Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Aj da pitam i ovdi

ima li neka preporuka za elektricarsku radnju na Nbg, neko ko bi mi pedatno zalemio dzek od punjaca za laptop?
Hmm, i meni treba nesto slicno, samo je u pitanju dzek od sluski za mp3. Vec sam dobio preporuku za neku radnju sa kablovima u Pozeskoj gde rade to, ali kada sam otisao majstor mi je rekao da je to suvise tanak kabl i da pokusam u servisu za mobilne <_< (mozda ga mrzi da se cima za 150din) Ima li neko ideju ko bi mogao da uradi to?dsc04129c.th.jpg
Link to comment
Kakav je Sony "Walkman"?
Ako išta znači, ja imam manji i stariji Sony, lako pamtivi meniji, wmp-like okruženje u 3 reda teksta, za sada šljaka savršeno... Jedina mana je što su sluške koje su išle uz njega bile bzvz. Tu nelagodnost su mi, pre nego što sam se ja udostojio da kupim nove, za dž otklonili momci iz servisa, već posle 2 nedelje - garancija na sluške kojima sam tako brzo razdrndao kontakte (nosio plejer u džepu pantalona) bila je 6 meseci, pa su mi ih zamenili nekim boljim.:D
Link to comment
kuler1.jpgkuler2.jpgkuler3.jpgProšlog vikenda izvesna osoba odluči da je vreme za čišćenje kulera. Skidanje je išlo lako, malo se odvrne na ovim crnim kapicama i izvuče, ali vraćanje :isuse: . Uspela sam da polomim ove plastične bele deliće, iako nisam upotreblajavala silu ( znam da zvuči nelogično, ali je tako :D ). Fora je da se se polovine sasvim približe ubace kroz rupicu, pa onda crna kapica u suprotnom smeru da se raširi i ne može da ispadne. Ali ne postoji fora da se polovine skupe, možda neki poseban alat ili je namerno napravljeno ovako da morate da slomite i kupite novi, što sam i uradila. Kuler 900 din., sat rada servisera 1300 din. :twak: Sad ne znam šta ću s ovim, možda plastični delovi mogu da se odseku, pa da se stavi na šrafčiće, ko što je nakad bilo, da se iskoristi na nekom drugom kompu, ili da bačim i zaboravim ?I ranije sam skidala kulere, bilo je na šrafčiće, ništa lakše, a po ovom nisam smela da mnogo prčkam da ne sjeb. matičnu, jer se nalazi na njoj.Edit :
Idi kod Vlahovića u Svetozara Markovića, preko puta gimnazije, iznad hotela Park, taj bi trebalo da ti završi posao.
Imaš tu blizu jednu sličnu radnju, zove se Mikro Princ, u Kralja Milutina, kad kreneš od Slavije ka Bulevaru, prvo knjžara Šumadija na uglu, prodavnica muzičkih instrumenata, pa MP.Možda negde ima i adresa, pogledaću, stvarno imaju svašta meni su pravili neki konektor za TV.Evo našla :D , imaš sajt pa pogledaj.http://www.mikroprinc.com/ Edited by Krotka
Link to comment

Pa dobro, nisi ga slomila, samo malo iskrivila.Ostavi ga u rezervi, mislim da može bez problema da se vrati, pošto ti beli ne drže sami već ima crni koji ulazi i učvršćuje.Samo je trebalo kada se skine da se sva četiri povuku i vrate u prethodni položaj, a lakše je kada se ploča skine, što je bolje uraditi ako stvarno hoćeš da sve valjano obrišeš.Što se tiče sata servisa - nemama pojma šta da ti kažem.

Link to comment

Hvala, mada su beli destekovani, jedan je slomljen, a drugi iskrivljen, kako vidiš i na slici, nisi primetio, nema veze ostaviću i dati nekom klincu koji voli da čačka po računarima.BTW muž mi je na laptop instalirao Win sedamicu tamo dizejblovao touchpad ;), ne mora više čuveno kartonče .Edit :Sad sam gledala, onaj iskrivljeni može da se vrati u položaj koji je OK, a jedan je slomljen. Neko bi ga pričvrstio ta 3, al u sevrisu tako ne rade, dali su mi garanciju 3 godine i nauk za drugi put.Obrisali su oni meni novčanik, tačnije pomeli.

