Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@Nesh:Da li si proverio u BIOS-u temperaturu procesora, ovo smrdi na pregrevanje? Može biti i loše napajanje. Traži od servisera da izmenja deo po deo. Ja bih, takođe, probao reinstalaciju, Windows ume da podebili.
I ja sam, iako puka neznalica, pomislio na lose napajanje, ali racunam da je glupo da sugerisem profesionalcima ili "profesionalcima" na moguce uzroke. Sto se tice BIOSa i temperature procesora, iskreno receno, nemam pojma kako se to proverava, a metodom banalnog i glupog dodira kucista rukom nisam utvrdio nista sto, bar spolja gledano, lici na pregrevanje. Njihova ubedjenost da je sve u najboljem redu kad je kompjuter kod njih i moje nepoznavanje materije obeshrabruju me da trazim da menjaju deo po deo i pronadju uzrok. Edited by Nesh
Link to comment
Imam 2 kompa, oba se kače na istu (zaštićenu) WiFi mrežu. Kako da ih umrežim ?sa jednog vidim drugi komp na My Networks, ali sad drugog ne.
NETBios, File & Printer Sharing, Client for Microsoft Networks (u properties mreže i u Firevolu)?@nesha) es pogledo u Event Viewer? Ima li errora, pogotovo onih (Vista i 7, zaboravio sam XP situaciju) Critical?b) isključiti automacki restart poslije (mogućeg) kraha systema?Kvačicu gornju - da.Donju - maknuti.Inače, meni je prajm saspekt loše izvedena instalacija u tvom stanu sa padovima i skokovima napona. Da ga odvedeš u neko kratko gostovanje u nečiji tuđi ćumez?
Link to comment

EDIT: Rodžerov post sa prethodne...

NETBios, File & Printer Sharing, Client for Microsoft Networks (u properties mreže i u Firevolu)?@nesha) es pogledo u Event Viewer? Ima li errora, pogotovo onih (Vista i 7, zaboravio sam XP situaciju) Critical?b) isključiti automacki restart poslije (mogućeg) kraha systema?Kvačicu gornju - da.Donju - maknuti.Inače, meni je prajm saspekt loše izvedena instalacija u tvom stanu sa padovima i skokovima napona. Da ga odvedeš u neko kratko gostovanje u nečiji tuđi ćumez?
I ja sam, iako puka neznalica, pomislio na lose napajanje, ali racunam da je glupo da sugerisem profesionalcima ili "profesionalcima" na moguce uzroke. Sto se tice BIOSa i temperature procesora, iskreno receno, nemam pojma kako se to proverava, a metodom banalnog i glupog dodira kucista rukom nisam utvrdio nista sto, bar spolja gledano, lici na pregrevanje. Njihova ubedjenost da je sve u najboljem redu kad je kompjuter kod njih i moje nepoznavanje materije obeshrabruju me da trazim da menjaju deo po deo i pronadju uzrok.
A temperaturu možeš i ou win da pratiš pomoću -> http://www.alcpu.com/CoreTemp/CoreTemp32.zipMeeni zvuči kao delo gremlina...Sam od sebe kažeš. Hm. I plavi ekran par puta. Hm. Mada može biti i nešto banalno poput restart dumeta koje je labavo. Prvo gledaj malo temperaturu. Edited by Vapad
Link to comment
a) es pogledo u Event Viewer? Ima li errora, pogotovo onih (Vista i 7, zaboravio sam XP situaciju) Critical?
Koristim XP. Evo sta sam otkrio u Event Vieweru:i1451799_event-viewer.jpgDa li bi ova slicica, a poklapa se sa poslednjm restartom, mogla uveriti dobro motivisanog i u moj razum sumnjajuceg servisera da se sa ljubimcem dogadja nesto neobicno i da kompjuter radi alternativno besprekorno?
b) isključiti automacki restart poslije (mogućeg) kraha systema?
To treba da pronadjem u XPu :blush:
Inače, meni je prajm saspekt loše izvedena instalacija u tvom stanu sa padovima i skokovima napona. Da ga odvedeš u neko kratko gostovanje u nečiji tuđi ćumez?
Ovo otpada sto posto! Prethodni kompjuter koristio sam vise od 8 godina, kao, uostalom, i u periodu kad je novi bio na posmatranju i nije se desilo nista. Radi ko urica. Samo je postao prilicno tesan (hard disk 20 giga) i pomalo spor, pa sam resio da ga zamenim.
Link to comment

