Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Sličan model ja koristim. My Book EssentialDo sada stvarno nisam imao nikakvih problema, a na njemu držim uglavnom multimediju. Čak i CoD4 mi je instaliran na jednoj od particija i radi korektno.Možda pre formata da pogledaš da se negde ne gubi kontakt na USB kabliću. Sa druge strane nije isključeno ni da windows brljavi sa USB portovima. Probaj da eksperimentišeš na još nekoj mašini pod winom. Najčudnije mi je to što ide do pola pa se zakoči. Imao sam sličan problem koji sam, doduše sa jeftinim no name rackovima, koji sam opisao u drugoj temi.
ne bih bas format, naravno, jer ce da nestane piratsko blago od tri meseca.evo, upravo pokusavam da prebacim par epizoda neke serije na hard, krene, prebaci jednu, krene na drugi, pocne da vergla (doduse tiho) i nema dalje. ponekad mi kaze "data error, cyclic redundancy check", ali ne uvek.kao da na njemu ima silnih bad sectora, ali ne znam kako to da otkrijem. prikljucivala sam ga na cetiri razlicita usb porta na kompu, svuda isti slucaj. probala sam i sa onim usb razvodnikom, isto.kad ga resetujem na balkanski nacin, tj, izvucem iz struje, tokom iscitavanja sve bude kul, u windows commanderu mi pokaze sta sve ima, ali kad pocnem bilo kakvu akciju, isti problem.hvala i tebi i wallu u svakom slucaju, nadam se da cu naci neko resenje. Edited by luba
Link to comment

Prilikom jednog pregleda, TuneUp Utilities 2008 mi je nasao da na hardu imam 4kb bad sektora. E, sad, taj TuneUp Utilities je 'all-in-one' program... Jel postoji neko programce koje se bavi samo hard-diskovima i koji pomaze da isti ostanu zdravi i citavi?

Link to comment

Nije pitanje, no da odamo poštuWeb icon set to be discontinued_41162701_netscape203index.jpg

The browser that helped kick-start the commercial web is to cease development because of lack of users. Netscape Navigator, now owned by AOL, will no longer be supported after 1 February 2008, the company has said.
Moj prvi browser... -_-
Link to comment

Crko mi fleš u latest operi, ne radi youtube i ostalo, tj krene pa stane. Reinstallirao operu, i flesh ponovo krno, niš, kako da mu doakam da gi osposobim?

Link to comment
ne bih bas format, naravno, jer ce da nestane piratsko blago od tri meseca.evo, upravo pokusavam da prebacim par epizoda neke serije na hard, krene, prebaci jednu, krene na drugi, pocne da vergla (doduse tiho) i nema dalje. ponekad mi kaze "data error, cyclic redundancy check", ali ne uvek.kao da na njemu ima silnih bad sectora, ali ne znam kako to da otkrijem. prikljucivala sam ga na cetiri razlicita usb porta na kompu, svuda isti slucaj. probala sam i sa onim usb razvodnikom, isto.kad ga resetujem na balkanski nacin, tj, izvucem iz struje, tokom iscitavanja sve bude kul, u windows commanderu mi pokaze sta sve ima, ali kad pocnem bilo kakvu akciju, isti problem.hvala i tebi i wallu u svakom slucaju, nadam se da cu naci neko resenje.
Ako i na drugom kompu tako prekida razmisli i o reklamaciji ako nije istekla. I javi ako nešto zanimljivo saznaš jer na na mom disku držim neke My Precious stvari, a poprilično mu verujem.
Prilikom jednog pregleda, TuneUp Utilities 2008 mi je nasao da na hardu imam 4kb bad sektora. E, sad, taj TuneUp Utilities je 'all-in-one' program... Jel postoji neko programce koje se bavi samo hard-diskovima i koji pomaze da isti ostanu zdravi i citavi?
Postoje na sajtu proizvođača diska alatkice za diajgnostiku i low-level format.
Link to comment

Izgleda da mi je sinoć na laptopu crkao rezač NEC ND +/- 6500A. Prošlo je jedno dve nedelje otkako sam narezao poslednji disk, a sada su simptomi:-ubacim prazan disk u laptop, on ga čita, čita, ali se ne pojavi ono prozorče gde kaže da sam ubacio prazan disk i šta bih voleo da radim s njim-počnem da ga režem u Neru, dođe do 5%-6%, i onda crkne - "Power calibration error"Probao:1. Da očistim sočivo2. Otišao u Services i disejblovao service IMAPI (mada je i do tada bila na manual) jer je Gugl tako rekao3. Flešovao 3 različita firmwarea, starija od mog za dobru generacijuNišta. Ima li još neki predlog ili da računam da je pokojni? :( Da ne grešim dušu, mališa je ripovao & narezao oko 300 DVD-ova, i još verovatno toliko na download bez ijednog urpopaštenog diska, svaka mu čast...

