Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Više mi liči na napajanje, isključi sve na malo duže, prodrmaj malo kablove. Može da bude i matična, ali ona obično daje nekakve znake života. Jel' smrdela neka zagoretina u sobi?edit: malo je zbunjujuće da je radio kad si se bio vratio, onda možda i nije napajanje. Da li se čuje ikakav zvuk iz njega sada?
ma da, sanse nema da nisam uradio satdaun. cuje se samo zvuk kulera, nista sem toga. nazalost nisam bio u sobi otkad sam mislio da sam ugasio komp, pa ne znam za zagoretinu.edit: pokusao sad da ga upalim, poceo da daje znake zivota (zvucne samo) nekih 10tak sec posle pritiskanja dugmeta. sve bih se sad kladio na napajanje. Edited by ToniAdams
Link to comment
ma da, sanse nema da nisam uradio satdaun. cuje se samo zvuk kulera, nista sem toga. nazalost nisam bio u sobi otkad sam mislio da sam ugasio komp, pa ne znam za zagoretinu.edit: pokusao sad da ga upalim, poceo da daje znake zivota (zvucne samo) nekih 10tak sec posle pritiskanja dugmeta. sve bih se sad kladio na napajanje.
Nije napajanje, čim se čuje kuler + bipovi, ukoliko dobijaš pravilnih nekoliko bipova a da kompjuter neće da uđe u BIOS, to ti matična ploča govori da nešto nije u redu. Koliko bipova?
Link to comment

ma jok, nema ni 1 bip. to me i brine. samo cujem ventilator (na njega sam mislio pod 'zvucnim znacima', sori na nepreciznosti)

Link to comment

Pu, to onda može da bude bilo šta (čak i oslabljeno napajanje), sprava je za servis, ja u takvim situacijama isključujem sve moguće delove pojedinačno, dok ne utvrdim o čemu se radi.

Link to comment
Takodje, nekad davno je pobrljavio tako da kad upalim komp uopste ne moram da se konektujem na kablovski net vec je automatski upaljen i nemam nigdje ukucan user i pass a do sad sam zaboravio i koji su :o
Hm, nisam siguran na kakav user i pass misliš, na kablu (bar SBB-ovom) toga nema. Modem se identifikuje sistemu preko svoje MAC adrese.Username i password ti trebaju ukoliko koristiš provajderov e-mail.
Link to comment
Hm, nisam siguran na kakav user i pass misliš, na kablu (bar SBB-ovom) toga nema. Modem se identifikuje sistemu preko svoje MAC adrese.Username i password ti trebaju ukoliko koristiš provajderov e-mail.
Kad su ga tek instalirali morao sam da se konektujem kao na dialup recimo. 90% ljudi koje ja znam rade tako.@Milos, hvala, probacu veceras.
Link to comment
ma da, sutra cu da ga rasklopim i sklopim, mozda ozivi :D
slican problem sam imao sa sestrinim kompom. kako je ploca bila pod garancijom, odneo sam je u radnju gde su je zamenili. inace, ploca ima integrisanu grafiku, a mislim da je problem bio do graficke. pre godinu dve je i na mojoj masini riknula graficka. zamenio sam je i sad sve sljaka kako treba. tako da mi i tvoj slucaj "smrdi" na grafiku.
Link to comment
Kad su ga tek instalirali morao sam da se konektujem kao na dialup recimo. 90% ljudi koje ja znam rade tako.@Milos, hvala, probacu veceras.
Koji provajder?
Link to comment
slican problem sam imao sa sestrinim kompom. kako je ploca bila pod garancijom, odneo sam je u radnju gde su je zamenili. inace, ploca ima integrisanu grafiku, a mislim da je problem bio do graficke. pre godinu dve je i na mojoj masini riknula graficka. zamenio sam je i sad sve sljaka kako treba. tako da mi i tvoj slucaj "smrdi" na grafiku.
ma nije nemoguce, al buni me zasto mu sad treba 10tak sekundi da krene da se pali uopste. a nema ni bipova.danas ga cacako, al isto ko i juce. nosicu u servis, jebiga.
Link to comment

hm, nisam. dobra ideja, sad cu da probam.edit: nista specijalno.opet nema zvuka osim kulera i nekog kuckanja u cijem ritmu se pali i gasi zelena lampica pored dugmeta. sad sam komp uspeo da iskljucim na drzeci gumb, sto ranije nije bio slucaj.i verovatno je slucajnost, ali sad je kuler odmah krenuo da radi, a ne tek posle 10tak sekundi, kao dosad posle sjebavanja.

Edited by ToniAdams
Link to comment

@ToniAdams:Isključi ide/sata/fdd, tj. skini sve kartice sa ploče, ostavi samo procesor i napajanje zakačeno, pa ga kliruj ponovo pa probaj, treba da javi nedostatak memorije...pa ako javi, dodaš memoriju pa ponovo, onda treba da javi grafiku, to je valjda 1 pa 3 bipa, zavisi od ploče.Mada i meni sada zvuči na napajanje/ploču.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...