Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Направио сам у ексесу 2007 неку базу са као неким предметима који се ређају по бројевима.Онда сам направио формулар на основу главне табеле који служи за уписивање нових предмета.у формулару сам креирао дугме које ради следећи посао.Private Sub Command21_Click()DoCmd.GoToRecord , , acLasta = [ldb] + 1Recordset.AddNew[ldb] = a[opis predmeta].SetFocusEnd Sub где је ово лдб тај број предметаЕ сад, дугме лепо ради и све је ок, али када затворим формулар, у главој табели ми се не констатује тај нови запис који сам направио преко формулара.Пробао сам и сејв и рефреш дата када попуним формулар и ништа. Морам то да урадим директно у табели. а мој лепи формулар скупља прашину негде. Када то урадим без употребе мог дугменцета онда ради. Помагајте полуделом бирократи и надри програмеру, ако Бога знате!sad.gif

Link to comment

Izgleda da se HDD preselio u vecna lovista... Kada krene da dize sistem zakoci se,ne mogu ni u bios da udjem jer kada treba da prepozna taj hard sve jednostavno stane i ne mrda...Kada ga otkacim onda normalno podigne sistem.Probao sam da promenim kablove kojim je povezan i nista ne pomaze...Da li makar postoji neka nada da izvadim nesto od podataka sa njega?

Link to comment

Odnesi u bilo koji servis i pitaj, mislim da je moguće, ali košta.A imaš gomilu data recovery programa na netu, drugar mi je preporučivao koje da skinem ali sam zaboravio, na kraju mi nisu ni trebali. Ne znam da li će ti išta značiti, ali mogu da pitam ako se ne snađeš.U svakom slučaju, postoji nada.

Link to comment

Ma kada bih ja mogao da nekako zakacim hard disk i da podignem sistem snasao bih se ja...Problem je sto mi falicni hard onemogucava podizanje sistemaHvala u svakom slucaju

Link to comment

Pa da, zato sam i napisao da ne znam da li će išta značiti.Ja bih još probao da prikačim HDD kao slave kod nekog, sačuvam sve što mi teba i formatiram. Ako ne uspe, onda samo servis pomaže.

Edited by Zgubidan
Link to comment

Ma ne može da uključi komp sa živim sistemom jerbo ga falični hard koči, verovatno šalje konstantno neke čudne signale pa zbinguje mašinu tako da ni POST neće da baci a kamoli sistem da digne, rešenje, od priručnih kao što je hlađenje ventilatorom malim, hlađenje u frižideru par sati (hehehehe, nikada nije proradilo) pa do kačenja na živo sa već dignutim sistemom i otvorenim device menagerom sa spremnim refreš dugmetom, može i u servisu na fioci da se kači.Ako je otišla elektronika, male su šanse, da se zameni i isčupa, pošto su na novijim diskovima elektronike "venčane" sa samim pločama. A ako je mehanika, ima raje koja čupa podatke ali je to, relativno, skupo.kimtec ima pristojan servis, možete se tamo raspitati, ima ovde negde njihov broj, ili na njihovom sajtu...http://www.kimtecservis.rs/

Link to comment

Upravo je to slucaj... Nadam se da ce nesto od ovog da uspe...Nije nista strasno bitno na hardu tako da ne brinem previseHvala na savetima i javljam kako ce proci operacija hladjenja i vezivanja na zivo :)

Link to comment
Upravo je to slucaj... Nadam se da ce nesto od ovog da uspe...Nije nista strasno bitno na hardu tako da ne brinem previseHvala na savetima i javljam kako ce proci operacija hladjenja i vezivanja na zivo :)
Obrati pažnju da ako ga hladiš ne dodje do kondenzovanja vode na njemu kada ga izvadiš iz frižidera, možeš da napraviš veću štetu.Isto važi i kod kačenja na živo. Bolje mu napajanje uključi dok je komp isključen, a samo data kabl ubodi na živo.
Link to comment
napravila sam glupost, a ne umem da uklonim ovaj radio bar. help, pls?2010-08-07_1404.png
Nabasao na jednu savetu. Dakle, about:config upišeš. search 4 radiobar.install.isHidden, togglaš na false, trebao bi se pojaviti u extensionsima.Ako to ne postoji, e onda si izvezeš bukmarke, i djelomična (bez ubivanja profila), pa ako to ne proradi totalna deinstalacija pa instalacija Firefoxa, sa ubivanjem profila.
Link to comment

hvala ti na vremenu koje si odvojio, ali... :isuse: nisam te ništa razumela. možda je trebalo da naglasim da mora korak po korak, ali za blonde neanakonde...u svakom slučaju, kada čitam šta si napisao, imam utisak da je potreban neko stručan, da nije za "uradi sama" :D varijantu. a mora da to može lakše :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...