Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

dobio danas Nokia X3 pa sam onda bekapovo moje sve kontakte iz stare nokije na karticu, sad sam to prebacio na komp i u novi fon.vcf fajlovi. kako da ih importujem u kontakte na novom telefonu?

Link to comment
dobio danas Nokia X3 pa sam onda bekapovo moje sve kontakte iz stare nokije na karticu, sad sam to prebacio na komp i u novi fon.vcf fajlovi. kako da ih importujem u kontakte na novom telefonu?
Ne znam da li to može tako, trebao si da bekapuješ sa pc suitom ili OVI-jem (nasledio PC suite), pa bi pored exporta imao i import. Ja sam isto skoro uzeo nov mob, i importovao bekap koji mi je stajao barem 2 meseca na hddu. Tražio sam na mobu i "mass" memoriji telefona neki "cntacts" folder kako bi ih samo prekopirao jer sam za svaki slučaj pored bekapa sačuvao i njih, ali no no - nema.
Link to comment

skidam taj OVI i vec peti put stignem do kraja downloada i nece da mi ga zavrsi...Ima valjda tamo opcija prebacivanja .vcf u neki citljivi format za novi mob... Sacu vidim

Link to comment

u tools - utilities imas opciju switch. tako sam ja sa 6233 prebacio kontakte, sms, kalendar, bookmarks... na n82. radi preko bta.

Link to comment
Već drugi put u 7 dana, šefov računar je skrhao njegov User Profile. Čim se loguje, Windows (XP) ga obavesti da ne može da nađe njegov settings, i krene sa onim malim prozorčićem "Creating user profile".Doduše, profil nije izgubljen potpuno - sve ikone sa njegovog desktopa su još uvek tu, svi fajlovi u njegovom My Documents su tu, ono što se primećuje je gubitak svih fejvoritsa iz Firefoxa, i ono glavno - lokalni Outlook account i mailbox ode u večna lovišta. Ovo je ono najgore, jer da se sinhronizuje sa Exchangeom treba 2-3 sata. Jel se dešavalo nekome, da se periodično ovako profil uništi? Poisključivao sam sve schedulovane procese koji se aktiviraju ponedeljkom (bio je samo AVG complete scan), ne pada mi za sad drugo na pamet?
samo da ti kazem da si slihtara. jel tako resavas sve sefovljeve probleme?
Link to comment

1 pitanje:Imam OS XP i ASUS-ovu plocu, pre instalacije bezicnog misa kada idem na opciju STAND BY gasili se kako hard diskovi tako i napanjanje i delovao je kao da je racunar ugasen, osim sto je jedna led dioda blinkala (kao znak da je racunar u stand by modu).Medjutim intaliram bezicni mis (Logitec) i sad kada odem na STAND BY mod gase se hardovi ali ne i napajanje.Da li postoji neka mogucnot da se to "prevazidje".Da li da kupujem novo napajanje, novu plocu ili da jednostavno batalim bezicnog misa?

Link to comment
Da li postoji neka mogucnot da se to "prevazidje".Da li da kupujem novo napajanje, novu plocu ili da jednostavno batalim bezicnog misa?
Da umesto na standby ideš na hibernate?
Link to comment

@eye of the beholder:Probaj pod power opcijama u biosu da isključiš nešto tipa wake on usb event ili tako nešto... to mi je trenutno jedina ideja... ili wake on mouse, pa pošto je bt da ga drži aktivnog a da zato ne gasi sve komplet...hm... pogledaj, pokušaj. @Idioteque:mislim da sam viđao i duže, ali kako, nemam pojma, ima neki stari tekst gde se spominje da je limit skinut za trusted uploaders, verovatno je i dalje tako.

Link to comment

Nešto me aka duže vreme, možda neko od pepepejovaca uspomogne do dijagnoze dok ne počnem da se cimam po stručnim forumima, što opet ne znači da ovde nema stručnih, da se niko ne uvredi. :)Long story short - na monitoru /samsung 206BW/ su mi se pojavile štrafte. POgotovo na levoj polovini, vide se uglavnom na crnoj pozadini, kao pruge, od vrha do dna monitora. Nije to toliko upadljivo, ali se primeti kada se zagleda, nekada treba da se čovek zagleda da bi ih video, a nekada su jako evidentne, u zavisnosti šta je na ekranu.Prso panel, šta?

Link to comment
Nešto me aka duže vreme, možda neko od pepepejovaca uspomogne do dijagnoze dok ne počnem da se cimam po stručnim forumima, što opet ne znači da ovde nema stručnih, da se niko ne uvredi. :)Long story short - na monitoru /samsung 206BW/ su mi se pojavile štrafte. POgotovo na levoj polovini, vide se uglavnom na crnoj pozadini, kao pruge, od vrha do dna monitora. Nije to toliko upadljivo, ali se primeti kada se zagleda, nekada treba da se čovek zagleda da bi ih video, a nekada su jako evidentne, u zavisnosti šta je na ekranu.Prso panel, šta?
Pre tako drastičnih slutnji, ja bih proverio kabl računar - monitor, da li lepo leži u oba priključka, kao i da se ne nalazi u nekom jakom magnetnom polju (neispravan trafo od stone lampe...).Pokušaj i od nekog da pozajmiš grafičku, promeni je pa vidi kako stoji stvar.Ako nije ni jedno od ova dva... Monitor.
Link to comment
Da umesto na standby ideš na hibernate?
to trenutno i radim samo nekao mi se cini da dugo traje :)
@eye of the beholder:Probaj pod power opcijama u biosu da isključiš nešto tipa wake on usb event ili tako nešto... to mi je trenutno jedina ideja... ili wake on mouse, pa pošto je bt da ga drži aktivnog a da zato ne gasi sve komplet...hm... pogledaj, pokušaj.
probacu ... Edited by eye of the beholder
Link to comment
kao i da se ne nalazi u nekom jakom magnetnom polju (neispravan trafo od stone lampe...).
Ko da mi gledaš sto, oko monitora trenutno: lampa koja ne radi baš najbolje, 2.1 zvučnici, woofer 25cm iza monitora, sateliti recimo 35cm.Uskoro se selim, pa ću da ga izolujem od svega i vidim šta se dešava.Tnx, though.
Link to comment

Desktop mi ne moze prepoznati nijedan USB uredjaj, par flashova i 1 externi HDD, sta god u koji god port ubacim izbacuje mi poruku "USB DEVICE NOT RECOGNIZED". Googlam po netu i problem izgleda lezi u ipodu (koji sam navraga juce nakacio na komp po prvi put) ali resenje nisam jos nasao. Dakle 6 USB portova mi je prakticno mrtvo. Ima li pomoci? :(edit: solved - resenje je banalno maximalno. Probao da iskljucim komp i nije uspelo. Ali ono sto jeste da se komp iskljuci iz napajanja i potom sve radi normalno. I dalje nisam siguran sta je dovelo do poremecaja ali sam prilicno ubedjen da ima veze sa iPodom (neke teorije po netu su da iPod poremeti napon usb-a i iscrpi mu svu snagu ili tako nesto, mada ne svi modeli, ma ko ce znati...). Tek ako se nekome desi slicno, resenje je jednostavno, srecom. ;)

Edited by ducca
Link to comment

Da li mogu da povežem stari tip televizora (scart & s-video) sa kompjuterom, a da ne kupujem neke preskupe adaptere?Na grafičkoj imam izlaze DVI, VGA(na kom je monitor) i HDMI. Nema s-video izlaza.edit: imam na tv-u i ulaz za ovaj žuti:B%20Svideo%20RCA.jpg

Edited by Reaktor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...