Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@ToniAdams:Isključi ide/sata/fdd, tj. skini sve kartice sa ploče, ostavi samo procesor i napajanje zakačeno, pa ga kliruj ponovo pa probaj, treba da javi nedostatak memorije...pa ako javi, dodaš memoriju pa ponovo, onda treba da javi grafiku, to je valjda 1 pa 3 bipa, zavisi od ploče.Mada i meni sada zvuči na napajanje/ploču.
probacu svakako, hvala ti
Link to comment

pazi, kod mene na kompu je bila ista prica. ukljucim ga i on popali sve lampice, zavrti sve ventove i sve kao radi ali nema slike na monitoru. nikakav bip, nikakvo upozorenje. prvo sam probao sa vadjenjem i menjanjem mesta rama, promenom napajanja (jedino nisam menjao cpu i plocu jer me mrzelo da skidam sa sestrinog kompa) - nista. onda sam svoju graficku proverio kod sestre u kompu i isto nije bilo slike. sa novom grafikom sve je proradilo kako treba (usput je stara budjava nvidia sjebala i dvi na monitoru tako sto je, kako mi rekose u servisu, obrisala eprom od dvia. jos mi rekose da to i nije tako redak slucaj i da su starije nvidije, moja bila 7600gt, imale taj bug. mozda nije losa ideja i da probas da povezes gpu na neki drugi ulaz ako ga monitor ima). kasnije su na sestrinom kompu bili isti simptomi. kako je graficka bila integrisana na ploci, a ploca pod garancijom, zamenili su je i sada sve sljaka. zato mislim da i kod tebe vrlo lako moze da bude problem do graficke karte.

Link to comment

bemliga, menjao sam relativno skoro grafiku, i tad je riknula graficka, ali bar je dizao sistem. ovo je potpuno cudno, do danas nije hteo da se gasi na dugme. probacu sutra deo po deo da nekako ispitam, imam jos jedan stariji krs koji kupi prasinu, pa ce posluziti valjda. zanima me samo, jel postoji sansa da napajanje radi recimo manjim kapacitetom nego sto treba?tako mi deluje, posto mu je trebalo 10tak sekundi da zavrti ventilator.

Link to comment

kada napajanje ne isporucuje dovoljno struje sistem nece da se podigne ili je nestabilan. ne znam da li napajanje moze da izgubi snagu, ali mi i ne zvuci nemoguce.e da, da li si probao hard? jel se cuje da radi normalno ili ispusta neko caktanje ili druge cudne zvuke?

Link to comment
zanima me samo, jel postoji sansa da napajanje radi recimo manjim kapacitetom nego sto treba?tako mi deluje, posto mu je trebalo 10tak sekundi da zavrti ventilator.
moze, neredak slucaj kod onih jeftinih napajanja od 800 kinti. meni vise lici na to, kad bi imao neko rezervno napajanje da isprobas, mislim da bi resio problem.
Link to comment

Imam problem s displejom na starijem laptopu. Sinoc sam ga upalio na kratko nakon koriscenja tokom dana i tad sam prvi put video. Jutros sam upalio opet i u pocetku je sve bilo ok, ali sad je opet pocelo. Tesko mi je da opisem, ali recimo da slika blago podrhtava, odnosno vise kao da se ivice necega na ekranu rastezu i pomeraju. Smesan deo price je da se to recimo desava na desktopu, tj vidi na desktop ikonicama i tekstu ispod, dok u firefoxu uglavnom ne. Recimo ovaj PPP header (www.parapsihopatologija.com Forums Members Calendar) je sjeban gde god da je na ekranu, dok je tekst u postovima sasvim ok. Uhvatio sam screenshot desktopa i pogledao u PS-u i izgleda normalno... pretpostavljam da moze da bude svasta, ali kad je tako randomly, nemam pojma odakle da krenem.

Link to comment

I tako... malo sam ga cimao, okretao, prevrtao da nadjem label na kojem pishe koji je model da skinem driver za graficku i... proradio je kako treba. Do kad, ne znam...

Link to comment

Treba mi mala pomoc (savet)! :DHocu da skinem neke programe (konkretno Adobe CS4, Pro Tools, itsl. po mogucstvu 64bitne), ali gde god da trazim (na torrentima ili rapidu) uvek izbaci gomilu raznih varijanti. Ne znam sta da skidam. Koja je full verzija, koja nije, za koju ima krek ili sta vec, blabla...?Ako bi neka dobra dusa moga da me uputi na prave linkove staze, bio bih zahvalan do nebesa. Naravno, preko PM-a, da ne bude da smo piratski sajt -_-

Link to comment

Dobio sam neki polovan kompjuter da zbudsim nesto za kancelariju za prvu ruku.Prvi put nije htio podici bios. Zamjenili smo bateriju po necijem savjetu ali se od tada ne cuje ni bip pri paljenju. Sta bi bio slijedeci korak?edit: osim bacanja u smece jer nemam para za novi

Edited by nautilus
Link to comment

Koji komp, kako je izgledala greška prvi put, kakvom baterijom, da li ste pogledali clear cmos jumper, možda je neko radio clear pa nije vratio na normal. Može da se rasklopi, očisti od prašine, posebno memorija i memorijski slotovi, pa grafika. Ako ima modem - izvadi modem. Možda je napajanje... ITD.

Edited by Vapad
Link to comment

ma to je neka skarabudzena, 5 godina stara konfiguracija. amd 1700 procesorprvi put se pojavilo floppy disc errorbaterija je nova, juce smo je kupili. dzamperi su na svom mjestu, modema nema, kuleri i diskovi rade,

Link to comment
ma to je neka skarabudzena, 5 godina stara konfiguracija. amd 1700 procesorprvi put se pojavilo floppy disc errorbaterija je nova, juce smo je kupili. dzamperi su na svom mjestu, modema nema, kuleri i diskovi rade,
I već ste probali bez flopija i flopi kabla, sa restartovanim cmosom ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...