Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

OK, prvo da li imaš na ploči pozadi nešto što liči na ovo:Parallel_t.jpgDrugo, kad uđeš u BIOS, da li negde u postavkama imaš neku opciju vezanu za parallel port? Ako imaš, isključi ga...Treće, u servisima(Control panel/administrative tool/services), probaj da pronađeš servis koji pokreće paralel port... Ako ga imaš, disable-ju ga...
Niti sam ista slicno video na ploci, niti u BIOSu i Servicces nasao nista vezano za paralel port.
Ali, po svemu sudeći, ja bih izmerio napon u mreži(navataj nekog sa običnim unimerom i nek ti izmeri), ja sam ubeđen da je ispod 210V, sa povremenim pikovima, ka gore i ka dole, a da ti napajanje nije neko uber-kvalitetno i da je zbog toga problem...Stvarno ne verujem da bi te neko iz servisa zavlačio...
Sad se cuh s burazerom koji je dovodio nekoga da meri napon i kaze da je sa naponom sve OK. Tome u prilog ide i cinjenica da sa kompjuterom starim 8,5 godina nikada nisam imao slicne probleme, pa ni u toku perioda dok je ovaj novi bio u servisu. Kao sto vec rekoh, matori radi dobro. Ne kazem da me zavlace u servisu, ali covek ocigledno nije ni bacio pogled na Event View (ako je to uopste relevantno) i pogledao sta se desava/lo sa kompjuterom u "inkriminisano" vreme. Kaze sve je u redu, radi odlicno, a iz prilozenih slicica se vidi da je i za vreme dok je bio kod njih pokazivao ove kruzice sa Errorima. E sad, kao sto rekoh, ako ovi kruzici znace da je i kod njih bilo problema, tesko da se za to moze okriviti napon struje ili nesto drugo iz mog okruzenja. A ako po sredi nije nista iz mog okruzenja, cenim da je razlog negde u kompjuteru. Napominjem da serviser kao moguci uzrok nije pominjao lose napajanje ili nedaj boze instalaciju, vec struju, tastaturu, misa....Ali da ne davim vise! Hvala svima na savetima! :)
Link to comment
3.ako ne znaš šta da radiš, možeš da odneseš u servi i da pokažeš te eventove, trebalo bi da bude dovoljno, makar za neki reinstall windowsa...
OK. Ako je to dovoljno da vide da nesto nije OK, onda, posto sam osvedoceni komjputerski dunster, mislim da je to najbolje resenje. HVALA!EDIT: Nemam stampac. Nista pod milim bogom nije prikljuceno na njega! :D Edited by Nesh
Link to comment
A može i da digne neku live instalaciju Linuksa i ostavi komp par dana upaljen(ako izdrži)... Time se definitivno eliminiše ili potvrđuje problem sa Win-om...
Može, Mint ili Lighthouse pup, ali kaže lepo čo'ek da se ne razume previše, pa bi skidanje i pokretanje linuksa, čak i sa laganim kliktanjem, verovatno predstavljalo problem.@nash knight: ček, ček, tek smo počeli, uzmi šrafciger, rasturi ga, baci ploču u bazen a procesor zakopaj u bašti.
Link to comment
Može, Mint ili Lighthouse pup, ali kaže lepo čo'ek da se ne razume previše, pa bi skidanje i pokretanje linuksa, čak i sa laganim kliktanjem, verovatno predstavljalo problem.@nash knight: ček, ček, tek smo počeli, uzmi šrafciger, rasturi ga, baci ploču u bazen a procesor zakopaj u bašti.
Dobra ideja ovo sa srafcigerom i novim rasporedom. :D Ma trpim ga dok ne istera mesec dana od poslednjeg boravka u servisu, zapisujem, slikam Event Viewer slicice, nosim ga tamo...itd. Edited by Nesh
Link to comment

The computer has rebooted from a bugcheck, a?Poslikaj to za ono vrijeme dok ti je bio u servisu, da ti prijatelj tamo napravi reda, ako to može kao manjinac. Jer ovo je dokaz, piksel na piksel, da se bogami kod njih restart'o.   angry.gifBugcheck obično znači: 1) drajver črabl2) hardver črablUzrok bi se dao pročitati z onog .dmp fajla koji je napravljen. Ja to, besramno priznajem, ne znam, ali znam prijateljski nastrojen forum đe to znaju, jedino će možda biti problem što je taj forum namijenjen juzerima sedmice.   :D I komjunikejšn se obavlja na engleskom.Kažem mogao, jer bagčeci uzrokovani problemima sa zdravljem memoriije ili problemima sa hardverom općenito ponekad ostaju nepronični. Moguće je da je upravo hardverska greška u pitanju, pa se u servisu prave ludi dok ti ne prođe garantni rok...Appendix:Parallel port warning je OK situacija. Here's the fix (registry tamperinfg, here be demons):

The fix is simple:1. Open Regedit and go toHKLM\System|CurrentControlSet\Services\Parport2. Edit the Start key and change the value to 4. Changing the value to 4 will "disable" the service.3. Reboot the computer
Mrxsmb isto. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Prijatelju, probaj Operu, Firefox ili....drum roll...portabl IE7http://www.anewmorning.com/2008/12/20/download-internet-explorer-7-and-8-portable-versions/edit: pa javi...
Ne stigoh da se pozabavim ovim - na kraju reinstalirao Windows na laptopu (morao sam to svejedno) i tamo radi, kao sto je i ranije radilo. U svakom slucaju hvala.
Link to comment

Imam VMware 5.5 u okviru koga mi je Slackware 12 (komp mi je na XP-u). Jel postoji neki nacin da nateram linux da vidi van virtualne masine? Ili da bar iskopiram podatke iz XP-a u Slackware?

Link to comment
Imam VMware 5.5 u okviru koga mi je Slackware 12 (komp mi je na XP-u). Jel postoji neki nacin da nateram linux da vidi van virtualne masine? Ili da bar iskopiram podatke iz XP-a u Slackware?
Nisam nikad gurao Linux na WM, ali u ostalim slučajevima je bilo dve mogućnosti-Instalacija VMware toola koji omogućava direktan C/P... To radiš kada ti je mašina već instalirana, samo klikneš gore na VM->Instal VM tools, kada ti je aktivna mašina na koju hoćeš da instaliraš... E sad, to je na verziji 6.5, ne znam da li ima i na 5.5...-Konfiguriši (Virtuelnu) mrežunu karticu u VM-u, šeruj folder na XP-u, konfiguriši Slackware da vidi XP foldere, i eto sreće...Mislim, ovo je onako okvirno, ako neko zna bolje, nek napiše bolje...
Link to comment

Тако сам некако и ја копирао на виртуелну машину (их пе, нисам још пробавао са Линуксом)... она види домаћина као још једну машину у локалној мрежи, и обратно - негде би требало да видиш на којој је адреси виртуелна машина, а можда би могао и да је нађеш по имену... \\virtuelna\lokacija па онда копај дубље.

Link to comment

Pre par dana mi se, posle igranja neke prastare igre, ceo desktop sabio u sredinu, okolo crno.Ja, normalno, odem na control panel > display > resolution i tamo vidim da je na 640x480, pa ga vratim na normalu, 1440xštaveć.Od tada mi se dešava da se ta igrica, i jedna druga, pokreću u nekakvom window modu, na sredini ekrana, ostalo sve crno, a pre su radile u full screenu. Gdi da čačkam, šta sam sjebo ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...