Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treba da odstampam prijatelju neke skenirane testove za voznju.Problem je sto su slike u boji, stampac isto a ja hocu da stampam crno-bijelo.Ima li neko ideju kako da prevazidjem taj problem?Nemam nikakve programe za obradu slika a ni volje da isto radim 100 puta angry.gif

Link to comment

Mislim da se to moze odabrati u Print preferences prilikom stampanja - nesto tipa page profile itd, ne znam na pamet, a nemam printer kod sebe.Ako tako nece, probaj sa ACDSee alatom, on ima mogucnosti da masovno edituje veliki broj slika (ako se odlucis za ovo napisacu ti mali tutorial ovde).Nego, imam i ja pitanje, kakva su vam iskustva sa dabl-lejer DVDijima za rezanje? Ja sam rezao take diskove samo dva puta u zivotu i nisu mi se cinili preterano stabilni, a i na netu citam komentare da pojedini rezaci (ali i programi - Nero konkretno) ne rade to najbolje.

Link to comment

Radi to Nero ok, nego je pitanje kako ti se brener slaže sa pojedinim medijima (a šta se može popraviti firmware apdejtom drajva). Ne bi bilo loše da izgugluješ test/review svog drajva i vidiš sa kojim medijima se dobro slaže, a sa kojima loše prosto da znaš šta da izbegavaš kod kupovine. Imaš sajtove tipa cdrinfo i cdrlabs; neki od njih imaju i firmware download sekciju, kao i forum gde možeš da proveriš iz prve ruke svoj model.

Link to comment
Mislim da se to moze odabrati u Print preferences prilikom stampanja - nesto tipa page profile itd, ne znam na pamet, a nemam printer kod sebe.Ako tako nece, probaj sa ACDSee alatom, on ima mogucnosti da masovno edituje veliki broj slika (ako se odlucis za ovo napisacu ti mali tutorial ovde).
Ovo prvo ne mogu da nadjem nikako. Mislim da imam ACDSee na tom kompu, daj instrukcije.. :)Hvala
Link to comment

Eve ti upute za ACDSee (nadam se da imas verziju 3 :D):- otvoris u ACDSeeju folder gde su ti sve te slike, selektujes jednu bilo koju- u meniju ides Batch -> Batch Edit- kad ti se otvori prozorce, imas tab na kom pise Image List, odes na njega i tu imas opciju Add - dodas u listu sve slike iz tog foldera koje treba konvertovati- vratis se na tab Processing Profile, odaberes operaciju Color, i onda odes na tab Saturation i tu stavis minimalnu vrednost saturacije (-100 bi trebalo)- klikas next, u daljem koraku te pita da li zelis da preimenuje slike kada ih bude preradjivao i u kom folderu da ih sacuva, podesis to, teras next...i verujem da ces se snaci do kraja:)

Link to comment

Koji kurac?Glupi internet neće da mi otvori Google (i scholar i book) i neće da mi otvori Facebook. Sve druge sajtove, koliko vidim, hoće!Koji moj?? Pomoć!Edit: Neće ni YouTube! Sve ključne!?!?

Edited by Buck Naked
Link to comment

VirtualDub.Imao sam xvid fajl širine 800 (visina nije bitna) i pomoću VD sa dva prolaza smanjio na 720 sa srazmernom visinom (čak sam ga malo i cropovao), da mogu da ga pustim na TV.Već 4 puta menjam bitrateove, ali stalno mi je izlazni fajl (bude 1.5-1.9GB) veći od početnog (1.37GB).Mogu li sada dobijeni fajl da propustim samo kroz single prolaz i da smanjim gigabajtažu tako što ću da mu smanjim bitrate, ili moram ispočetka?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...