Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

nisam probao, ne znam kako funkcionise to sa F12 i naknadnim izborom boot-a.da, usb tastatura je u pitanju. tacnije bezicna tastatura i mis u paketu, ali onaj odasiljac ili kako se vec zove to preko cega primaju signal je preko USB-a.

Edited by mr@ki
Link to comment
nisam probao, ne znam kako funkcionise to sa F12 i naknadnim izborom boot-a.da, usb tastatura je u pitanju. tacnije bezicna tastatura i mis u paketu, ali onaj odasiljac ili kako se vec zove to preko cega primaju signal je preko USB-a.
ah zo, vidi negde u BIOS-u da piše USB keyboard suport pa probaj to da enejbluješ ako već nije, ili nadji normalnu tastaturu.
Link to comment

Malo sam ispao iz stosa, jel oslobodjen VOIP kod nas u Srbiji? Znam da je ranije bio zatvoren i da ga provajderi nisu podrzavali. Uglavnom, hocu da platim onaj Skype nalog da mogu da zovem fiksne telefone u inostranstvu, jel hoce to kod nas?

Link to comment

naravno da hoce, ima tome godinu ako ne i 2.pitanje : koji win7 da instaliram .. home, home premium, pro, enterpise, ultimate ?! ne treba mi ni za sta drugo specijalno sem za audio produkciju, dakle drkanje sa gomilom vsti-a i dx-a u isto vremeimam 4 gb rama

Link to comment

Hoću ćerki da kupim mp3 plejer.Preporuka za neki koga ima na srpckom tržištu, da ima recimo 2 GB, radio, i da su mu meniji i folderi laki logični za snalaženje.Recimo do 40-tak €.

Link to comment

Sansa Clip, nadaleko hvaljen. Ja imam Clip+, koji je poslednja verzija, ali nisam siguran da ga ima kod nas. Razlika je sto Clip+ ima mogucnost da ubacis microSD karticu i prosiris memoriju. Ima i jos nekih razlika, ali to je to.Meniji i folderi... bem li ga. Najobicnije moguce, nisam iskusio neke frustracije, mada ne pravim playliste u principu, slusam po albumima. Mozda je neko vise koristio, pa moze da ti kaze kakva su ogranicenja.Sto se kvaliteta tice, ima reputaciju mp3 plejera s najboljim zvukom. Daleko bilo da sam nezadovoljan, ali mislim da dobar deo tog utiska dolazi i od toga da sluske koje dobijes s njima nisu bas tesko smece, kao sto obicno biva. Nisu savrsene, ali su sasvim dobre u poredjenju sa tandrkaljkama kakve inace daju uz plejere. Sto je u stvari jos jedan plus.

Link to comment
naravno da hoce, ima tome godinu ako ne i 2.pitanje : koji win7 da instaliram .. home, home premium, pro, enterpise, ultimate ?! ne treba mi ni za sta drugo specijalno sem za audio produkciju, dakle drkanje sa gomilom vsti-a i dx-a u isto vremeimam 4 gb rama
Stavi Ultimate kad si vec kupio na popustu.
Link to comment
Sansa Clip, nadaleko hvaljen. Ja imam Clip+, koji je poslednja verzija, ali nisam siguran da ga ima kod nas. Razlika je sto Clip+ ima mogucnost da ubacis microSD karticu i prosiris memoriju. Ima i jos nekih razlika, ali to je to.Meniji i folderi... bem li ga. Najobicnije moguce, nisam iskusio neke frustracije, mada ne pravim playliste u principu, slusam po albumima. Mozda je neko vise koristio, pa moze da ti kaze kakva su ogranicenja.Sto se kvaliteta tice, ima reputaciju mp3 plejera s najboljim zvukom. Daleko bilo da sam nezadovoljan, ali mislim da dobar deo tog utiska dolazi i od toga da sluske koje dobijes s njima nisu bas tesko smece, kao sto obicno biva. Nisu savrsene, ali su sasvim dobre u poredjenju sa tandrkaljkama kakve inace daju uz plejere. Sto je u stvari jos jedan plus.
ImaŠto se kvaliteta tiče, nije apsolutni prioritet.Ćera tek upoznaje svet muzike i stvara svoj ukus, pa želi da presluša sve i svašta što i njeni vršnjaci, a i od "praistorije" što joj ja sugerišem da valja da čuje.Za menije pitam jer sam čuo da ima nekih uređaja kod kojih dok svira muzika ne možeš da surfuješ kroz foldere i menije i na primer praviš druge plejliste i slično...Kakav je Sony "Walkman"?
Link to comment

