Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probao ova prva dva. Posle se tek obratio 'vamo.Ne znam zbog čega su za taj model zvanično uradili samo podršku za Vistu. I kod prva dva linka rade svi drajveri sem LAN i WLAN (WLAN ne vidi dostupne mreže).Probaću ovaj treći danas, hvala.

Link to comment

Imam kompjuter kupljen početkom 2007., matična ploča Asus P5PL2/C, ima još nešto sitno, ako treba skeniraću čitavu konfiguraciju. Elem, moj muž je dokupio još 2 GB memorije ( bio je jedan GB) i instalirao Win 7 i Linux. U servisu su ga upozorili da možda sve neće raditi kako treba zbog matične ploče.Stvarno, ne radi zvuk :( , ne treba mi nešto naročito, tim pre što imam laptop, ali npr. kad hoću da vidim i čujem neki klip sa Youtube, ko će sad da uključuje laptop, prođe me volja :( .Može li da se sad kupi zvučna kartica i da se nabudži na sve ovo, pa da opet radi :) ?

Link to comment

@cika tale:Može tu svašta biti, možda je instalirao drajvere ali moraš da koristiš win menadžer za wlan, ili baš na win ne radi pa moraš od kartice, ili je instaliran drajvera ali moraš da aktiviraš nekim prekidačem ili fn+ neki f ali da ti ne izbacuje grafiku tj. da ne radi aktivacija zato što ti je potreban, recimo, neki softver tipa Launch Manager V_1.4.9...samo za xp, ne mogu da pridjem FS sajtu odavde. Ali to bi trebalo da ti reši problem. @Krotka:a da probate ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/misc/audio/AD200B_6570_Win7.zip...recimo

Link to comment

zona sumraka u mom stanuSBB kablovska, wireless ruter, zakljucan signal pod sifromjuce - tako tvrdi moja zena - taj signal NESTAJE umesto njega se aktivira neki prethodni (i to ne poslednji nego od 2-3 setovanja unazad) nezakljucani, sa istog rutera.sta se desava, kako je ovo moguce?pre jedno mesec dana sam prelazio sa prepaida na postpaid kod SBB-a, da li su oni mogli nesto da promene i daljinski mi sjebu zakljucani signal. ne deluje mi logicno. zapravo ne mogu ni pouzdano da utvrdim vreme kad se ovo desilo posto sam bio 12 dana van kuce, a tek jutros primetio ovo.istovremeno mi je jos jedan uredjaj u kuci koji trosi wireless - nekakav muzicki streamer - poludeo i odbija poslusnost, tj ne radi.help?!

Link to comment

Ne može tek tako da se vrati dva-tri koraka u nazad, može da se resetuje na fabrička podešavanja... Da li je bilo problema sa strujom, neki udar, nestanak?Takođe, strimer je možda pod istim "utiskom", ili je možda bio nakačen na prethodno podešavanje, pošto, je l', je bila šifrica, pa mu sada ovo čudno, te mu možda takođe treba reset neke vrste!?!Uglavnom, teško samo od sebe, ne verujem da je od SBB-a a nisam baš siguran da je neki haker toliko vičan/dokon pa da razbija privatnu mrežu.E sad, šta se dešavalo, možda ruter ima log, ali kako se do toga dolazi, to ne znajem. Daj model pa da potražimo po internetsima.

Link to comment

Evo moje muke:Novi kompjuter (uzeo sam ga pocetkom avgusta) se restartuje u nepravilnim razmacima, nezavisno od ukljucenog programa (recimo, ostavim samo ukljucen kalkulator i kad se vratim kalkulatora nema, a komp “uredno” radi pun "nove" energije), a par puta se i samougasio. Odnesen u servis, tamo radio 24 sata bez ikakvih problema, zakljucili da je sve u redu.Kompjuter nastavio da se samovoljno ponasa. Odnesem ga ponovo u servis, gde me uz sumnjicave poglede izveste da ce ga zadrzati duze i proveriti sve.Na papiru koji sam posle toga dobio pise: Racunar je testiran 4 dana bez gasenja. Prosli su svi testovi, test za cpu, test za ram, test za hdd, test za vga. Bez gasenja, radi OK. Sve vreme je bio prikljucen na LAN. Serviser mi je rekao da on ne zna sta vise da mu radi. Kompjuter je sasvim u redu i radi besprekorno, obavestio me je ponovo, ne skrivajuci da bi mu se po glavi mogla motati ideja da mozda ja bas nisam sasvim u redu. Suocen sa idealnim nalazima, pokusao sam da objasnim kako nista nisam izmislio i kako ne uzivam da po temperaturi od 40 C secam kompjuter do servisa :blush: , ali nepogresivi serviser nije bio rad da pokaze razumevanje.Bilo kako bilo, kompjuter je nastavio da se samovoljno ponasa: jednom se restartovao kada sam kliknuo na turn off, jednom izbacio plavi ekran, sa prigodnim objasnjenjem uz nekoliko 0x0000000A i slicnih, meni nerazumljivih, brojaka i slova, a najcesce pribegavao svojoj omiljenoj zabavi - jednostavnom restartovanju (zacrni se ekran, pojavi se INTEL mother bord, pritisnite nesto za SET UP…, a onda odmah nastavi sa restartom) bez ikakvog razloga ili “objasnjenja”.Treba napomenuti da sam po savetu servisera/prodavca, zamenio tastaturu, misa, kabl napajanja, mesto gde ga ukljucujem u struju (moj stari kompjuter se nalazio na istom mestu sa istom strujom i nikada se nije ponasao kao ovaj samovoljnik), prestao da gajim nepoverenje i sumnjicavo gledam u masinu ali… :( Doduse, priznajem, nisam proveravao tokove potencijalnih podzemnih voda koje se motaju u blizini mog prebivalista... :huh: Od poslednjeg odlaska serviseru zapisujem sve sto se desava (da, toliko sam nisko pao) i cekam da prodje jedno mesec+ dana od kad je utvrdjeno da sve besprekorno radi, te da serviseru turim pod nos uglavnom jednolicno i nezanimljivo stivo sa datumima i vremenima desavanja iz zone sumraka…Da ne duljim, ako je iko stigao do kraja posta, ima pojma sta bi moglo naterati kompjuter koji besprekorno radi i sa kojim je sve u najboljem redu da se povremeno (u poslednja dva-tri dana malo cesce) i bez ikakvog pravila restartuje i ima dobru volju da se bakce sa osvedocenom kompjuterskom neznalicom, molim da me uputi na potencijalna resenja.Unapred HVALA! :)

Edited by Nesh
Link to comment

@Nesh:Da li si proverio u BIOS-u temperaturu procesora, ovo smrdi na pregrevanje? Može biti i loše napajanje. Traži od servisera da izmenja deo po deo. Ja bih, takođe, probao reinstalaciju, Windows ume da podebili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...