Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zvuči kao problem sa strujom. Nije bitno što prošli nije to radio, prošli je možda imao bolje napajanje i manje snage trošio.Generalno gledano može biti i sve ostalo. Grafika pre svega.Ili je samo osetljiviji na te varijacije.Lakog rešenja nema.Može sam da testira memoriju pomoću nekih priručnih programa, može da pusti neki 3D mark da vidi kako se ponaša pod opterećenjem ali ako mu u opštem radu puca...
Да ли би ту помогао неки од старих стабилизатора за телевизоре? Све ми се чини да ти нису имали баш ту снагу, иако су онда телевизори били цеваши.Или можда УПС уређај?
Link to comment
Да ли би ту помогао неки од старих стабилизатора за телевизоре? Све ми се чини да ти нису имали баш ту снагу, иако су онда телевизори били цеваши.Или можда УПС уређај?
UPS bi treabao pomoći, samim tim što on, između ostalog, pegla napon... E sad, ako su padovi baš veliki, nisam siguran da jeftiniji UPS-ovi mogu da pomognu... Edited by radisa
Link to comment

Sve je to OK, ali ako nije samo varijacija napona? A UPS, pa ni taj najjeftniji, nije baš...jeftin, edit i koliko znam, ti jeftini su toliko spori da ne mogu da uhvate pad.Taj računar treba temeljno testirati i dobro opteretiti da bi se videlo šta tačno ne radi.

Edited by Vapad
Link to comment

el postoji da se kupi u Srbiji neki hepek koji se zakaci u kompujter, i onda emituje muziku u FM opsegu? kao ono za kola, samo ne za kola

Link to comment

Hitno: u koji folder da pogledam da bih pronašao Skype update koji se sam izvršava pri kliku na prečicu za logovanje? Hteo bih da obrišem taj update i da ostanem na sadašnjoj verziji (i da onemogućim auto-update).

Link to comment
1 glupo pitanje: koji operativni sistem fercera na Pentiumu 3? Drug nabavio neki polovni za sitne pare, pa da mu kao instaliram nesto.
XP sasvim lepo radi...
Link to comment

Ok, hvala. Nikad ranije nisam dolazio u kontakt sa trojkama (osim ono jednom, u kampu mladih izvidjaca... :D ) pa mi palo na pamet da mu nadjem negde neki Windows 98 ili tako nesto. Znaci, XP it is.

Link to comment
Bitnije od procesora je količina memorije. 256Mb je apsolutni minimum za udoban rad.
Ima moja žena u kancelariji otprilike nešto tako... Udoban rad je malosutra... Čeka ga da se startuje 100 godina, kad pokrene word, ume da traje i po 30 sekundi dok ne bude operativan... Da ne pričamo o nekom pravničkom programu za koji joj treba bukvalno 7-8 minuta dok ne proradi...I tako joj ja kupim nov kompjuter za kancelariju, da se ne muči više, a ona ga ostavi kod kuće, jer joj se sviđa™... A kod kuće ima već jedan koji joj radi sve što joj treba(lenovo ideapad10e)... I opet kuka kako je onaj spor... Ne znam što sam ovo ispričao, ali eto... Edited by radisa
Link to comment

Konacno odlucio da posle duzeg vremena reinstaliram operativni sistem posto vise nista ne radi kako treba...Uradim bekap, namestim u biosu da mi first boot device bude CD/DVD umesto hard diska, ubacim disk, i nakon restartovanja kad mi ispise press any key to boot from CD/DVD moja tastatura uopste ne reaguje, nekoliko sekundi kasnije Windows se startuje normalno. Sta da radim?Ukoliko ne idem ovim putem, vec pokusam iz Windowsa da pokrenem instalacioni disk, tokom instalacije nemam opciju da formatiram celu particiju na kojoj je operativni sistem, a to mi ne odgovara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...