Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Edge 10.Inače, sad istestirao boga oca, i kao za inat, sve je u redu <_< Skinuo GPU-Z, temperatura kartice ne prelazi 75°. Skinuo Mo-Bo monitor, sve voltaže izgledaju stabilne. Skinuo i OCCT koji je testirao celokupnu memoriju grafičke, sve OK. Pikao jedno 20-30 minuta malo par 3D igrica, odradio ceo 3DMark03, ma ništa. Garant će se skrhati nešto opet čim pritisnem "post".
75 u fahrehajtima?Ako je proštla sve testove možda ima čuveni `ladan lem :) , ili u trenutku izgubi napajanje, pošto se i ono zagreva.Mada bi rekao pre da je samo loš kontakt grafike sa pločom, neka vibracija ili tako nešto pa da se zato sve to dešava.@utvara:misliš da gubi kontakt ?
Link to comment
75 u fahrehajtima?Ako je proštla sve testove možda ima čuveni `ladan lem :) , ili u trenutku izgubi napajanje, pošto se i ono zagreva.Mada bi rekao pre da je samo loš kontakt grafike sa pločom, neka vibracija ili tako nešto pa da se zato sve to dešava.
Ma kakvi, celzijusa :D Šta je taj hladan lem?
Link to comment

Hladan lem je lošije zalemljeno mesto, izgleda ok ali tinol nije prošao u ploči kako treba i ima šupljine, to se još i isprlja, deformiše i oksidira vremenom i onda dodaš malo temperature i ode, kao da ne postoji, ranije na starim uređajima si mogao po šemi da nađeš pad ili da jednostavno prelemiš sve spojeve ako ih nema puno (samo rastopiš ponovo) a ovde je možda jedan od onih minijaturnih lemova na memoriji ili bilo kom drugom delu grafike i to je to. E sad, kontrola proizvoda je visoka i retko pogreše ali se provuče poneki, obično se ispoljavaju odmah po kupovini ali se dešavalo da im treba vremena da se "razviju".

Link to comment

Fala doktore, to zvuči kao teorija koja pasuje. Videću kako se ponaša narednih dana, pa ako i dalje štuca, vreme je za novu.

Link to comment

uyeo sam nov laptop (asus ul30a) kojem je grafika na ploca i uzima memoriju od rama. e sad, po difoltu je namesteno da svega 32mb ide na grafiku, sto je smesno, pogotovo imajuci u vidu da imam 4gb rama. ubih se danas ceo dan trayeci gde mogu da namestim da mi na grafiku ode 256mb, bez uspeha. u biosu (sto je bilo uvek koliko se ja secam) nema niceg vezanog za to.ima li iko ikakvu ideju?p.s. bios apdejtovan na najnoviju verziju.

Link to comment
uyeo sam nov laptop (asus ul30a) kojem je grafika na ploca i uzima memoriju od rama. e sad, po difoltu je namesteno da svega 32mb ide na grafiku, sto je smesno, pogotovo imajuci u vidu da imam 4gb rama. ubih se danas ceo dan trayeci gde mogu da namestim da mi na grafiku ode 256mb, bez uspeha. u biosu (sto je bilo uvek koliko se ja secam) nema niceg vezanog za to.ima li iko ikakvu ideju?p.s. bios apdejtovan na najnoviju verziju.
Pretpostavljam da radi dinamički... Tj. ako opteretiš grafičku, sistem će sam uzeti koliko mu treba... Znači, dok gledaš slike i surfaš 32 MB... Kad kreneš nešto zahtevnije, uzeće više... Time ti se omogućava da koristiš pametnije memoriju...
Link to comment
Pretpostavljam da radi dinamički... Tj. ako opteretiš grafičku, sistem će sam uzeti koliko mu treba... Znači, dok gledaš slike i surfaš 32 MB... Kad kreneš nešto zahtevnije, uzeće više... Time ti se omogućava da koristiš pametnije memoriju...
aham... ima li neki test dje da se to moze provjeriti?
Link to comment
aham... ima li neki test dje da se to moze provjeriti?
Baš tražim, ali ne merem nađem... Znaće ovi hardveraši(Satnik™ najverovatnije :) ) bolje...Evo, pogledaj ovde, postovi 3 i 4... Mislim, jesu se popičkali, ali su objasnili da drajver sam određuje veličinu Shared Memory... :)
Link to comment

To zna imati čudno ime, aperture ako se ne varam. Neopozivo dodijeliti Mem može samo BIOS, driver si može uzimati samo veće ili manje količine dijeljene. Ne znam kako to novi Inteli rade, nisam to nikad imao u rukama.Ali na kraju krajeva, za ono za što je taj sposoban 32 MB je puna kapa memorije.edit: za detaljni investigejšn preporučujem SIW

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Wireless kartica ili USB adapter pitanje je sad?Imam jedan komp pribijen uz zid, i udaljen od rutera nekih 10m kroz 2-3 zida, pa me zanima sta bi bio bolji izbor? Koliko znam, kartica ima bolji domet, a i uopste bolje radi preko mb slota nego usb preko usb-a , ali me brine sto je zadnja strana kompa bas uz zid i sto bi se onda signal verovatno gusio, a adapter mogu produznim kablom da izvucem malo i okrenem na pravu stranu.

Link to comment

laptop nastavlja da me zajebava. skoro svaki put kad ga ukljucim u zadnjih nekoliko dana, datum i vrijeme se promjene. jutros mi je prijavio 20. novembar 2017. wtf?

Link to comment
laptop nastavlja da me zajebava. skoro svaki put kad ga ukljucim u zadnjih nekoliko dana, datum i vrijeme se promjene. jutros mi je prijavio 20. novembar 2017. wtf?
Verovatno ti je otisla baterija na biosu, mada mi je cudno da ti prijavljuje datum u buducnosti.Ako je baterija, trebalo bi da ga odneses u servis na zamenu iste.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...