Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li neko slučajno zna u čemu je fazon sa onim Telenorovom besplatnim Wi-Fi u Bgd parkovima? Signal odličan, nakačim se odmah, međutim ne radi Internet, dobijam poruku 'undefined network', ili nešto slično. Na drugim mestima mi sve radi OK.
Meni u parku kod plave kapije Studenjaka rekli tipovi da ume tako da zeza i kad uđe u taj fazon ne šljaka fino dosta dugo. Inače, oni su isto tako makismalno pizdeli što ne radi, kao prestao im je baš 15 minuta pre nego što sam došao...Ja sam problem rešio nalaženjem drugog hotspota, a živce sačuvao za kasnije. Taj besplatni wi-fi je totalna antireklama za Telenor, ne znam šta im je trebalo da uvode nešto što neće ili ne mogu da održavaju u životu. Edited by Oxymoron
Link to comment
Mora li baš taj codec?
Xvid?A koji drugi preporučuješ a da je gledljiv na standalone plejerima?Čisto me zanima da li opet moram da radim dual pass ili mogu i kroz single.Usput, jel' zna neko koji (gde da ga nađem i kako da ga prikačim) plugin za VDub treba da bi mogao da mu zadam batch zadatke, da obrađuje više fajlova u dual passu, dok sam na poslu?
Link to comment
Xvid?A koji drugi preporučuješ a da je gledljiv na standalone plejerima?
Pa zato te i pitam - da li je ograničena upotreba (tipa tog plejera) ili je slobodan izbor codeca (ukoliko se pušta na kompu).Ako je standalone plejer, daj listu šta podržava.Ja sam lepe rezultate dobijao sa kombinacijom AVC(H264) za video i AAC za audio u odnosu na xvid+mp3 (koji su u pojedinim programima default).
Usput, jel' zna neko koji (gde da ga nađem i kako da ga prikačim) plugin za VDub treba da bi mogao da mu zadam batch zadatke, da obrađuje više fajlova u dual passu, dok sam na poslu?
AutoGK. To nije plugin za vdub, nego obratno - program koji koristi vdub u pozadini. Tu možeš da definišeš sve jobove (tj. definišeš za svaki job šta da se radi, koji codec, broj pasova, rezolucija itd) i onda ga pustiš da on odrađuje tu listu. Ima i opcija da ugasi komp kad završi.
Link to comment
Meni u parku kod plave kapije Studenjaka rekli tipovi da ume tako da zeza i kad uđe u taj fazon ne šljaka fino dosta dugo. Inače, oni su isto tako makismalno pizdeli što ne radi, kao prestao im je baš 15 minuta pre nego što sam došao...Ja sam problem rešio nalaženjem drugog hotspota, a živce sačuvao za kasnije. Taj besplatni wi-fi je totalna antireklama za Telenor, ne znam šta im je trebalo da uvode nešto što neće ili ne mogu da održavaju u životu.
Hvala, izgleda da nisam paranoičan ni nesposoban kako mi je izgledalo. Sedeo sam k'o majmun sat vremena u parku, menjao razna podešavanja i ništa. Oni su to uradili u saradnji sa gradom Beogradom, tako da je moguće da su uveli Internet i uzeli neku kintu od grada, a on sada ne radi (tako da nemaju tekuće troškove). Uostalom, probaću ponovo.
Link to comment
Pa zato te i pitam - da li je ograničena upotreba (tipa tog plejera) ili je slobodan izbor codeca (ukoliko se pušta na kompu).Ako je standalone plejer, daj listu šta podržava.Ja sam lepe rezultate dobijao sa kombinacijom AVC(H264) za video i AAC za audio u odnosu na xvid+mp3 (koji su u pojedinim programima default).
Možda me nisi baš razumeo, valjda nisam najjasniji.Imam video koji je već u Xvid-u (ne ripujem s DVD-a), samo hoću da ga izmenim (rezoluciju i/ili bitrate).Što bih ga pretvarao u H264?DVD guta sve od Divx (uključujući i 6.) i Xvid kodeka. Obična kanta od 30-40e.
AutoGK. To nije plugin za vdub, nego obratno - program koji koristi vdub u pozadini. Tu možeš da definišeš sve jobove (tj. definišeš za svaki job šta da se radi, koji codec, broj pasova, rezolucija itd) i onda ga pustiš da on odrađuje tu listu. Ima i opcija da ugasi komp kad završi.
Za ovaj info ti mnogo hvala. Pravim prve korake u VD, pa mi je svaka pomoć dobrodošla.A čemu služi VirtualDubMod?
Link to comment
Možda me nisi baš razumeo, valjda nisam najjasniji.Imam video koji je već u Xvid-u (ne ripujem s DVD-a), samo hoću da ga izmenim (rezoluciju i/ili bitrate).Što bih ga pretvarao u H264?
Razumeo sam te dobro. Imaš standalone player koji podržava određen set kodeka. Menjaš rezolucije i jebe te veličina izlaznog fajla.Nema veze da li je originalni video u dvd obliku ili fajlu; resamplingom sa drugim kodekom možeš da zadržiš kvalitet, a da dobiješ manji fajl na kraju.Ista priča kao i kod statičnih slika - originalna slika u bmp formatu daje različite veličine u zavisnosti od toga da li je kodiraš jpeg, png, gif ili drugim "kodekom".Zato sam pitao da li tvoj plejer podržava i druge kodeke ili si osuđen samo na divljix.
Link to comment

Jeste.I kad idem na onaj "calc" i tačno učukam trajanje filma i prepišem bitrejt ili veličinu izlaznog fajla, opet izlazni ne bude takav.

Edited by ion
Link to comment

Pokušaj ovo. Učitaj u Vdub taj fajl koji si dobio, pa idi na file - file information. Print screen pa okači ovdje, čisto da vidimo o čemu se radi.

Link to comment

imam pitanje:desktop mi se koci od juce. iznenada, bez vidljivog razloga, se zamrzne i mogu da pomeram kursor ali zato ne mogu da spustim program koji je trenutno aktivan. i moram da restartujem komp. da li mi mozete preporuciti neki PC diagnostics programcic ili sta da radim pre no sto pozevem profi pomoc?

Link to comment

imam i ja pitanje :pokušavam da instaliram Call of Juarez. Skinem, raspakujem, dobijem ISO, mountujem ISO - sve OK.Onda, kada kliknem na "setup.exe" Win7 me samo pita da li želim da ga pokrenem, ja kažem "da", i to bude to, ništa se više ne dešava.šta je u pitanju ?

Link to comment
Jeste.I kad idem na onaj "calc" i tačno učukam trajanje filma i prepišem bitrejt ili veličinu izlaznog fajla, opet izlazni ne bude takav.
Pokušaj ovo. Učitaj u Vdub taj fajl koji si dobio, pa idi na file - file information. Print screen pa okači ovdje, čisto da vidimo o čemu se radi.
Mislim da sam provalio gde sam grešio. Upisivao sam (željeni) bitrate ukupnog (audio+video) fajla, a trebalo je samo video bitrate.Danas sam probao i fajl je ispao baš onakav kakav mi je trebao.
Link to comment
Nije kompatibilan sa Win7
a šta ako nije to ?prvo, CoJ 2 bi morao da bude Win7 compatibilan.A drugo, malopre sam probao da instaliram nešto drugo i imao isti rezultat. Caka je u tome što sam to imao ranije instalirano na ovoj mašini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...