Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja se nisam smarao sa kodecima vec nekoliko godina otkad koristim VLC. Ne vidim potrebu.Nego, pitanje. Da li neko zna sta znaci Skype ikonica za offline kontakta koja izgleda kao otprilike zelena kvacica? Mislim da ima i zeleni prsten. Sad sam na Macu, pa ne mogu da uhvatim screenshot, ali i na Mac Scypeu izgleda drugacije od obicnih. xo2r04.png
Potpis za VLC.Sto se tice Skype ikonice, ako mislimu na istu, znaci da je korisnik preusmerio skype pozive na neki drugi broj.

post-2136-12782387408221.jpg

Link to comment

To je ta. Hvala! I cenio sam da je nesto sa telefonom, Mac ikonica bolje objasnjava. U prvi mah sam pomislio da je stavljen broj mobilnog, pa sam dodao brojeve telefona na tudjem Skype nalogu, ali nije upalilo.

Link to comment

Ma :D. Nismo se razumeli. apple shift 4 i onda mozes da birash koji deo hoces da sacuvas, tako sam i sacuvao ovu slicicu u prvom postu. Mislio sam da ne mogu da sacuvam screenshot iz windows skypea posto sam na Macu :).

Edited by Venom
Link to comment

Imam dva stara monitora, pa me interesuje ima li gde u Beogradumesto gde mogu da ih odnesem na reciklazu? Mogu da ih ostavim i ispred kontejnera... :)

Edited by nebojsapetkovic
Link to comment

Već drugi put u 7 dana, šefov računar je skrhao njegov User Profile. Čim se loguje, Windows (XP) ga obavesti da ne može da nađe njegov settings, i krene sa onim malim prozorčićem "Creating user profile".Doduše, profil nije izgubljen potpuno - sve ikone sa njegovog desktopa su još uvek tu, svi fajlovi u njegovom My Documents su tu, ono što se primećuje je gubitak svih fejvoritsa iz Firefoxa, i ono glavno - lokalni Outlook account i mailbox ode u večna lovišta. Ovo je ono najgore, jer da se sinhronizuje sa Exchangeom treba 2-3 sata. Jel se dešavalo nekome, da se periodično ovako profil uništi? Poisključivao sam sve schedulovane procese koji se aktiviraju ponedeljkom (bio je samo AVG complete scan), ne pada mi za sad drugo na pamet?

Link to comment
Već drugi put u 7 dana, šefov računar je skrhao njegov User Profile. Čim se loguje, Windows (XP) ga obavesti da ne može da nađe njegov settings, i krene sa onim malim prozorčićem "Creating user profile".Doduše, profil nije izgubljen potpuno - sve ikone sa njegovog desktopa su još uvek tu, svi fajlovi u njegovom My Documents su tu, ono što se primećuje je gubitak svih fejvoritsa iz Firefoxa, i ono glavno - lokalni Outlook account i mailbox ode u večna lovišta. Ovo je ono najgore, jer da se sinhronizuje sa Exchangeom treba 2-3 sata. Jel se dešavalo nekome, da se periodično ovako profil uništi? Poisključivao sam sve schedulovane procese koji se aktiviraju ponedeljkom (bio je samo AVG complete scan), ne pada mi za sad drugo na pamet?
Dešavalo se meni - nije mogao da preuzme user profile koji je bio na serveru, pa je kod svakog logina u domen kreirao privremeni profil i svaki put je inicijalizovao desktop, ikonice, ie settings itd.Utvrđeni uzrok: oštećen ntfs fajl sistem; pokerebečili se bili indeksiRešenje: običan scandisk sa autopopravkom rešio problem
Link to comment
Dešavalo se meni - nije mogao da preuzme user profile koji je bio na serveru, pa je kod svakog logina u domen kreirao privremeni profil i svaki put je inicijalizovao desktop, ikonice, ie settings itd.Utvrđeni uzrok: oštećen ntfs fajl sistem; pokerebečili se bili indeksiRešenje: običan scandisk sa autopopravkom rešio problem
E, zvuči slično, ali ovo nije "svaki login u domen". Više da se dešava svake nedelje (tj, dva puta za sad), a između je sve ok, i ono što je čudno je da su desktop i ikonice izgleda zadržane. Šta nije zadržano je Outlookov Exchange profil/mailbox, Firefox favourits, Excel default settings i slično.S tim što je ovde user profile na lokalnom kompu, tako da ćemo svakako odraditi scandisk sa autorepairom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...