Edited by Krotka
Link to comment

Vidim sad, na drugoj slici levi, i ne sme da se stavlja sa tri posto onda ne naleze kako valja i samim tim ne hladi kako valja, a kompjuteru je hladjenje jaaaako bitno. Nauk vredi.Znaci 7-ca ponovo rula, ako :)

Link to comment
Idi kod Vlahovića u Svetozara Markovića, preko puta gimnazije, iznad hotela Park, taj bi trebalo da ti završi posao.
Imaš tu blizu jednu sličnu radnju, zove se Mikro Princ, u Kralja Milutina, kad kreneš od Slavije ka Bulevaru, prvo knjžara Šumadija na uglu, prodavnica muzičkih instrumenata, pa MP.Možda negde ima i adresa, pogledaću, stvarno imaju svašta meni su pravili neki konektor za TV.Evo našla :D , imaš sajt pa pogledaj.http://www.mikroprinc.com/
Hvala vam, pogledacu :) Nego, jel u tim radnjama imaju dzekove? Onaj u Pozeskoj je imao svu tu opremu+servis, ali meni nije palo na pamet da kupim samo dzek. Ostao je meni stari, ali hocu da stavim "L-shaped".....Ja sam grdne muke imao sa montiranjem Hyper TX2, kada sam sklapao postojeci komp. Celo jebeno vece sam ja proveo gurajuci te zabice, ne znam kako nisam slomio maticnu. Na kraju sam popizdeo i metnuo box, a CM prodao. Tada sam citao da su gotovo svi CM kuleri kruti i da se treba dooobro pomuciti dok ne legnu kako treba, a box se montira gotovo sam.
Link to comment
Vidim sad, na drugoj slici levi, i ne sme da se stavlja sa tri posto onda ne naleze kako valja i samim tim ne hladi kako valja, a kompjuteru je hladjenje jaaaako bitno. Nauk vredi.Znaci 7-ca ponovo rula, ako :)
Znači kuler može u staro gvodžđe, znam da je važna komponenta, zato sam ga i čistila :lol: Platila sam školu, a Bogami kad platiš u doslovnom smislu - novcem, onda najbolje naučiš.Na laptopu je bila Vista i tada nisam mogla da nađem onu opciju, na sedmici se pojavila ;) .
Hvala vam, pogledacu :) Nego, jel u tim radnjama imaju dzekove? Onaj u Pozeskoj je imao svu tu opremu+servis, ali meni nije palo na pamet da kupim samo dzek. Ostao je meni stari, ali hocu da stavim "L-shaped"
xy.jpgJa sam ti stučnjak za džekove :blink: , da ne kažem "našao si crkvu u kojoj ćeš da se moliš" :D , pa slikovito odgovaram.Radnja je puna i imaju širok asortiman robe, uvek je gužva što ide u prilog tome. Uostalom možeš da ih nazoveš i pitaš, ja stanujem u komšiluku, tako da sam se setila te radnje u Svetozara Markovića i ove, čini mi se da imaju sličan/isti asortiman, a udaljene su nekoliko stotina metara, pa ako ne nađeš u jednoj možda u drugoj.Nama su napravili ovog "kerbera", mislim da je koštalo 250 din.Edit :Jel konektor i džek isto :unsure: ? A imaju i krokodile :D .http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=v&pg=F35Taman sam htela da ti pogledam u profil da vidim da li slučajno piše iz kog si dela grada, ali nick je sasvim dovoljan :) . Edited by Krotka
Link to comment
Jel konektor i džek isto :unsure: ?
Konektor je širi pojam, svaki džek je konektor, ali nije svaki konektor džek.Na tvojoj slici sa leve strane su činčevi, sa desne S-konektor, i jedno i drugo su konektori. Iz samog imena konektor možeš da zaključiš da predstavlja skup komponenti koje služe za povezivanje, e, sad, načini povezivanja su razni, kako u fizičkom, tako i u logičkom smislu.
Link to comment
Konektor je širi pojam, svaki džek je konektor, ali nije svaki konektor džek.
A sta su krokodili ? :blink: Salim se naravno, hvala na iscrpnom i strucnom odgovoru, ali i gotivnom, sto se podrazumeva :D . :thumbsup:
Link to comment

Pita me prijatelj, a ja nemam telefon sa Windows Mobile-om, pa ako neko zna...:U pitanju je HTC HD2 telefon, treba ga okačiti preko Remote Desktopa na PC na kome se vrti Windows 7.Kaže da mu je ljubazni prodavac pozajmio telefon na par sati, ali on nije uspeo iako sa kućnog računara opušteno pristupa tom računaru u kancelariji.OS je Windows Mobile 6.5, na kompu Windows 7.Neko probao, neke preporuke?

Link to comment

Hitno! Kako da koristim srpsku ćirilicu na kompu? Probao sam Control Panel> Regional and Language Options - Languages, ali ne da. Valjda je nema, šta li? Unaprijed hvala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...