Te kriptične greške i pad performansi su katastrofa, meni pogotovo kojem se to više ne događa od listopada prošle godine biggrin.gif. Hvalio sam se već tuder, ali da napravim prispodobu, pa da ponovim priču, detaljnije.Maknem Toshinu Recovery Particiju sa Vistom, maknem Vistinu particiju, ostavim particiju s podacima. Instaliram Win 7, sve prođe bez greške, vratim one svoje podatke koje sam bekapirao, dakle, čista instalacijica, friški drajveri, sve 5.Krenem gledati TV u Media Centru, kad ono za 2 minute počne trokirati. WTF? blink.gif (a nije se događalo kad sam instaliravao Bete i RC, nego sad sa gotovim proizvodom). Upalim ono testiranje pefomanci, kad ono brojke za CPU i MEM točno upola manje. WTF, WTF, WTF??? blink.gifangry.gifblink.gifunsure.gifblink.gif Kako, zašto, otkud?Uspostavim kontakt sa facama u Redmondu, Russinovichem, pošaljem trace, drugi jedan nakon 10 dana kaže da su gledali, razgledali, i došli do zaključka da ništa u Windowsima ne koči proc, i u drugom mejlu, kad sam priznao da više ne znam kay da radim, jesam li probao resetirat BIOS.da citiram mejlove:

Thanks for all your help Tomislav, and sorry for the delayed response. Unfortunately, nothing from the traces clearly indicates why you are seeing the slowdown that you are. WinSAT keeps your machine at the highest performance state, and the trace confirms that Windows is not lowering the clock rate. It also doesn’t appear that anything outside of Windows (such as a hardware thermal control) is lowering the clock rate either. CPU usage for certain tasks in WinSAT is the same, it just takes longer in some cases. There are some other possibilities of what could be causing the problem. The QPC to RDTSC error that you saw does point to something outside of OS control lowering the clock rate – just in a way that we can’t measure from the OS. Some machines have thermal monitoring hardware that can lower clock rate to try to prevent failures. Another possibility is system management software that is running outside of the OS consuming time – but we have no way to see that from the traces. I’ll continue to look at the traces you sent me to see if there is any sign as to what caused the problem. If you can narrow down the issue to any particular piece of software, or even if it still repros on Vista, please let me know – this information would be very helpful. -Michael Krause
Memory running at slower than the expected clock rate could cause all sorts of performance issues like this. Memory diagnostics are usually looking for bit errors - not that the memory isn't performing as it should. Before trying different memory, you should look through your BIOS to see if there are any issues with memory timing, or just flipping your BIOS back to factory stock configuration, in case some unseen, incorrect setting is causing this. Be aware that modifications to your BIOS may render your computer unbootable.-Michael Krause
I ja resetiram BIOS na tvorničke postavke - problem riješen. Vratim nakon reseta na one settingze kakvi su bili cijelo vrijeme - problem riješen. Nakon svega, ostao mi je samo 1 veliki WTF? blink.gifunsure.gifDakle, naravoučenije: gremlini i kompjuteri su najbliži rođaci.
Link to comment
Koristim XP. Evo sta sam otkrio u Event Vieweru:i1451799_event-viewer.jpgDa li bi ova slicica, a poklapa se sa poslednjm restartom, mogla uveriti dobro motivisanog i u moj razum sumnjajuceg servisera da se sa ljubimcem dogadja nesto neobicno i da kompjuter radi alternativno besprekorno?
Ako je sejvao damp, onda je def do kraha došlo u Windozima. To je trebao vidjeti i bilmez u servisu. isuse.gif Dvoklikni ovo crveno, ovo savedump, ovo eventlog, i ovo žuto i pokažnamder što kažedu. Može i na PM.
Link to comment
Dakle, naravoučenije: gremlini i kompjuteri su najbliži rođaci.
Ma to mi je jasno, nego ovi crveni kruzici sa krsticima se poklapaju sa restartima, a ima ih i kad nisam registrovao restart (nisam bio dovoljno budan, sta li? angry.gif). Hoce li podnosenje pod nos tih skrinsotova iz Event Viewera nadobudnom serviseru pokazati da se nesto nenormalno zaista desava na kompjuteru ili ce moci da mi kaze da su to radosni crveni cvetici koji se javljaju kod svakog kompjutera koji besprekorno radi?EDIT: Sad video tvoj post. Saljem ili objavljujem posle kosarke! Hvala! Edited by Nesh
Link to comment
@cika tale:Može tu svašta biti, možda je instalirao drajvere ali moraš da koristiš win menadžer za wlan, ili baš na win ne radi pa moraš od kartice, ili je instaliran drajvera ali moraš da aktiviraš nekim prekidačem ili fn+ neki f ali da ti ne izbacuje grafiku tj. da ne radi aktivacija zato što ti je potreban, recimo, neki softver tipa Launch Manager V_1.4.9...samo za xp, ne mogu da pridjem FS sajtu odavde. Ali to bi trebalo da ti reši prroblem....
Volšebno je proradio drugi set drajvera (kombinacija Fn+F1 izvorno nije funkcionisala sve do aktivacije skripte iz ovog drugog seta), i za wLan i Lan.Pišem sa Amilo Li 2727 XP Professional.
Link to comment
A temperaturu možeš i ou win da pratiš pomoću -> http://www.alcpu.com/CoreTemp/CoreTemp32.zipMeeni zvuči kao delo gremlina...Sam od sebe kažeš. Hm. I plavi ekran par puta. Hm. Mada može biti i nešto banalno poput restart dumeta koje je labavo. Prvo gledaj malo temperaturu.
Evo sta kaze temperatura:temperatura.jpgOvo u desnom donjem uglu ekrana je uglavnom 39 i 36, mada ponekad skokne malo vise. Na primer, kad pritisnem edit crvena se poveca i do 44, a i plava ostaje 36, ali se i prva odmah vrati na 39. E sad nemam pojma sta to znaci. :isuse: Ono sto mene, pre svega, zanima je da li su slicice sa Event Viewa dovoljan dokaz da ne izmisljam i da kompjuter lose radi (prikazuje Errore i za vreme dok je bio kod njih) i da li iz toga neko ko ima pojma o kompjuterima moze otkriti sta je uzrok.Evo kako izgleda Event viewer u trenutku kad se zaplavio ekran (stavljam u spojler da ne uzimam mnogo prostora):