Link to comment
Izgleda da mi je sinoć na laptopu crkao rezač NEC ND +/- 6500A. Prošlo je jedno dve nedelje otkako sam narezao poslednji disk, a sada su simptomi:-ubacim prazan disk u laptop, on ga čita, čita, ali se ne pojavi ono prozorče gde kaže da sam ubacio prazan disk i šta bih voleo da radim s njim-počnem da ga režem u Neru, dođe do 5%-6%, i onda crkne - "Power calibration error"Probao:1. Da očistim sočivo2. Otišao u Services i disejblovao service IMAPI (mada je i do tada bila na manual) jer je Gugl tako rekao3. Flešovao 3 različita firmwarea, starija od mog za dobru generacijuNišta. Ima li još neki predlog ili da računam da je pokojni? :( Da ne grešim dušu, mališa je ripovao & narezao oko 300 DVD-ova, i još verovatno toliko na download bez ijednog urpopaštenog diska, svaka mu čast...
Jesi probao da izvadiš ceo drive malo očistiš konektore i vratiš nazad?
Link to comment
Jesi probao da izvadiš ceo drive malo očistiš konektore i vratiš nazad?
Ne baš. U stvari to i hteo da pitam gore, nego sam valjda zaboravio - kako biste ocenili procenat zajebanosti vađenja DVD drajva iz laptopa? Bar kako je ovaj moj sklopljen, ne vidim šrafiće koji samo drže DVD drajv kako je bilo na prošlom laptopu, nego su sve prilike da bih morao da otvaram ceo gornji pokrivač.
Link to comment
Ne baš. U stvari to i hteo da pitam gore, nego sam valjda zaboravio - kako biste ocenili procenat zajebanosti vađenja DVD drajva iz laptopa? Bar kako je ovaj moj sklopljen, ne vidim šrafiće koji samo drže DVD drajv kako je bilo na prošlom laptopu, nego su sve prilike da bih morao da otvaram ceo gornji pokrivač.
Sve zavisi od proizvođača i kreativnosti "konstruktora"...Mada ne bi smelo da bude nešto preterano komplikovano...edit:Ovaj tvoj DVD poprilično liči na ovo što ja imam, koji je urađen kao hot plug, treba samo da odvrneš jedan šraf koji služi samo zbog shipping-a.Kada njega odvrneš možeš izvlačiti i stavljati drive kada hoćeš... Samo pritisneš skroz na kraju i i izvučeš... Edited by wall
Link to comment
Ne baš. U stvari to i hteo da pitam gore, nego sam valjda zaboravio - kako biste ocenili procenat zajebanosti vađenja DVD drajva iz laptopa? Bar kako je ovaj moj sklopljen, ne vidim šrafiće koji samo drže DVD drajv kako je bilo na prošlom laptopu, nego su sve prilike da bih morao da otvaram ceo gornji pokrivač.
Ja sam rasturao poneki lap top i mogu ti reci da je uvek bilo moguce doci do drajva. Nisam ih bas proverio gomile, ali nemas sta da izgubis, ako nece, samo opet zasrafis i pravis se da se nista nije desilo.
Link to comment
Ja sam rasturao poneki lap top i mogu ti reci da je uvek bilo moguce doci do drajva. Nisam ih bas proverio gomile, ali nemas sta da izgubis, ako nece, samo opet zasrafis i pravis se da se nista nije desilo.
I to što kažeš :D
Link to comment

Da li je neko imao priliku da se poigra sa UltraSPARC III platformom? Moze li se nekako poterati Linux ili je Solaris jedini OS koji se vrti na tim procesorima?

Link to comment

Stari problem je kulminirao. Uopšte ne mogu da pokrenem računar. U stvari, provalio sam (ne pitajte kako) da se, pazi sad, kada okrenem kućište tako da front strana bude ka plafonu, sistem diže bez problema. :blink: Moj laički mozak kaže da je kvar mehanički. Jel ima neko ideju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...