao sistem kad - cvrc!!nema USBa!!tj ima, prepoznaje da sam u racunar ubacio USB ali samo to i nista viseni ime ni kapacitet USBa.Ima li pomoci ili da ga bacim?

Link to comment

Previše vaznog mi je na USB-u!!ali da ja probam da spasem USB kao uređaj.Posle ću da se žderem što nikad ne "bekapujem" sopstveni USB Probaću to, samo na nekom računaru na kome imam administratorska prava

Link to comment

Imaš to već u okviru MS Ofisa, beše MS Document Imaging. Skeniran tekst prebaciš u neki pogodni format koji ocr programi prepoznaju, tiff ili pcx i otvoriš u ovome.http://www.makeuseof.com/tag/top-5-free-ocr-software-tools-to-convert-your-images-into-text-nb/

Link to comment
Previše vaznog mi je na USB-u!!ali da ja probam da spasem USB kao uređaj.Posle ću da se žderem što nikad ne "bekapujem" sopstveni USB Probaću to, samo na nekom računaru na kome imam administratorska prava
Ak je tako važno, kad ga uštekaš u drugi komp, a podataka nema, jedino što makar delimično može da pomogne je neki data recovery softver.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...