plaviekran.jpg

A evo i Errora dosta puta ponovljenog dok je kompjuter bio kod njih u servisu i "radio odlicno" (to isto se cesto ponavlja i kasnije):

errorag.jpg

To isto se mnogo puta ponavljalo. E sad da li sve ovo ima veze s mojom mukom, nemam pojma. Ali ako je dovoljno da dokazem da kompjuter ne radi kako treba, meni je i to dovoljno da ga od ponedeljka nosim natrag, a ne ispadnem Stevo Zigon iz Majstorske radionice!

Edited by Nesh
Link to comment

Nesh,jel' imaš ti paralelni port na ploči? I ako ga nemaš, da li ga imaš u biosu? (glupo zvuči, ali ajde, nije toliko glupo kao što izgleda)Uzgred, mislim da ti nije to problem, pre će biti da je problem kombinacija lošeg napajanja i loše instalacije... Ja bih to odneo kod nekog i ostavio jedan dan, da vidim šta će da se desi... Ili pozajmio UPS, ako imaš od koga, pa probao...

Link to comment
Nesh,jel' imaš ti paralelni port na ploči? I ako ga nemaš, da li ga imaš u biosu? (glupo zvuči, ali ajde, nije toliko glupo kao što izgleda)
Ne znam odgovor. Totalni sam dustabanlija za kompjutere. :isuse:
Uzgred, mislim da ti nije to problem, pre će biti da je problem kombinacija lošeg napajanja i loše instalacije... Ja bih to odneo kod nekog i ostavio jedan dan, da vidim šta će da se desi... Ili pozajmio UPS, ako imaš od koga, pa probao...
Pa i kod mene je radio i po nekoliko dana (doduse sa iskljucivanjem kad legnem, ali inace po ceo dan) bez problema, a onda se tek zatamni i krene u restartovanje.Udavih vas ja sa ovim! Izvinjavam se!
Link to comment
Ne znam odgovor. Totalni sam dustabanlija za kompjutere. :isuse: Pa i kod mene je radio i po nekoliko dana (doduse sa iskljucivanjem kad legnem, ali inace po ceo dan) bez problema, a onda se tek zatamni i krene u restartovanje.Udavih vas ja sa ovim! Izvinjavam se!
OK, prvo da li imaš na ploči pozadi nešto što liči na ovo:Parallel_t.jpgDrugo, kad uđeš u BIOS, da li negde u postavkama imaš neku opciju vezanu za parallel port? Ako imaš, isključi ga...Treće, u servisima(Control panel/administrative tool/services), probaj da pronađeš servis koji pokreće paralel port... Ako ga imaš, disable-ju ga...Ali, po svemu sudeći, ja bih izmerio napon u mreži(navataj nekog sa običnim unimerom i nek ti izmeri), ja sam ubeđen da je ispod 210V, sa povremenim pikovima, ka gore i ka dole, a da ti napajanje nije neko uber-kvalitetno i da je zbog toga problem...Stvarno ne verujem da bi te neko iz servisa zavlačio... Edited by radisa
Link to comment

1.Ok, imaš merač temperature, na 0 opterećenja su temperature malko veće od očekivanih, treba ti opterećenje.http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=103Jednostavno se radi, uzgred, zaustavlja se sa Test u gornjem levom uglu pa stop.2. ne verujem da paralel pravi problem, ako i pravi, može u device manageru da ga disejbluje, desno dugme na my computer pa propertis pa hardvare tab pa device manager dugme pa pronađeš ports (com&lpt) pa plusić i desno dume na svaki lpt i disable, tako se i uključuju, desno dugme i enable.BTW, da nemaš neki starinski štampač koji se kači na "onaj široki" port?3.ako ne znaš šta da radiš, možeš da odneseš u servi i da pokažeš te eventove, trebalo bi da bude dovoljno, makar za neki reinstall windowsa...a možeš pre toga da ekperimentišeš malo, naime, googlom sam stigao do sc config "wscsvc" DisplayName= "Security Center"to se upiše u prozor run-a, u start meniju i kao nešto rešava... bogtepitašta...to je zadnja opcija.znaš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...