Transcend MP650http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=187&LangNo=0&Func1No=1&Func2No=Sasvim solidan. 3.500 dinara u Tehnomaniji na Terazijama.

Link to comment
ImaŠto se kvaliteta tiče, nije apsolutni prioritet.Ćera tek upoznaje svet muzike i stvara svoj ukus, pa želi da presluša sve i svašta što i njeni vršnjaci, a i od "praistorije" što joj ja sugerišem da valja da čuje.Za menije pitam jer sam čuo da ima nekih uređaja kod kojih dok svira muzika ne možeš da surfuješ kroz foldere i menije i na primer praviš druge plejliste i slično...Kakav je Sony "Walkman"?
Znam da ima, nego to je Clip. Rekoh da ne znam da li ima Clip+; sudeci po ITsvetu nema. Moze da se trazi kroz foldere, tj. umetnike dok muzika ide, nije problem. Za plejliste ne znam. Uzgred, vrlo je mali, ne znam da li je to problem. E da, baterija se puni preko USB-a (kao iPod, sto malo smara, ali ne znam ni da li vise ima plejera koji se ne pune tako) - meni je to minus. Baterija drzi vrlo dobro. Slusao sam skoro u cugu jedno 8-9 sati i nije pala preko pola. Za Sony ne znam, mada sam ga i ja gledao ranije, ali ovo je verovatno nesto novije.
Link to comment
ImaŠto se kvaliteta tiče, nije apsolutni prioritet.Ćera tek upoznaje svet muzike i stvara svoj ukus™, pa želi da presluša sve i svašta što i njeni vršnjaci, a i od "praistorije" što joj ja sugerišem da valja da čuje.Za menije pitam jer sam čuo da ima nekih uređaja kod kojih dok svira muzika ne možeš da surfuješ kroz foldere i menije i na primer praviš druge plejliste i slično...Kakav je Sony "Walkman"?
Не знам како стоји ствар са новијим сансама, моја је из 2007 и ладно може да се на њу насели рокбокс, што је алтернативни ОС, који му омогући да ради све оно што у оригиналу није могао. Између осталог, може да се игра Дум на њему :). Ал, ајде, и то што прескенира директорије и сложи базу од 4 гига за 8-9 секунди, док је на фабричком ОСу то траааајало минут-два, што кад снимаш (има микрофонче) одмах прави мрз фајлове, може да се користи и као читаљка, чак и да пушта видоје (мора да се пребаци у неки његов формат) итд итд.
Link to comment
Jel' i tvoja Sansa "+"?
Моја је она већа, старија. Ћерка има ту штипаљку, ал' без плусића. Каже да њен не скенира базу пре старта, тако да не мора да чека она два минута.Нисам одавно освежавао рокбокс, ко зна шта су ново додали, и можда уме да се инсталише на новије моделе. Обично се код тих џепних ствари деси да слободни код ради само са старијим верзијама, јер произвођач неће да те пусти да са својом машином радиш шта хоћеш, него само оно што он дозволи, па већ 1.3 или тако негде има некакав код који одбија да бутира било шта што он не одобри.Онда у тој игри мачке и миша братија направи нешто да бајаги спусти верзију ОСа, па онда следећој произвођач то заобиђе итд итд. Ко би то пратио.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...